Adam Słodowy nie żyje. Popularyzator nauki miał 96 lat

Adam Słodowy był znany głównie jako prowadzący program "Zrób to sam" oraz autor scenariuszy do "Pomysłowego Dobromira".

Adam Słodowy był popularyzatorem nauki, wiedzy technicznej i majsterkowania. Prowadził program dla młodzieży "Zrób to sam". Był też autorem scenariuszy do "Pomysłowego Dobromira", "Pomysłowego wnuczka", a także filmów "Śrubokręt i spółka" oraz "Dziura w ścianie". Był również autorem wielu książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu. 

Informację o śmierci Adama Słodowego potwierdziła w rozmowie z RMF FM jego żona. 

Do śmierci Słodowego odniósł się na Twitterze wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. "Nie żyje Adam Słodowy. Był autorem jednego z najpopularniejszych programów telewizyjnych, współtwórcą niezapomnianych programów dla dzieci i młodzieży. Adam Słodowy i jego "Zrób to sam" na trwałe zapisały się w polskiej kulturze popularnej. Zamyka się pewien rozdział historii TV" - napisał na Twitterze Gliński.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Adam Słodowy nie żyje. Popularyzator nauki miał 96 lat
Zaloguj się
 • marfula54

  Oceniono 4 razy 2

  Odszedl jeszcze jeden przyjaciel mojego dziecinstwa. Kultowa (i niezwykle kulturalna) postaç w czasach, gdy nie bylo jeszcze celebrytòw znanych z tego, ze sà znani.

 • Wojtek Cegielny

  Oceniono 2 razy 2

  Pamietam jak w 83 albo 84 szyłem nicią kadłub łódki ze sztywnego kartonu a potem calosc impregnowalem. Oczywiscie wg wzoru z programu pana Adama

 • zorro318

  0

  RIP. Pamietam z detalami niektore Jego programy.
  P.S.Za wczesnego Gierka o p.Adamie Słodowym krazyla po Warszawie anegdota, ze zostal aresztowany. Dlaczego? Bo kiedy Gierek pytal "Pomozecie?" Słodowy odpowiedzial "Zrob to sam".
  "Zrob to sam bylo" tez natchnieniem dla satyrycznego programu "60 minut na godzine" w monologach Bogdana Baera
  - "Wykonaj to wlasnorecznie".

 • getz54

  0

  96 lat, piękny wiek. Bliski granicy ludzkich mozliwości na samodzielną egzystencję, niezalezne myślenie, filozoficzną rozmowę. To pokolenie pomimo trudności jakich doświadczyło w swoim zyciu, wojen, powstań, biedy i głodu, jest niezniszczalne. Nauczyli się walczyc o kzady dzień zycia, cieszyc się kazdą chwilą którą przynosi kolejny dzień. 96 lat nadzei, marzeń, planów, ale tez porazek, załamań, tragedii. I nagle to się skończyło, ta cisza która ich otoczyła trwac będzie wiecznośc. Wraz z odejściem pana Słodowego armia Polska straciła juz ostatnią nadzieję na helikoptery, łodzie podwodne, Morawiecki na samochody elektryczne, luxtorpedy, megapromy, itd. Swoim inowacyjnym myśleniem zaraził pan panie Adamie dwa pokolenia Polaków, pokazał im pan jak łączyc zdolności manualne z logicznym myśleniem. Dziękuję.

 • tomaselli

  0

  Dzisiejsza telewizja, bez osob typu Adam Slodowy, Maciej Ziminski czy tez Michal Suminski, zeby tylko niekktorych wymienic to totalne DNO ! Pelno w niej natomiast roznego rodzaju miernot, ktore same siebie nazywaja "celebrytami", a jedynymi "walorami" jakie posiadaja to pustoglowie i powiekszone silikonowe piersi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX