Awaria ciepłownicza w Warszawie. Potężne kłęby pary nad ulicą Powsińską. Trzaskowski: Sytuacja się poprawia

Ogromna awaria sieci ciepłowniczej sparaliżowała ruch w rejonie ulicy Powsińskiej w Warszawie. Nad ulicą unosiły się potężne kłęby pary.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67. Zgłoszenie wpłynęło do nas ok. godz. 9.45. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej - przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Awaria ciepłownicza na Powsińskiej

Dodał, że na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej. - Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscu zdarzenia. Znajduje się tam też jeden autobus - powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Na miejscu pracuje kilka załóg policyjnych m.in. stołeczna drogówka, która zabezpiecza skrzyżowania - powiedział PAP asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji. 

Sztab kryzysowy w stolicy

- Rozlewisko wody ma długość ok. 600 m. Na drodze w rozlewisku i gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Straż pożarna udzieliła pomocy 100 osobom. Na miejscu jest 20 strażaków i 5 samochodów - przekazała na Twitterze Mazowiecka Straż Pożarna. Strażacy otrzymują też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Tymczasem w związku z awarią prezydent stolicy Rafał Trzaskowski powołał sztab kryzysowy. 

Trzaskowski już po posiedzeniu sztabu kryzysowego spotkał się z dziennikarzami. Prezydent zapewnił, że sytuacja się poprawia. - W olbrzymiej większości Warszawy nie ma już problemów, mogą występować w rejonach blisko awarii. Zapewniono mnie, że powinna zostać usunięta w przeciągu 10 godzin od zaistnienia - mówił Trzaskowski. Prezydent dodał, że w wyniku awarii dwie osoby zostały poszkodowane. - Obie są w szpitalu - poinformował Rafał Trzaskowski. 

Ograniczyć zasięg awarii

- Nasze służby w pierwszej kolejności będą pracowały nad tym, aby ograniczyć zasięg awarii - poinformowała PAP Aleksandra Żurada, rzecznik Veolia Energia Warszawa S.A.

- Na razie jeszcze nie mówimy o braku dostaw ciepła. Na razie wiemy, że są zakłócenia tzn., że ciśnienie wody i temperatura mogą być niższe - powiedziała Żurada. 

Awaria w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu awarii mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180 ,185 i 187.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Warszawa. Awaria ciepłownicze. Potężne kłęby pary nad Powsińską
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy 1

    Koniec poliityki cieply wody w kraniie.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 6 razy 0

    Totalne Poko niie byloby soba gdyby przygotowalo kolejnej niespodzianki, wsiawni pytaja kiedy wreszcie rusza trzy stacje metro na woli. Ta kolejna totalna prezydentura to katastofa widza to juz nawet sfanatyzowani wyznawcy postpeerelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX