Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka została kierownikiem w szpitalu w Łomży

Była posłanka PiS Bernadeta Krynicka, która w ostatnich wyborach nie dostała się do Sejmu, została kierownikiem w szpitalu w Łomży. Jak podaje Radio Białystok - nie startowała w konkursie na to stanowisko, choć taki był ogłoszony.

Bernadeta Krynicka była posłanką Prawa i Sprawiedliwości tylko przez jedną kadencję - została wybrana w 2015 roku, lecz w 2019 nie udało jej się uzyskać reelekcji. Zanim weszła do polityki, była pielęgniarką oddziałową w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Teraz wróciła do tej placówki, ale na inne stanowisko.

Jak podaje Radio Białystok, Krynicka została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. I choć dyrektor placówki Mariusz Obrycki ogłosił na to stanowisko konkurs - była posłanka PiS w nim nie wystartowała. Obrycki przekonuje jednak, że to nie stanowi problemu, bo Krynicka cały czas była pracownikiem placówki (przebywała na bezpłatnym urlopie).

- Można powiedzieć nawet, że nie nowy pracownik, tylko doświadczony pracownik szpitala. Pani Krynicka, po urlopie bezpłatnym, po zakończeniu kadencji wróciła do swojego zakładu pracy. I w związku z tym nastąpiła zmiana stanowiska. Tak, był konkurs, aczkolwiek to jest tak naprawdę tylko przesunięcie pracownika i oddelegowanie go do innego działu - powiedział w Radiu Białystok dyrektor Obrycki.

O Bernadecie Krynickiej zrobiło się głośno po ubiegłorocznym proteście w Sejmie osób z niepełnosprawnościami. Posłanka PiS odnosiła się do tej akcji w dość krytyczny sposób. Protestującym matkom dzieci niepełnosprawnych zarzucała, że "robią cyrk" i mówiła, że "się za nie wstydzi". 

W tegorocznych wyborach startowała z ósmego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku. Zdobyła 9 328 głosów - za mało, by uzyskać reelekcję. Pytana przez dziennikarzy o komentarz w tej sprawie, mówiła: "Zrobiłam bardzo dobry wynik, naprawdę świetny, z czego się cieszę". - Życie nie kończy się na byciu posłem - stwierdziła.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Bernadeta Krynicka została kierownikiem w szpitalu w Łomży
Zaloguj się
 • Adam K

  Oceniono 8 razy 8

  Oby leczyli sie tam tylko zdrowi a nie niepelnosprawni

 • eric-sch

  Oceniono 4 razy 4

  jak za komuny :)) jeden telefon seretarza terenowego wystarczył

 • P 45

  Oceniono 4 razy 4

  Ta ta z serii Mój mąż z zawodu jest dyrektorem..

 • lm648

  Oceniono 4 razy 4

  .... PiS towarzystwo wzajemnej promocji !

 • tegepe

  Oceniono 4 razy 4

  To w tym kraju pielęgniarka może być dyrektorką szpitala i kierować pracą lekarzy? Ciekawy kraj...

 • gblo

  Oceniono 3 razy 3

  Rzucona na nie mniej ważny odcinek. Takich nam potrzeba towarzyszko partyjna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX