Były ksiądz Jacek M. usłyszał zarzuty. Chodzi o publiczne nawoływanie do nienawiści

Zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych postawiła w piątek wrocławska prokuratura byłemu księdzu Jackowi M. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Jacek M. został w piątek (13 grudnia) rano zatrzymany przez ABW na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto.

Prokurator postawił mężczyźnie zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk. Dodała, że wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny. Jackowi M. grozi do dwóch lat więzienia.

Wcześniej rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn przekazał PAP, że zatrzymanie Jacka M. ma związek z publikacją w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt.: "Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości".

Jacek M. to organizator wrocławskich Marszów Niepodległości.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Jacek M. usłyszał zarzuty. Chodzi o publiczne nawoływanie do nienawiści
Zaloguj się
 • Jan Janusz

  Oceniono 4 razy 4

  Teraz tylko bezwzględne więzienie i będzie pięknie. Za dużo tego typu zakompleksionych homofobów wypełzło z piwnic przy przyklasku obecnej władzy.

 • brytnej

  0

  Czemu były? Katolicy uważają, że "sakramenty" są "niezmywalne". Ksiądz jest księdzem.

 • endrju1521

  0

  Ten faszysta jeszcze żyje ?

 • stanislaw.kupiec

  Oceniono 4 razy -4

  amerykańscy Żydzi to nasi przyjaciele są . im głębiej sięgną do naszej kieszeni tym bardziej będą miłować nasze pieniądze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX