"Potrzebujemy więcej węgierskich dzieci". Tak Orban namawia Węgrów do powiększania rodziny

Więcej pieniędzy dla wielodzietnych rodzin, nowe ulgi, preferencyjne pożyczki dla kobiet - to kilka z pakietu propozycji, jakie węgierski premier Viktor Orban ogłosił w ramach zachęcania rodaków do posiadania większej liczby dzieci.

Propozycje przedstawione przez premiera Viktora Orbana to odpowiedź na dane, wedle których co roku ubywa ponad 30 tysięcy Węgrów, a kobiety rodzą mniej dzieci niż wynosi unijna średnia. Orban chce odwrócić ten trend.

- Dla Zachodu odpowiedzią na ten problem jest migracja. Na każde brakujące dziecko powinno przypadać jedno, które przyjedzie, wtedy liczby się zgodzą. Ale my nie potrzebujemy liczby, potrzebujemy węgierskich dzieci - przekonywał węgierski premier.

Liczba dzieci przypadających na kobietę. Zobacz, jak zmieniały się dane na przestrzeni lat i jak wypadają Węgry: 

Węgierskie dzieci mają się rodzić dzięki wsparciom kredytowym - mają one zostać rozszerzone dla rodzin posiadających co najmniej dwoje dzieci. Propozycje przedstawione przez Viktora Orbana zakładają też, że każda kobieta poniżej 40. roku życia, która po raz pierwszy wychodzi za mąż, będzie mogła wziąć preferencyjną pożyczkę na równowartość prawie 135 tysięcy złotych. Jeśli urodzi troje dzieci, państwo umorzy jej zadłużenie. Poszerzone ma być wsparcie dla rodzin spłacających kredyty hipoteczne, rząd chce też dofinansowywać kupno 7-miejscowych samochodów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
"Potrzebujemy więcej węgierskich dzieci". Tak Orban namawia Węgrów do powiększania rodziny
Zaloguj się
 • realizmforte2

  Oceniono 3 razy 1

  Dzieci mają się rodzic do cudu życia,nie dla demografów, polityków i dyktatorów na mięsko armatnie, czy liczną siłę roboczą.
  Czym większa dyktatura i ciemnota, tym większe naciski i wymuszanie przyrostu naturalnego , odbieranie praw kobietom i większa bieda rodzin.
  Stwórzcie, sprawiedliwy bezpieczny, czysty i pokojowy świat, a nikogo nie będzie trzeba namawiać,zmuszać do posiadania potomstwa.
  UTOPIA

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Dotyczy to calej wymierajacej srodkowej Europy, a tak przy okazji stary komintern robi dokladnie to samo co robiol po 45 z rzadem Mikolajczykiem czyli delegitimizowanie go na kazdym kroku. Orban przynajmniej nie ma ta ksilnej agentury wewnatrz co pkazuje iz maja tem troche wiecej myslacych ludzi i nie postradali resztek rozumienia wlasnego interesu narodowego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX