Włochy: Podpalił autokar z dziećmi. Zarzut porwania i terroryzmu dla kierowcy

Zarzut porwania, zamiaru dokonania masowej zbrodni z terroryzmem jako okolicznością obciążającą postawiono we Włoszech kierowcy autokaru, który w środę uprowadził ponad 50 dzieci - uczestników wycieczki i podpalił pojazd. Tragedii na szczęście uniknięto.

Do zdarzenia tego doszło koło Mediolanu na północy Włoch. 14 osób, w tym 12 dzieci, trafiło do szpitala z objawami zatrucia dymem. Sprawcą jest pochodzący z Senegalu 47-letni kierowca z włoskim obywatelstwem. Mężczyzna wiozący uczniów gimnazjum na wycieczkę uprowadził autokar, a potem go podpalił, wznosząc okrzyk, by "powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym".

W czasie jazdy w rejonie miejscowości San Donato Milanese kierowca nagle zmienił trasę, zatrzymał autobus i z nożem w ręku powiedział uczniom, że nikt nie może wysiąść. Nauczycielce kazał związać kilkoro dzieci, ale zrobiła ona to na tyle lekko, że zdołały się one uwolnić.

Wtedy jeden z chłopców zadzwonił do rodziców i opowiedział o tym, co się stało. Ci zaś wezwali karabinierów, którzy ruszyli w pościg za porwanym autokarem.

Kierowca, uciekając, zjechał na pobocze i tam rozlał benzynę w autobusie, a następnie ją podpalił, krzycząc, że chce się zabić i że "trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym".

Karabinierzy wybili szyby w autokarze i błyskawicznie wyprowadzili dzieci, a następnie aresztowali sprawcę. Chwilę potem autokar doszczętnie spłonął.

Podkreśla się, że dzięki błyskawicznej ewakuacji dzieci nie doszło do tragedii. "Nie opłakujemy teraz 52 dzieci tylko dzięki karabinierom" - powiedział prokurator z Mediolanu Francesco Greco.

Z rekonstrukcji porwania wynika, że koszmar na szkolnej wycieczce trwał 40 minut. Ustalono, że kierowca był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu i przemoc seksualną.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini, komentując ten incydent, pytał, "dlaczego osoba z takimi zarzutami kierowała autokarem ze szkolną wycieczką?".

Zapewniono, że dzieci będą pod opieką psychologa.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Zarzut porwania i terroryzmu dla kierowcy, który we Włoszech podpalił autokar
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Oczywiscie ze muslim na szczescie panstwo wloskie ma wreszcie jakis w miare normalny rzad i szczesliwie chrzescijanskie dzieciaki przezyly te kolejna probe muslimskiej rzezi. Powiem takk nie oczekujcie poprawnosci politycznej wobec islamu, wyznnawaca tej zalosnej odrazajacej i podlej doktryny nie ma nic na swoje usprawiedliwienie. Przypominam zasadnicza roznica miedzy tekstami zrodlowymi Chrzescijanstwa i isllamu jest tryb, o ile w chrzescijanstwie nie ma trybu nakazowego czyli istnieje opis tego co podoba sie Bogu a co sie nie podoba a podmiot mooze sie sam ustosunkowac i wybrac czy idzie za Bogiem czy nie, o tyle w tej nazistowskiej doktrynie islamskiej jest wyrazny nakaz co masz czynic w prawie kazdj najdrobniejszej sprawie.
  Powtorze nic nie tlumaczy islama z wyznnawanej doktryny jak nic nie tlumaczy nazisty i komunisty z tego co czynil w imie swojej doktryny.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Muslim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX