Borowski: Balon zagrożenia ze strony Rosji jest zbytnio nadmuchiwany

Rząd w sprawie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa działa metodą szarży - mówił w TOK FM senator Marek Borowski.

Marek Borowski odniósł się w magazynie "EKG" do ogłoszonych podczas wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie planów zakupów dla polskiej armii, między innymi 32 nowoczesnych myśliwców F-35.

- Rząd w sprawie zapewnienia Polsce bezpieczeństwa działa metodą szarży. Zaznaczam, że nie występuję tu w charakterze eksperta od tych spraw, ale czytamy ich opinie. Najważniejszym elementem zapewniającym Polsce bezpieczeństwo są systemu obrony rakietowej, a my kupujemy ofensywne samoloty – mówił senator.

Maciej Głogowski, prowadzący "EKG", przypomniał, że samoloty mogą kosztować Polskę około 15-17 mld złotych. - Tyle za samoloty? Powiem "nie", bo aż takiej skali zagrożenia bezpieczeństwa nie ma. Moim zdaniem cały czas zbytnio nadmuchiwany jest ten balon zagrożenia rosyjskiego – odparł Marek Borowski.

Jego zdaniem "przepłacono" za planowane zakupy od USA. - Stać nas na takie wydatki, ale to wszystko odbywa się kosztem zdrowia, edukacji, czyli krótko mówiąc kosztem jakości życia Polaków. Rząd pakuje miliardy w zakup nowoczesnego uzbrojenia, a zagrożeń nie ma – podsumował senator Borowski.

Kto wygra wybory jesienią?

Maciej Głogowski pytał Borowskiego, czy Prawo i Sprawiedliwość wygra jesienne wybory do Sejmu i Senatu. - Ma duże szanse, ale nie stuprocentowe. Były dwie kadencje rządu Tuska, być może będą i PiS. Cóż ma zrobić opozycja – przebić PiS w obietnicach socjalnych? Tego nie się nie da. Opozycja nie ma wiarygodności PiS w rozdawaniu pieniędzy. Jednak jeśli opozycja będzie silna, to unikniemy sytuacji węgierskiej - podkreślał Marek Borowski. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
Borowski: Balon zagrożenia ze strony Rosji jest zbytni nadmuchiwany
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 3

  Znow ta pezetpeerowska bokasa, zalegendowana i zadaniowana matrioszka KGB.

 • kasiapanowie

  Oceniono 2 razy 2

  Marek Borowski, były wieloletni działacz PZPR i jeden z założycieli powstałej po samorozwiązaniu PZPR-u Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej.

 • miloz1

  Oceniono 2 razy 2

  Racja panie Marku! Ze wschodu zawsze szła wolność.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Tego typu polityczne smieci sluza Kremlowi do kreowania opinii, ktore sa kalkami tez Dugina o nieistotnosci obaszaru srodkowoeuropejskiego, ze szczegolnym wyroznieniem braku wartosci obszaru Polski. Warto zatem wiedziec co mowi ochwacziena starowina.

  „Rosja musi zniszczyć „kordon sanitarny”, utworzony z małych, gniewnych i historycznie nieodpowiedzialnych narodów i państw, z maniakalnymi roszczeniami i niewolniczym uzależnieniem od talassokratycznego Zachodu. W roli takiego „kordonu sanitarnego” tradycyjnie występuje Polska i kraje Europy Wschodniej… Zadaniem Eurazji jest to, aby ta bariera nie istniała”

  My, Rosjanie, i Niemcy rozumujemy w pojęciach ekspansji i nigdy nie będziemy rozumować inaczej. Nie jesteśmy zainteresowani po prostu zachowaniem własnego państwa czy narodu. Jesteśmy zainteresowani wchłonięciem przy pomocy wywieranego przez nas nacisku maksymalnej liczby dopełniających nas kategorii

  I teraz najwazniejsze

  Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno‑geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy. Nie dlatego, że nie lubimy Polaków czy Ukraińców, ale dlatego, że takie są prawa geografii sakralnej i geopolityki.

  Mickiewicz z Puszkinem moga sie lubic przyjaznic pisac laudacje na swoj temata jednak Rosja, wielu Polakow moze sie kochac z Rosjanami moga wypic hektolitry wody, jadnak na poziomie panstwowym to nie dziala hierarchia jest prosta. Polska albo przyjmie, pozycje satelicka, albo zostanie zniszczona.

  Rosja nie tylko ma tego typu agentow wplywu jak ta lysa pezetpeerowska bokasa, ale stosuje wszelkie metody nacisku, ze wspomne tony zanieczyszczonej ropy w rurociagu do Plocka.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz 1

  Alez oczywiscie towarzyszu Berman, nie ma zadnego zagrozenia ze strony Rosji.

 • maciej.sowinski1947

  0

  Predzej by napadli na Estonie czy na Lotwe niz na Polske.
  Ale na razie nawet na Estonie lub Lotwe tez nie napadaja.
  Jaka jest obecna strategia Putina trudno dokladnie okreslic ale poglebianie przyjazni Rosyjsko Chinskiej sugeruje ze daleki wschod zaczyna byc wazniejszy od Europy zarowno dla Putina jak i dla Trumpa.

 • endrju1521

  0

  Bezpieczeństwo militarne w naszej sytuacji, to mżonka !

  Jankesi dobrze wiedzą, że instalowanie swoich wojsk

  jak najbliżej gracy z Rosją, to praktycznie skracanie dystansu

  dla rosyjskich rakiet ! Bo pieszo na pewno nie przyjdą.

  No ale skoro są tacy idioci, którzy chcą Jankesom utrzymywać armię,

  to czemu nie?

 • krytek-7

  Oceniono 2 razy 0

  Putin ma swoich idiotow,dlatego jest watpliwe zeby zabiegal jeszcze o polskich.
  Moze wreszcie polskie zdegenerowane rusofoby okresla korzysci jakie by mieli Rosjanie napadajac na Polske?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX