Dwaj Polacy skazani za terroryzm. Zachęcali do zabójstwa księcia Harry'ego za "zdradę rasy"

19-letni Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. działali w neonazistowskiej grupie Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera. Zostali skazani na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.

Michał Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii Oskar D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami. Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach. 19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu".

Czytaj też: Więzienie za udostępnianie filmu z zamachu w Nowej Zelandii. Sędzia porównał skazanego do Rudolfa Hessa>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Wielka Brytania. Dwaj Polacy skazani za terroryzm. Zachęcali do zabójstwa księcia Harry'ego
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Wyjatkowo zabawne biorac pod uwage fakt, iz Ks. Harrego wielokrotnie przylapano jak w mlodosci hailowal w klubach w mundurze esesmana.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Hmm, Hitler mial zydowskie korzenie i nikt mu tego za kazym razem nie wyciaga.

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy 1

  Nasz rząd z KK oficjalnie flirtują z narodowcami, dla których hasła o supremacji białej rasy są kamieniem węgielnym, nie wspominając innych, też w brunatnej mgle.

 • martianenvoy

  Oceniono 5 razy 1

  Wstyd, jak Polacy, (POLACY!) mogą flirtować z nazizmem. Tępe łby, zaczadzone rasistowskimi farmazonami.

 • gdsta

  0

  część uchodźców/nachodźców, czy jakby nie nazywać przybyszów z Polski, zostanie wywalona na zbity pysk za aprobatą cywilizowanych Polaków, albo poniesiemy odpowiedzialność zbiorową;
  wykształceni szybko znajdą kolejny kraj, by tam pracować i żyć, reszta zasili krajowe zastępy rasistów, homofobów i p* różnej maści, natchnionych nienawiścią
  będzie powód do wybijania się - nie rozumem, pracowitością, przedsiębiorczością tylko bejsbolami; Europa nie potrzebuje kłopotów z Polakami z dziwnej półki!

 • maciej.sowinski1947

  Oceniono 4 razy 0

  W Polsce by to mogli robic bezkarnie bo za podobne rzeczy jeszcze w Polsce nikogo nie skazalo. Tali to kraj nad Wisla.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX