Rosja. Awaria w elektrowni atomowej. Odłączono od sieci trzy z czterech reaktorów

Awaria w Kalinińska Elektrownia Atomowa w obwodzie twerskim w Rosji. Służby prasowe zapewniły, że poziom promieniowania nie odbiega od normy i nie doszło do uszkodzenia wyposażenia tej siłowni.

W elektrowni jądrowej w obwodzie twerskim w Rosji odłączono od sieci trzy z czterech reaktorów - poinformował w czwartek koncern Rosenergoatom. Przedstawiciele tego koncernu przekazali, że przyczyną przerwy jest odłączenie jednego z transformatorów napięcia. Jak poinformowały służby prasowe firmy, konieczne jest zbadanie przyczyn odłączenia reaktorów.

Wstępnie włączenie reaktorów "oczekiwane jest 19 lipca", czyli jutro. 

Agencja RIA Nowosti, powołując się na źródła, podała, że doszło do automatycznego zatrzymania dwóch reaktorów z powodu zwarcia elektrycznego. 

Służby prasowe samej elektrowni zapewniły, że poziom promieniowania nie odbiega od normy i nie doszło do uszkodzenia wyposażenia tej siłowni. 

Elektrownia położona jest na północy obwodu twerskiego. Obwód twerski leży w zachodniej części Rosji, w pobliżu granicy z sąsiadującą z Polską Białorusią.

Sama elektrownia znajduje się w odległości 125 km od miasta Twer, około 330 km od Moskwy i około 400 km od Petersburga. Zaopatruje w energię te trzy miasta, jak również Włodzimierz i Czerepowiec. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny