Greta Thunberg zaatakowała światowych przywódców: Ukradliście moje nadzieje i dzieciństwo

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg skrytykowała światowych przywódców podczas poświęconemu klimatowi szczytu ONZ w Nowym Jorku. Nastolatka podkreśliła, że przez lata zaniedbywali oni ochronę Ziemi.

-T o wszystko jest złe. Nie powinno mnie tu być. Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. A jednak przychodzicie do nas, młodych ludzi po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia, moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami, a jednak jestem jedną z tych, która miała szczęście - mówiła Greta Thunberg podczas wystąpienia w Nowym Jorku. 

 

- Ludzie cierpią. Ludzie umierają. Nasze ekosystemy są coraz bardziej zrujnowane. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a wszystko, o czym możecie mówić, to pieniądze i bajki o wiecznym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie? – pytała aktywistka.

Te słowa aktywistki skomentował Donald Trump. "Ona wydaje się być bardzo szczęśliwą młodą dziewczyną, która z niecierpliwością patrzy w świetlaną, wspaniałą przyszłość" - ironizował na Twitterze amerykański przywódca.

W szczycie klimatycznym wzięli udział przywódcy ponad sześćdziesięciu krajów. Wbrew zapowiedziom na sesji pojawił się również Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych będzie jednym z pierwszych mówców dzisiejszej debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ. 

O Szwedce zrobiło się głośno w ubiegłym roku. Dziewczynka przestała chodzić do szkoły przed wyborami do szwedzkiego parlamentu, aby zwrócić uwagę na postępujące zmiany klimatu. W ramach protestu zasiadała na schodach Riksdagu. Greta Thunberg protestowała też podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego w Katowicach. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Greta Thunberg, szwedzka aktywistka w ONZ
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy 6

  Duze pieniadze ktos w ten biznes musial zainwestowac i zaklada duzy zwrot z zainwestowanego kapitalu.

 • rastablaster

  Oceniono 9 razy 5

  Zapamiętajcie sobie dobrze chłopki - wykorzystywanie dzieci jest bardzo, bardzo złe - chyba, że robią to Epsteiny tego świata, lub mega koncerny.

 • tomaselli

  Oceniono 8 razy 4

  Stan psychiczny tej dziewczynki jest bardzo niepokojacy. Ciekawe, kto poniesie za to odpowiedzialnosc. Nawet przyznanie jej pokojowej nagrody Nobla tego nie zmieni. Zreszta sam fundator, Nobel, pewnie w grobie sie kreci.

 • robert_szczenka

  Oceniono 8 razy 4

  to przedstawienie jest tak żenujące, że aż nie wiem co powiedzieć, czy Wy ludzie doprawdy wierzycie w jakąkolwiek wartość tego spektaklu? jeden wielki CRINGE

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 2

  Przeciez dziewczynka cierpi na zaburzenie psychiczne co widac na pierwszy rzut oka. Dosc wykorzystywania dzieci do terroryzmu ekologicznego , a raczej politycznej pedofilii.

 • dark.writer

  Oceniono 5 razy 1

  Stan umysłu tej dziewczynki - na co zwraca słusznie uwagę wielu - to jedna sprawa. Budzi to przerażenie zwłaszcza, że widać i czuć wpływ dorosłych. Długo by pisać, ale ja nie o ty, bowiem...

  ...prawdziwą grozę wywołało u mnie rozpływanie się nad tym przedstawieniem redaktora tok fm w porannej audycji. Do tego potakiwanie zaproszonemu gościowi z Greenpeace, który do dyskusji zachęcał słowami - jest udowodnione, że polemizowanie z tymi faktami jest domeną rosyjskiej służby dezinformacji.

  Załamka :-(

 • sromotny_kobziarz

  Oceniono 9 razy -3

  Trump nie ironizował. On po prostu jest debilem i nie rozumie o co chodzi.
  A przy okazji chronicznym kłąmcą i przestępcą.

 • k.gembiec

  Oceniono 9 razy -3

  Trump to idio..ta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX