Juncker z Komisją Europejską żegnał się z chusteczką, Tusk twardszy

To był ostatni unijny szczyt pod kierownictwem Donalda Tuska i Jean-Claude'a Junckera. Szefowie Rady i Komisji Europejskiej w grudniu żegnają się ze stanowiskami - a dziś pożegnali się także z liderami krajów członkowskich.

Emocjonalne podziękowania wygłosił ustępujący szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, żegnany w sali prasowej oklaskami. - Wydaje mi się, że była to 148. Rada, na której byłem i myślę, że nikt inny nie jest w stanie powiedzieć, że brał udział w tylu radach. Chcę też podziękować Donaldowy za jego przyjaźń i współpracę. Do końca życia pozostanę dumny z tego, że mogłem służyć Europie - powiedział Juncker.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że on jako Kaszub - jest mniej sentymentalny - ale jak podkreślił: - To że ja nie mam łez w oczach, to nie znaczy, ze np. ci którzy mnie żegnali się nie popłakali, a było kilku takich. Odczułem satysfakcję, ze jestem twardy nadal mimo upływu lat. Że nie poddaję się wzruszeniom zbyt łatwo.

Tusk i Juncker odchodzą z unijnych stanowisk wraz z końcem listopada.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Juncker z Komisją Europejską żegnał się z chusteczką, Tusk twardszy
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Warto zwrocic uwage na informacje, ktora umknela uwadze glownego nurtu informacyjnego w Polsce, w zlewaczalym Londynie odbyl sie protest ekologow w metrze spontanicznie stlumiony przez pasazerow zmierzajacych do pracy, ktorzy wykazali sie wysokim poziomem agresji wobec protestantow, wahadlo swiata z wolna przechyla sie w druga strone, jesli wspomniec protest hoolenderskich farmerow przeciw ekologom, zadajacy odszkodowan za narzucane im kolejnego obciazenia w postaci podatku ekologicznego.

  Marksisci odkad pamietam zawsze zaczynaja lekture ksiazek od srodka, tak bylo z kultowych peerelowskich pancernych, w ktoorych nikt nie zadawal pytania dlaczego Jnek Kos poluje na biale niedzwiedzie w Tajdze ich ideowi spadkobiercy tez popowiadaja o podwyzkach pradu zaczynajac opowiesc od PIS ktory wywalil 8 mld z budzetu na ochrone konsumenta nie podajac co jest zrodlem tych podwyzek, a zrodlem jest miedzy innymi ten Pan wysmarkujacy sie na spoleczenstwa europejskie narzucajacy kolejne podatki pod nazwa certyfikat emisji CO2.

 • dar61

  0

  Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
  Polityka to nie zabawka dla ...mięTkich.

  ****
  Katorga to czy tekst komunikatywny, Redakcjo?
  '...że on jako Kaszub - jest mniej sentymentalny - ale jak podkreślił: - To że ja nie mam łez w oczach, to nie znaczy, [ż]e np. ci którzy mnie żegnali się nie popłakali, a było kilku takich...'
  O_o
  >>> ...że on jako Kaszub jest mniej sentymentalny - ale, [PRZECINEK] jak podkreślił: - To, [PRZECINEK] że ja nie mam łez w oczach, to nie znaczy, że np. ci, [PRZECINEK] którzy mnie żegnali, [PRZECINEK] się nie popłakali, a było kilku takich...
  >>> ...że on - jako Kaszub - jest...
  ...że on jako Kaszub jest mniej sentymentalny - ale, jak podkreślił: - To, że ja nie mam łez w oczach, to nie znaczy, że np. ci, którzy mnie żegnali, się nie popłakali, a było kilku takich...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX