Wielka Brytania. Królowa zgodziła się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan

Brytyjska królowa Elżbieta II zgodziła się na "okres przejściowy", w którym książę Harry i księżna Meghan będą dzielić czas między Wielką Brytanię a Kanadę, choć zaznaczyła, że wolałaby, aby pozostali oni pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej.

W poniedziałek w królewskiej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk odbyło się spotkanie królowej z następcą tronu księciem Karolem oraz jego synami Williamem i Harrym poświęcone przyszłej roli tego ostatniego, w związku z zapowiedzią jego i księżnej Meghan, że zamierzają częściowo zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej.

"Moja rodzina i ja w pełni wspieramy pragnienie Harry'ego i Meghan, aby tworzyć nowe życie jako młoda rodzina. Chociaż wolelibyśmy, aby pozostali pełnoetatowymi członkami rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich pragnienie prowadzenia bardziej niezależnego życia jako rodzina, pozostając jednocześnie cenioną częścią mojej rodziny" - napisała królowa w oświadczeniu wydanym po spotkaniu.

W zeszłym tygodniu książę Harry i księżna Meghan niespodziewanie ogłosili na Instagramie, że zamierzają zrezygnować z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej, chcą sami się utrzymywać oraz planują dzielić czas pomiędzy Wielką Brytanią a Ameryką Północną. Ich głównym zajęciem ma być obecnie fundacja charytatywna.

Według źródeł w Pałacu Buckingham para nie konsultowała tego kroku z nikim z rodziny królewskiej, a wielu jej członków poczuło się dotkniętych formą, w jakiej zostało to zakomunikowane. W reakcji na to oświadczenie Elżbieta II w porozumieniu z księciem Karolem oraz jego starszym synem, księciem Williamem, poleciła wysokim rangą członkom personelu Pałacu Buckingham znalezienie praktycznego rozwiązania sytuacji. Jak twierdzą brytyjskie media, królowa chciałaby, aby takie rozwiązanie zostało wypracowane w ciągu 72 godzin.

35-letni Harry i jego o trzy lata starsza pochodząca z USA żona od pewnego czasu wysyłali sygnały, że niezbyt dobrze odnajdują się w roli członków rodziny królewskiej. W październiku ubiegłego roku ujawnili, że życie pod nieustanną obserwacją mediów jest dla nich bardzo trudne. Harry, odnosząc się do doniesień medialnych o rozdźwięku między nim a jego starszym bratem, powiedział, że wraz z Williamem znajdują się na "innych ścieżkach". Ponadto nie spędzili świąt Bożego Narodzenia z resztą rodziny, lecz wraz z synem Archiem udali się do Kanady. Po powrocie mówili o niesamowitej gościnności, której tam doświadczyli, czym podsycili spekulacje, że to w tym kraju zamierzają spędzać większość czasu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Wielka Brytania. Królowa zgodziła się na okres przejściowy dla Harry'ego i Meghan
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    W GB ten temat przykryl wszystkie inne nawet futbol ze oo marginalnej kwestii brexitu nie wspomne. To dobry mment zeby wyjasnic czerskiemu tepozacepiu, iz sa panstwa w ktorych czerska tematyka nie wzbudza zadnego zainteresowania nie mowiac juz o tematach z zagranicy. Ad rem, glowny temat rozpalajacy publicznosc to jak zwykle problem zwotu kasy podatnika, za wystawne wesele i kwoty remontu siedziby mldek pary.

  • rastablaster

    Oceniono 1 raz 1

    Z dupy afera - potrzeba przykryć skandal jednego księcia co przyjaźnił się z pedofilem Epsteinem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX