Komentarze (359)
Wałęsa ostro o kazaniu abp. Głódzia. "Naród nie będzie miał innego wyboru"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Slawomir Chojecki

  Oceniono 14 razy 12

  Nie będzie nam zagranica dyktowała, jak mamy w Polsce żyć. Deportować watykańskich funkcjonariuszy!

 • andmas

  Oceniono 13 razy 11

  Czy KK i Kościół smoleński mają coś wspólnego z Bogiem , czy to jest instytucja finansowa która żeruje na strachu i nadziei dla Parafian . Nigdy tak dobrze nie kręcił się biznes Watykanowi w Polsce , jak w czasie " dobrej zmiany " . Nauki Jezusa zostały zapomniane , panoszy się zło .

 • franek-janek

  Oceniono 13 razy 11

  Brawo panie Prezydencie Walesa, polacy sa z panem nie z zaklamanym prymitywnem, pseudoreligijnym klerem typu Rydzyk I Kaczynski spolka wspomaganym przez dyspozycyjnych klechow typu Glozdz!

 • Hanna Maria

  Oceniono 14 razy 10

  PRZYKRE JEST , ŻE NAWET W TAK PIĘKNYM DNIU , NA PASTERCE KSIĘŻA NIE MOGĄ ODMÓWIĆ SOBIE MĄCENIA I WTRĄCANIA SIĘ DO POLITYKI.

 • nr36

  Oceniono 16 razy 10

  flaszka głódź...

 • polsz

  Oceniono 11 razy 9

  gdy Jaruzelski przejmowała władzę w październiku 1981 Stefan Wyszyński nie żył już od pół roku. Gorzałą mózg wyżarła panie flaszka??

 • tadjan

  Oceniono 11 razy 9

  nachlany Głódź postanowił robić za żłób.....

 • iactaaleaestsol

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Głódź :
  1) jak się grabi Polskę i Polaków ?
  2) co się robi , by z szeregowca zostać generałem ?
  3) jak to się robi, by po 13 latach "służby" dostać prawie maksymalną emeryturę wojskową (Głódź 74,4 %, a maksymalna emerytura 75%) ???

  Panie Wałęsa, jak się awansuje szeregowca na generała ?

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 11 razy 9

  O ARCYBISKUPIE WSZYSCY WIEDZĄ JAKI JEST , ALBO MIAŁ POTĘŻNEGO KACA ALBO BYŁ PIJANY.

 • nietyp

  Oceniono 15 razy 9

  ". Kardynał Stefan Wyszyński, ilekroć udawał się za granicę w czasach PRL-u, konfliktu, za Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego, nigdy nawet o I sekretarzach źle nie mówił, nie mówiąc o problemach w ojczyźnie - powiedział arcybiskup w Gdańsku."

  A dlaczego miał źle mówić??? Kolaborowali z komunistami, to żyło im się dostatnio i bezpiecznie... Świadczy o tym fakt, że wszystkie archiwa SB zostały przekazane kościołowi i żadnej lustracji w kościele nie było!!! Ta tłusta świnia kościelna ma nas za głupków...

 • getz54

  Oceniono 15 razy 9

  W Brukseli to rękę akurat podniosła tylko Szydło, więc coś się wielebnemu pochrzaniło. Ale moze na te ,,święta wielkie,, actimelki zapełniły flaszkami i kiełbasą spizarnię wielebnego, i pan Głódz, obcierając mankietem 40% łzy spływające mu po brodzie nie wiedział o czym mówi, Patriota się znalazł.
  To czego powinniśmy się wstydzic bierzemy na sztandary naszego chorego patriotyzmu. 1:27
  w Brukseli, Powstanie warszawskie, Smoleńsk, a ogromne sukcesy będące powodem do dumy, czerwcowe wybory, okrągły stół, Nobel Lecha Wałęsy, są opluwane i dyskredytowane przez takich Głodziów, tylko dlatego, ze nie były ich udziałem. To samo dotyczy ludzi. Kiedyś nikomu nie znani, dzisiaj przez wielu wyśmiewani, Zagończyk i Inka, są większymi bohaterami niz Jacek Kuroń, Bronisław Geremek. Wawel, miejsce spoczynku królów Polski jest traktowany niczym magazyn Centrali Rolno- Przemysłowej, słuzy do skladowania ptasiego
  nawozu. I lament się z okazji świąt rozlega, ze Polska jest podzielona. Wstyd.

 • andyisl3

  Oceniono 10 razy 8

  ż żenadą oglądałem w tv kilkukrotnie powtarzane słowa abp Głodzia. Jak można tak ważną mszę jak Pasterka skalać wynurzeniami politycznymi???? Do tego w jednej z najznamienitszych katedr w Polsce ! Niech te bzdury opowiada na kółku różańcowym. To "ulica" gdy będzie trzeba zrobi porządek z tym dziadostwem, które niszczy nasz kraj . PiSowcy, San Eskobar czeka na was !

 • vanad48

  Oceniono 12 razy 8

  Biskupie Głódź, wstyd mi za polski episkopat...to wy powinniście, jako głos sumienia, krzyczeć z ambon o zaprzestanie w Kraju terroru zakłamania, draństwa i podłości i faryzeuszostwa rozpętanego przez gnoma moralnego z Nowogrodzkiej...którego chore wizje podzieliły naród jak nigdy przedtem....gdzie wasza katolicka misja, do której zostaliście namaszczeni.
  Gdzie kościół Prymasa Wyszyńskiego i JPII....hańbą jest wspieranie łajdaków zawłaszczających etos Solidarności i Kościoła Katolickiego by zrealizować swoje podłe cele...jakże wspierane przez Kremlowskie Elity....
  To wy macie codziennie przypominać o opamiętanie ludzi, którzy demontują wolność, demokrację i pozycję Polski w UE i świecie, choćby słowami wiersza;
  PROTEST, JAKŻE AKTUALNY

  Zamilczcie…Wy, którzy nie macie i
  Nie mieliście nic do powiedzenia
  Zamilczcie Wy, których krzyk,
  By innych racje zagłuszyć,
  Ma wieść ich do zniewolenia….

  Zamilczcie także Wy, co tłumom bezwolnym,
  Szczęścia obraz fałszywy kreślicie…
  Wiedząc,…. że to populizm, tandeta
  Że to obraz złudny,
  Który świata fizycznie nie zmieniając,
  Niesie tylko ból rozczarowań, frustrację
  Katusze zwątpienia

  Zamilczcie i Wy, którzy hasła wolności i dobra głosicie,
  A w sercach swych
  Krwawych zbrodni stygmaty nosicie

  Zamilczcie też Wy wszyscy faryzeusze, hipokryci,
  Co z wrzaskiem fałszu i obłudy,
  Wznosząc ręce ku Bogu,...
  Na kolanach o śmierć i pohańbienie swych wrogów....
  błagacie

  Zamilczcie niegodni co
  W sercach i umysłach niewinnych,...
  Odwiecznych wartości krainie,
  Anarchię wszczynacie....

  Zamilczcie, Wy wszyscy dusz ludzkich kuglarze
  Póki czas,
  Bo wy, zła fanatycy, dnia ani godziny,
  Swojej klęski, a że będzie to pewne, nie znacie….

  Ściszcie się więc, bo przez krzyk i głos podniosły,
  Nie słyszycie głosu waszego sumienia

  Zamilczcie więc, póki czas,
  By po was nie został jedynie w wieków otchłani...
  Czarny pył, niechęci, pogardy, wstrętu ....

  Potępienia ..............

  AV

 • notremak

  Oceniono 9 razy 7

  Skoro tak, to watykańscy won z Polski!
  PS. A ja słyszałem, że Głódź już nie pije, bo z opilstwa ciężko się rozchorował. Przerwał abstynencję?

 • burn74

  Oceniono 9 razy 7

  "To cenna tradycja. Kardynał Stefan Wyszyński, ilekroć udawał się za granicę w czasach PRL-u, konfliktu, za Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego, nigdy nawet o I sekretarzach źle nie mówił, nie mówiąc o problemach w ojczyźnie - powiedział arcybiskup w Gdańsku." - zgadnijcie,dlaczego ? W te czasy,gdy do tej pory kościół krzyczy,jak to był prześladowany za komuny...

 • roj.czer

  Oceniono 11 razy 7

  A mówili,m że Głódź już nie pije. A tymczasem on nawet w Wigilię narąbał się jak helikopter, bo na trzeźwo takich bzdur by nie fanzolił

 • mhjunior007

  Oceniono 15 razy 7

  Czy Glodz pije do Macierewicza i Fotygi, ktorzy w USA szukali poparcia w prawie katastrofy smolenskiej przeciw polskiemu rzadowi? Czy do dzialan politykow PiS, ktoryz opluwali wlasny rzad i wlasnego premiera? A moze do tych, co chcieli powolywania miedzynarodowej komisji w sprawie tupolewa bo polska komisje badania wypadkow lotniczych uznali za niewystarczajaca? Czy do slow Dudy, do prezydenta Niemiec, ze Polska nie jest sprawiedliwym krajem? A moze do slow Dudy, skierowanych do emigrantow na Wyspach Brytyjskich, zeby nie wracali do Polski, bo nie ma po co? A moze do Szydlo i nnych, ktorzy opowiadali o Polsce w ruinie? A moze do Morawieckiego, ktory w zagranicznych gazetach szkalowal polski wymiar sprawiedliwosci?

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 15 razy 7

  Wstyd biskupie. Duch święty wyraźnie biskupa opuścił. Nie widzi niszczenia Polski, oskarża tych, którzy godnie protestują przeciwko chamstwu, nieprawości i niszczeniu dorobku ostatnich dziesięcioleci.

 • konfuziussagt

  Oceniono 15 razy 7

  ARCY-LOTR Glodz nie jest UO,
  a wiec jest sku..wielem,
  ktory podniosl reke na wlasny NAROD.
  Reka podniesiona na NAROD albo sama uschnie,
  albo zostanie przez narod odcieta.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 15 razy 7

  Ten sqrwialy alkoholik to moze ewentualnie ministrantow molestowac w zakrystii a nie kazania glosic, nawet katopolactwo rzyga po tych yebnietych wynurzeniach tego e-pis-kupa.

 • tegepe

  Oceniono 15 razy 7

  Sławoj Flaszka pierdnął po pijaku a madrzy ludzie komentują? Szkoda słów!

 • orion57

  Oceniono 17 razy 7

  Pijus I się wypowiedział-po której flaszce był?
  Posługa kapłańska nie flaszka panie Głódź.

 • baj62

  Oceniono 8 razy 6

  Księże kazania to próby kreowania rzeczywistości, KK domyśla się konca PiS-u i na gwałt chce wejść do polityki.Odpowiadał by im okres papiestwa kiedy to papież rozdawł tytuły królewskie, anatemy, czy "grabienia narodów" poprzez prezenty, świętopietrze, czy kupno władzy. Polska historia zna takie działania a politycy są ślepi jak krety.

 • miszung

  Oceniono 8 razy 6

  Biskupi :Głódź,Gądecki, Jędrzejewski , byc może i Polak z , oraz wielu ksiezy z nauka Chrystusa niewiele maja wspolnego. Czasem cytuja fragmenty Ewangeli o wybaczaniau, milosci, glosza zasady Katechizmu, aby za chwile temu wszystkiemu zaprzeczyc , takimi kazaniami jak to z pasterki w Gdansku. Moznaby zalozyc ze to glupi ludzie, ktorzy popieraja ruch faszyzujacy, no lagodniej nacjonalistyczny jakim jest PIS, nie zdajac sobie z sprawy z konsekwencji swoich poczynan, podobnie jak np austriacki biskup Alois Hudal,ktory popieral narodowy socjalizm w czasach Hitlera, sadzac ze to jest w zgodzie z przeslaniem Kosciola, Ale to nje jest zupelnie tak, ich postawa jest konsekwencja katolickich paradoksow wiary, roznorakich wnioskow jakie teologowie wyciagaja jeden po drugim z zalozen religijnych. Szczegolnie chodzi tutaj o kreacjonizm , koncepcje zakladajaca wszechmoc i potege Boga we wszystkich aktach stworczych , w utajonej dla zwyklego poznania sensownosci nawet tak dramatycznych aktow jak wojna, cierpienia niepelnosprawnych dzieci, chorob itd. Przypominam sobie teksty katolickie , zwaczjace poglody Kopernika , 300 lat po publikacji jego glownego dziela, poniewaz nie pasowalo im to do systemu, do nauk Swietego Toamsza i innych teologow. Kosciol to doktrynerzy, spekulanci,poltycy a nie uczniowie Chrystusa. Katolicyzm to nie jest juz religia sensu stricto.

 • atyn

  Oceniono 8 razy 6

  kościół rzymskokatolicki razem z PIS dokonuje zamachu stanu w Polsce!, pogonić całe to badziewie!

 • arbor_1

  Oceniono 8 razy 6

  Głódź -- są na niego haki, czy mózg już się zlasował?

 • an-te

  Oceniono 8 razy 6

  To było ładne kazanie. Głódź porównał kard. Wyszyńskiego do dzisiejszej opozycji, a rządzących z Kaczyńskim na czele do Gomułki i Jaruzelskiego. Tak trzymać!

 • valentin1943

  Oceniono 14 razy 6

  W tą jedyną w roku noc kiedy Bóg się rodzi, moc truchleje od ołtarza oliwskiej katedry płyną słowa, które mają na celu odebranie Polakom nadziei. A my nie posłuchamy i się nie damy.

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 6

  Ulica kończyła już żywot niejednej władzy, która w zasadzie była nie do obalenia. Czasami wysoką cenę płacili też sojusznicy władzy, którzy zbyt długo i gorliwe ją popierali. Głódź dobrze o tym wie, może po wódzie dostaje lęków?

 • saksalainen

  Oceniono 16 razy 6

  Co się to porobiło.... za poprzedniego PRLu Kościół był antysystemowy, blisko ludzi, a teraz normalnie Kościół z Partią - Partia z Kościołem.

  Najlepiej jeszcze Dudę głową Kościoła zróbcie, Franciszek i tak Wam nie pasuje.

 • zfd3

  Oceniono 12 razy 6

  pan Biskup Głódź jak zwykle zakłamuję prawdę

  zadam kilka pytań temu Panu

  Dlaczego tzw polscy Biskupi wysyłali nieprawdziwe dane rocznika Watykańskiego na temat ilości budowanych i posiadanych światyń?

  dlaczego tzw polscy biskupi nie ujawniali faktycznych strat duchowieństwa z okresu II Wojny Światowej z podziałem kto z czyjej ręki zginął ?

  Dlaczego informowali świat o prześladowaniach kościoła Polskiego których Nie było?

  Dlaczego i w jakim celu tzw Polscy Biskupi eksportowali do innych państw swoich pedofili ?

  Dlaczego Polscy Biskupi nadawali rozgłos rzekomym morderstwom duchownych wykonywanym przez Służbe Bezpieczeństwa a które były efektem przestepczych związkom i działaniom tych duchownym wykonywanych przez ich partnerów?

  itd itd.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 9 razy 5

  "Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica."

  Obym się mylił i nie będą to koktajle i latarnie...

 • stefa555

  Oceniono 9 razy 5

  Wielki autorytet przemówił. Hahaha. Pijak , który zasłynął z ekscesów alkoholowych. Jaka władza takie autorytety.

 • Konto Fikcja

  Oceniono 9 razy 5

  Klechy do kościoła a nie do polityki, na pochybel zdrajcy

 • kat-kk

  Oceniono 9 razy 5

  Precz z PISem watykańskim syfilisem.

 • gokle

  Oceniono 7 razy 5

  Nacjonalisci sa nie tylko wsrod zwyklych cywilow.....

 • xsawer

  Oceniono 9 razy 5

  Największym błędem Wałęsy było to, że z podpuchy Jarosława Kaczyńskiego zgodził się wystartować wyborach prezydenckich i te wybory wygrał.
  Dzięki temu mędrzec z Żoliborza zaistniał w przestrzeni publicznej po to aby być URZĘDUJĄCYM ministrem palić kukłę swego szefa.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 5

  Naród już nie ma wyboru. Pozostaje mu jedynie ulica. Rokosz jest już praktycznie przesądzony. Im szybciej do niego dojdzie tym lepiej, tym lagodniejszą formę przybierze.

  Oczywiście zagranica mogła by go wspomóc. Wszystko co przyspieszy upadek tyrani jest wskazane, bo daje większą nadzieję, że w trakcie rokoszu nie dojdzie do żadnych znaczących ekscesów i jatki.

 • hunter1111

  Oceniono 7 razy 5

  coz wspolnego ma ta wypiwedz z tym czego nauczal jezus?

 • Paweł K.

  Oceniono 6 razy 4

  Zapijaczony Głódź znowu pie...ł te swoje głupoty.

 • ml2403

  Oceniono 8 razy 4

  Bardzo mnie cieszą takie wypowiedzi.To jedyna nadzieja, że ludzie wreszcie zrozumieją kto ich na co dzień okrada w różny sposób i kto wspomaga niszczycieli kraju., to zresztą nie jest nic dziwnego bo Kościół zawsze wspierał władzę bez względu na to skąd pochodziła bo zawsze liczył na profity z tej strony. Kościół zniszczył państwo polskie w ciągu ostatnich 300 lat, a gdy sytuacja się zmieniała szybko podlizywał się zwycięzcy. To najczęściej wiązało się z wojnami więc można było zrzucić winę na przegranego. Mam nadzieję, że tym razem ludzie nie zapomną kto tak ochoczo wspierał tę władzę i zapanuje u nas model czeski. Tak nam dopomóż Bóg.

 • piotrbronx

  Oceniono 10 razy 4

  Pijak i lapowkarz, nie ma prawa pouczać kogokolwiek. Liczy na krotka pamięć o jego przekrętach pijackich ekscesach? Obrzydliwa kreatura i przeorana gorzala geba.

 • jacekczewa

  Oceniono 10 razy 4

  KK - wrzód na duxxpie polski, pasożyt który powinno wypalić się żelazem .....

 • przemo_opole

  Oceniono 8 razy 4

  Niech się Głódź kardynałem Wyszyńskim nie podpiera. Nie ta liga. I piszę to jako generalnie antyklerykał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX