"Służby państwowe zrobią bardzo wiele, by odwrócić uwagę od 'taśm Kaczyńskiego'". Opozycja o nowych zatrzymaniach CBA

CBA zatrzymało dzisiaj trzech łódzkich biznesmenów, którzy według PAP mieli wręczać łapówki Stefanowi Niesiołowskiemu. Według Sławomira Nitrasa z PO, to próba przykrycia afery z "taśmami Kaczyńskiego".

"Nie przesądzam o winie lub niewinności, ale nie mam złudzeń, że to realizacja planu „obrona Kaczyńskiego” - tak Sławomir Nitras skomentował na Twitterze doniesienia dotyczące zatrzymań dokonanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Rano CBA poinformowało, że zatrzymano trzech łódzkich biznesmenów. Bogdan W., Wojciech K. i Krzysztof K. mieli wręczać "korzyści majątkowe" jednemu z posłów, a w zamian otrzymywali "intratne kontrakty w spółkach skarbu państwa".

Według Polskiej Agencji Prasowej ma chodzić o Stefana Niesiołowskiego z PO.

Sławomir Nitras, przed opublikowaniem informacji dotyczącej dzisiejszych zatrzymań, mówił w TOK FM o tym, że osoby odpowiedzialne dziś w Polsce za służby specjalne są silnie związane ze sprawą "taśm Kaczyńskiego". Przypomniał, że w lub dla spółki Srebrna pracowali m.in. obecny szef CBA - Ernest Bejda oraz koordynator ds. służb specjalny i jego zastępca - Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik.

Także sam Stefan Niesiołowski - zapewniając o niewinności - ocenił, że sprawa dzisiejszych zatrzymań służy "przykryciu" afery z "taśmami Kaczyńskiego".

- Służby państwowe zrobią bardzo wiele, by odwrócić uwagę od prawdziwego problemy. Czyli od kwestii "taśm Jarosława Kaczyńskiego". To wzmożenie nie jest przypadkowe. To ma służyć przykryciu wielkiej afery,z którą boryka się PiS   - komentował w Sejmie poseł Marcin Kierwiński.  Cezary Tomczyk ocenił, że "dziś państwo nie działa w kierunku wyjaśnienia spraw Jarosława Kaczyńskiego". Jak dodał działania służb służą temu, by opinia publiczna poznała całą prawdę na temat zamożności prezesa PiS i aktywności biznesowej Kaczyńskiego.

Posłowie PO składają do CBA wniosek w sprawie zbadania oświadczeń majątkowych składanych przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
"Służby państwowe zrobią bardzo wiele, by odwrócić uwagę od 'taśm Kaczyńskiego'". Opozycja o nowych zatrzymaniach CBA
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Ale przeciez jako pisior uwazam ze te tasmy nalezy naglasniac.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Szambo wybiło, zdarza się, ale PiS nie wiadomo dlaczego podstawił pod wyciek wentylator. Rozumiem, ze jest to element walki o zycie dla PiS i jego patriarchy. Ze jak przegrają wybory nie będzie zadnego zmiłuj się odpowiedzą za wszystko, często zgodnie z ustanowionym przez siebie prawem mającym uderzac w opozycję. Polacy to nie węgierskie owce pasące się na puszcie, nie pozwolą sobie zabrac wolności, godności, poczucia bezpieczeństwa.
  Świat i Europa na to wszystko patrzą, zachodni dziennikarze komentują, dyplomaci piszą raporty. ... Dziki kraj,
  ryzyko inwestycji, standardy wenezuelskie, Kaczyński rządzi jak Duderte na Filipinach, tylko jest mega bogatszy od niego. Kontrakty budowlane, koncesje, zezwolenia, dopłaty, kredyty, warunki zabudowy i zezwolenia na budowę ustala komisja kościelno - PiS-owska. Korupcja polityczna i ideologiczna. Za wspieranie wiary katolickiej i krzewienie kultury chrześcijańskiej mozna się w tym kraju niezle ustawic, otrzymac bezzwrotne subwencje na szybko wymyślane programy katolickie. Kaczyński wdrapał się tak wysoko, ze jego upadek będzie dotkliwy bardzo nie tylko dla niego ale i dla państwa którym rządził. Te taśmy są bardziej porazające niz informacja o molestowaniu dzieci przez kogoś z episkopatu Polski. Mit Kaczyńskiego prysł jak bańka spekulacyjna. Oszust, kombinator, tak samo chciwy jak za czasów PC, tylko teraz zmądrzał, nikim nie jest, nic nie podpisuje, za nic nie odpowiada, polecenia wydaje ustnie, przez telefon, jak widac w Sejmie nie swój telefon.

 • molibden01

  Oceniono 1 raz -1

  dłużej klasztora niż przeora. Kiedy Naczelny Deweloper straci władzę, nieprofesjonalni lokaje z CBA, prokuratur i policji stracę pracę i pójdą siedzieć, jeśli udowodni im się zaniechanie działań lub działanie wbrew prawu. A bardzo wielu udowodni się. Zadziwiające, że ci ludzie nie mają wyobraźni i sądzą że ich możni protektorzy rządzić będą wiecznie. O charakterze, wierności Konstytucji i przysiędze złożonej w służbie nie wspomnę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX