Czarzasty mówi, że sprawa Srebrnej jest "pod granicą prawa". "Jeśli Kaczyński zawinił, to będzie siedział"

- Widać w tym gmatwaninę polityki i biznesu. Moim zdaniem to jest pod granicą prawą - tak o "taśmach Kaczyńskiego" mówił Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, w Poranku Radia TOK FM.

"Taśmy Kaczyńskiego" to duży problem dla PiS? - Bez względu na to, kto co opowiada, to widać w tym gmatwaninę polityki i biznesu. To jest pod granicą prawa. Ta Srebrna to jest typowy przykład uwłaszczenia się na majątku spółki nomenklaturowej. PiS zawsze potępiał uwłaszczanie się na komunistycznym majątku, a okazało się, że robi to samo - ocenił Czarzasty. 

Zdaniem szefa SLD sprawą Srebrnej powinna zająć się komisja śledcza w przyszłym parlamencie. - One powinny wyjaśniać wszystkie sprawy na styku polityki i biznesu - dodał polityk lewicy. 

Czarzasty podkreślał, że "w każdej partii były pokusy i pytania, jak wykorzystać partyjny majątek". - Bo on był. Może go podnająć, a może powołać spółkę, fundację - prawo tego zabraniało. Wszyscy tego nie zrobili, a ci, którzy uważają się za najuczciwszych, to zrobili - mówił dalej Czarzasty.  

- To łamanie uczciwości, wykorzystanie polityki dla robienia kasy. Jeśli to zostanie udowodnione, a moim zdaniem zostanie udowodnione... - mówił Włodzimierz Czarzasty. 

- To co, Kaczyński będzie siedział, jak przegra wybory? - wtrącił Jacek Żakowski.

- Proszę pana, jeżeli zawinił, to będzie siedział. Jak ktoś ukradł i będzie siedział, to pachnie cywilizacją. Jeśli ktoś podpisuje ustawy i wiemy, że łamie prawo, to nie powinien dostać Trybunału Stanu? To właśnie pachnie demokracją. Tylko muszą przyjść odpowiednie warunki - precyzował Czarzasty.  

Szef SLD zapewnił, że jeśli jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu w 2019 roku, to będzie chciało wyjaśnić sprawę Srebrnej. - Nie po to, żeby budować na tym kapitał polityczny, tylko po to, żeby świństwo zostało nazwane świństwem. My robiliśmy złe rzeczy i dostaliśmy po nosie - podkreślał szef SLD. 

Z kim SLD pójdzie w koalicji do wyborów do parlamentu europejskiego? - Śmierć Pawła Adamowicza zmieniła wszystko. W tej chwili powinna powstać bardzo szeroka koalicja europejska, w jej ramach wszyscy ci, którzy są po stronie demokracji, dają gwarancję, że Polska nie zostanie wyprowadzona z UE, oni muszą się dogadać. Chcę iść szeroko - mówił Czarzasty. - Moja intencja jest taka, aby na początku listopada 2019 rozliczać wszystkie świństwa, które dzieją się teraz - dodawał szef SLD. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Włodzimierz Czarzasty w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 1

  Żeby Kaczyński "siedział", musiałoby w Polsce dojść do rewolucji !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Podlosc kroczy przed totalna tepota umyslowa, to taka nierozerwalna wiez.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy -2

  Jaruzelski nie siedział to i Kaczyński nie będzie. Parafrazując klasyka: "a odpiepiepie**olcie się wszyscy od Towarzysza Piepiepierwszego Sekretarza.

  Ziobro będzie siedział, bo to on stworzył w Pekao SA i PZU oligarchię na wzór Orbana i to on nomenklaturowo uwłaszcza swoją rodzinę. I Macierewicz będzie siedział.

 • tomaselli

  Oceniono 6 razy -2

  A za co niby mial Pan Kaczynski siedziec ? Chyba tylko ze to , ze jest uczciwym czlowiekiem, choc przy pomocy nadzwyczajnej kasty skazuje sie ludzi niewinnych, jak chocby ostatni przyklad p. Komendy, ktory przesiedzial niewinny 18 lat. O wiecznych aresztych wydobywczych nie wspominam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX