Awantura o mięso chorych krów z audytem w tle. PO żąda dymisji ministra Ardanowskiego

Platforma Obywatelska chce odwołania ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego (PiS), Kukiz 15 żąda od niego wyjaśnień, a PSL podjęcia natychmiastowych działań.

Chodzi o ujawniony przez TVN przypadek pozyskiwania mięsa z chorych i padłych krów w jednej ubojni na Mazowszu. Efektem jest przyjazd ekspertów z Komisji Europejskiej, którzy skontrolują polskie zakłady wysyłające wołowinę do krajów Unii.

Zdaniem szefa klubu Platformy Sławomira Neumanna premier Mateusz Morawiecki powinien zdymisjonować ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz osobiście przejąć nadzór nad resortem rolnictwa.

Z kolei ludowcy oczekują, że minister i jego ludzie zrobią coś by zlikwidować zjawisko nielegalnego uboju zwierząt. Kukiz'15 z kolei chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił informację rządu w tej sprawie oraz oczekuje, że marszałek Sejmu skieruje do prac zaległy projekt ustawy autorstwa Kukiz'15, która ma usprawnić działanie służb sanitarnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Awantura o mięso chorych krów z audytem w tle. Platforma żąda dymisji ministra Ardanowskiego
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  Początek marca to czas organizacji i przeprowadzania tzw. manify. Przebieg tego wydarzenia jednoznacznie określi czy choroba wściekłych krów zanika, czy też raczej rozszerza się.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Z innego doniesienia wynika, że branża mięsna liczy straty, bo ... mleko się rozlało. A zyski policzyli?

 • k.gembiec

  Oceniono 2 razy -2

  Przeciez nas, kolejny minister profesjonalista, twierdzi, ze zwierzeta nie byly chore. Hahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX