Taśmy Kaczyńskiego. Słowa Kujdy nie pogrążają prezesa PiS? Horała: To, że ktoś mówi, to jeszcze nie znaczy, że tak jest

Kolejne nagrania dotyczące spółki Srebrna, które opublikowała dziś "Gazeta Wyborcza", potwierdzają - zdaniem polityków Platformy - że prezes PiS Jarosław Kaczyński prowadzi działalność gospodarczą, czego zabrania mu prawo. Bo jest on zawodowym posłem.

Poseł PO Marcin Kierwiński zauważył, że z opublikowanych dziś taśm wynika jasno, że żadna ważna decyzja dla spółki Srebrna nie zapada bez zgody prezesa PiS.

- Mówi to osoba, która wie co mówi. Pan Kujda to osoba, która jest związana ze spółką Srebrna od wielu, wielu lat - powiedział polityk Platformy.

Kazimierz Kujda poza tym, że jest bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego to również jest prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i dlatego Platforma chce jego dymisji.

Taśmy Kaczyńskiego - komentarze polityków PiS

Posłowie PiS twierdzą, że prezes Jarosław Kaczyński prawa nie łamie, a sugerowanie że poseł prowadzi działalność gospodarczą nie jest prawdą. Zaś na pytanie o słowa Kazimierza Kujdy na ten temat - które padają na ujawnionym dziś nagraniu - poseł PiS Marcin Horała odpowiada następująco:

- To, że ktoś mówi, to jeszcze nie znaczy, że tak jest. Natomiast pan prezes Kaczyński jest w radzie fundacji, która jest większościowym udziałowcem spółki, więc oczywiście jako osoba, która czuwa w radzie fundacji nad tym, by fundacja działała zgodnie ze swoim statutem i celem, do którego została powołana, jest oczywiście zainteresowany działaniami spółki, którą fundacja utworzyła - powiedział polityk PiS. 

Marcin Horała podkreśla, że wielu polityków z różnych partii zasiada w radach różnych fundacji, bo nie jest to niezgodne z prawem.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Taśmy Kaczyńskiego. Kujda mówi, że o inwestycjach spółki Srebrna decyduje szef PiS. Komentarz posła PiS
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 6 razy 4

  Tą filozoficzną sekwencją pan Horała wyjaśnił przy okazji wiele spraw. Po pierwsze, to ze Macierewicz mówi ze był zamach wcale nie znaczy ze tak jest. Po drugie, to ze mówią iz Lech Wałęsa to |Bolek, wcale nie znaczy ze tak jest.
  Po trzecie, to ze mówią w PiS-ie, ze Kaczyński nie jest oszustem i kłamcą nie zanaczy wcale ze tak jest. Chłopina chciał dobrze a wyszło jak zawsze.

 • britanic

  Oceniono 5 razy 3

  Nijaki szeregowy Horała spróbował by powiedzieć inaczej. Dla mnie jest jasne że to ewidentna wina Tuska :)

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy 2

  nie pogrążają albowiem Królestwo Jego nie jest z tego świata

 • szyderca_i_kpiarz

  Oceniono 4 razy 2

  Horała: To, że ktoś mówi, to jeszcze nie znaczy, że tak jest
  i to niech będzie nasze motto... możemy teraz każdemu pissuarowi nagadać każdych bredni, a później zacytować horałę... VAT-owskiego ignoranta

 • stork40

  Oceniono 4 razy 2

  bardzo głęboka myśl

 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 1

  Złapią za rękę, mów: nie moja ręka :)

 • gblo

  Oceniono 3 razy 1

  Horała , czaruś do zadania specjalnego; odwracanie kota ogonem lub, jak kto woli, nikt nie będzie mi wmawiał, że czarne to białe i na abarot. Takich ludzi partia potrzebuje

 • grygiel_m

  Oceniono 3 razy 1

  Tzn. że kłamią ale w dobrej swojej wierze! buhahahahaha Debile sorry ale takich kłamców to za czasów SLD nie było, ani komunizmu!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  JK – Jest taki poseł, poseł Kierwiński ...
  T – Tak wiem, który, do pana Jacka mówił...
  JK – I który był przedtem radnym.
  T – Tak, wiem.
  JK – Że niczego tu nie wybudujecie".

  Ta afera powinna pograzyc wreszcie te mitrege biurokratyczna postpeerelu tych urzedasow smiejacych sie malemu i sredniemu biznesowi w twarz nie dacie kasy nie zalatwimy. Ciagle ile ile ile ile i ile i ile to ma jeszcze trwac ta zasr.. samorzadowosc, wobec ktorej prxedsiebiorcva jest bezradnym petentem, moze uslyszec od tych biurw nigdy tu nic nie wybudujesz czy meceneasow mowiacych staruszkom, poki Pani zyje nie zobaczy zlotowki z zagrabionych pieniedzy tak bedziemy z sedzina przedluzac proces ze predzej zdechniesz stary moherze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX