Jarosław Kaczyński skomentuje swoje taśmy. "W poniedziałek zostaniecie państwo mile zaskoczeni"

- Jarosław Kaczyński wypowie się w sprawie ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" taśm - zapowiedziała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Prezes PiS ma zabrać głos w poniedziałek.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że Jarosław Kaczyński niebawem wypowie się w sprawie ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" stenogramów nagrań jego rozmów z austriackim biznesmenem, Geraldem Birgfellnerem. Rozmowy dotyczyły budowy dwóch 190-metrowych wieżowców na należącej do spółki Srebrna działce w Warszawie

Czytaj też: "Nie wystarczy działka i kasa, trzeba jeszcze umieć być deweloperem". Taśmy Kaczyńskiego komentuje były Naczelny Architekt Warszawy

Posłanka Mazurek zaznaczyła jednak, że prezes PiS nie zwoła konferencji prasowej. - Ale myślę, że w poniedziałek zostaniecie państwo mile zaskoczeni informacją, którą usłyszycie - powiedziała rzeczniczka partii.

Taśmy Kaczyńskiego. Faktura dla spółki Srebrna

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w czwartek (7 lutego) fakturę, którą Austriak wystawił spółce Srebrna za prace związane z budową wieżowców. 

Beata Mazurek podkreśliła, że faktura do spółki nie dotarła. "Wczoraj pojawiła się informacja, że nie został odprowadzony podatek VAT od tej faktury. Więc próba dyskredytowania nieustannie Jarosława Kaczyńskiego i naszej formacji nie ma żadnego uzasadnienia, tym bardziej że nie było związków finansowych między PiS a spółką Srebrna" - powiedziała Mazurek. "Jeśli sąd zadecyduje, w oparciu o dokumenty, które wierzę, że zostaną przedstawione, to rozumiem, że wtedy faktura będzie zapłacona" - dodała rzeczniczka PiS.

Taśmy Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek (29 stycznia) stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Pierwsza opublikowana przez "GW" rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. W biurowcu miałyby się mieścić m.in. hotel oraz siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj też: Czym zajmuje się spółka Srebrna z "taśm Kaczyńskiego"?

"GW" ujawniła, że prezes PiS miał spotykać się z austriackim biznesmenem, Geraldem Birgfellnerem, ok. 20 razy w centrali partii. Przedsiębiorca miał poczynić już prace związane z budową wieżowca, za co spółka Srebrna miała mu nie zapłacić. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Kaczyński skomentuje swoje taśmy. "W poniedziałek zostaniecie państwo mile zaskoczeni"
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 4

  poda się menda do dymisji czy obróci to (w swoim ptasim móżdżku) w sukces i ogłosi wcześniejsze wybory? oby...

 • pn-ski

  Oceniono 4 razy 4

  Bede pilnie patrzał w rubrykę "nekrologi", i , pani Beatko, chciałbym być przyjemnie zaskoczony.

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 4

  Długo mu zeszło szukać dziwnych i nieużywanych słów myśli że jego pogaduszki zainteresują normalnego suwerena /nie wliczajmy sekty/ niech poduka i cyt klasyka spiepszaj dziadu!!!

 • zritah49

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba spodziewać się mord zdradzieckich i kanalii...
  Bez żadnego trybu plus

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  E tam, zaskoczeni. Jak zwykle się okaże, że wina Tuska i PO.

 • daisy2005

  Oceniono 3 razy 3

  Długo milczał... a teraz powie, że to kłamstwo i to będzie to miłe zaskoczenie....

 • eski57

  0

  - zaskoczeni ? ? , że się nic NIE stało ! - przecież TO jest regułą – jak kot spadający Zawsze na cztery łapy !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX