Rosja odpowiada na konferencję bliskowschodnią w Polsce. Putin spotka się z przywódcami Turcji i Iranu

Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się 14 lutego w Soczi z przywódcami Turcji i Iranu, Recepem Tayyipem Erdoganem i Hasanem Rowhanim - poinformował w niedzielę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję RIA.

Nie podano więcej szczegółów na temat spotkania przywódców. W zeszłym miesiącu Putin powiedział, że zamierza zorganizować taki szczyt, by przedyskutować sytuację w Syrii - informuje Reuters.

W konflikcie syryjskim Moskwa oraz Teheran wspierają reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada. Ankara jest natomiast jego przeciwnikiem.

Szczyt w Soczi zbiegnie się w czasie z zaplanowaną na 13 i 14 lutego w Warszawie konferencją ministerialną poświęconą budowie pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Swój udział na niej zapowiedzieli m.in. wiceprezydent USA Mike Pence, amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo, premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz liczni przedstawiciele państw arabskich.

Według szefa amerykańskiej dyplomacji podczas konferencji w Warszawie szczególna uwaga poświęcona zostanie wpływom Iranu, państwa skonfliktowanego z Izraelem, w regionie Bliskiego Wschodu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Konferencja bliskowschodnia w Polsce. Rosja odpowiada
Zaloguj się
 • medor5

  Oceniono 2 razy 0

  To nie Iran jest zagrożeniem dla Bliskiego Wschodu ale Izrael. Podporządkowanie opanowanej przez izraelskie lobby polityki USA jego interesom i planom jest przyczyną całej sytuacji.

  Tutaj link do artykułu P.Giraldi - byłego analityka CIA - pt: "America's Jews Are Driving America's Wars" www.unz.com/pgiraldi/americas-jews-are-driving-americas-wars/

  Strach i zakaz tej dyskusji paraliżuje nie tylko polskich dziennikarzy ale i w USA i Europie. Dopóki nie zacznie się otwarcie mówić o tzw. planie Yinona (były doradca prem. Izraela - Icchaka Szamira) z 1982 r. to nikt nic nie bedzie rozumiał. Plan O.Yinona zakłada destabilizację i bałkanizację Bliskiego Wschodu i Pn.Afryki co ma w dalekosiężnych planach pomóc Izraelowi stosującemu taktykę devide et'impera (dziel i rządź) bez względu na koszty osiągnąć pozycję jedynego mocarstwa w tamtym regionie.

  Tutaj jest link do portalu MilleniumReport opisującego temat z materiałami źródłowymi: themillenniumreport.com/2015/12/greater-israel-the-zionist-plan-for-the-middle-east/

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Rasta jesli sadzisz ze chinski konfucjanizm bedzie lepszy od pax americana no to ja serdecznie dziekuje, no jednak kazdy kto byl w USA zauwazyc musial, ze to dosc wolny kraj z wolnym samoorganizujcym sie spoleczenstwie i choc stworzony przez masonow, no to jednak mniejsze zlo. Potwierdzam obserwacje Tocquevilla i dodam iz to spoleczenstwo oparte o doskonala konstytucje, niczego tak nie pragnie jak wycofac sie z kosztownej polityki swiatowej, tylko co w zamian.

 • rastablaster

  Oceniono 3 razy -3

  USA się kończy. Widzi to każdy, z wyjątkiem kolaborujących elit republiki bananowej, aka Polski.
  Co więcej prawdziwa społeczność międzynarodowa postrzega USA takimi jakimi są: jako nazistowskie Niemcy 21wieku.

  Zachodnia Europa polowi odwraca się od okupanta, ale polskie elity nigdy nie słynęły ze specjalne bystrości. Dlatego, gdy zaczną się nowe procesy norymberskie, będą je obserwować z ławy oskarżonych. Polskie elity to również polska klasa dziennikarska - ta która podżegała i podżega do każdej agresywnej wojny w ciągu 30 lat "wolnej" Polski. Przyjdzie wam zapłacić za zbrodnie wojenne. Macie krew na rękach.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy -3

  Znając nasze stosunki "dyplomatyczne" z Federacją Rosyjską,

  MSZ RP wezwie na dywanik ambasadora FR w Polsce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX