Drugie przesłuchanie Birgfellnera. Dubois zaniepokojony, Giertych o "wstrząsających zeznaniach"

W środę po południu skończyło się drugie w tym tygodniu przesłuchanie Geralda Birgfellnera w prokuraturze. To austriacki biznesmen miał nagrać rozmowy z prezesem PiS w sprawie budowy wieżowców dla spółki srebrna.

Przesłuchanie Geralda Birgfellnera będzie kontynuowane w przyszłym tygodniu. Jak mówił - po zakończeniu dzisiejszego, drugiego w tym tygodniu przesłuchania - jeden z jego pełnomocników adwokat Jacek Dubois, sposób prowadzenia sprawy przez prokuraturę diametralnie się zmienił. - W poniedziałek dostrzegliśmy niesamowitą wnikliwość prokuratury, która ustalała działania, które mogły naruszać prawo. A dzisiaj dostrzegliśmy działania, które miały zniwelować te odkrycia. Celem prokuratury było wysondowanie, co wie nasz klient, a nie dotarcie do istoty sprawy – mówił Dubois.

Adwokat nie ukrywał, że ma obawy co do kierunku, w którym idzie to postępowanie. - O ile w poniedziałek byłem bardzo optymistyczny, to teraz boje się, czy ręczne sterowanie prokuraturą nie zaczęło działać. Ale to tylko moje odczucia – ocenił adwokat.

Drugi pełnomocnik Birgfellnera, Roman Giertych, zabrał głos na Twitterzr. Napisał, że zeznania Austriaka są wstrząsające.

Jak podkreślał Jacek Dubois, jego klient spełnia wszystkie wymogi, jakie stawia mu prokuratura - to może w praktyce oznaczać, że Gerald Birgfellner dostarczył już śledczym taśmy z nagraniem jego rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim.

Środowa "Gazeta Wyborcza" opublikowała pełnomocnictwo, którego spółka Srebrna udzieliła Gerardowi Birgfellnerowi do prowadzenia w jej imieniu projektu budowy dwóch wież w Warszawie. To dalszy ciąg sprawy tzw. taśm Kaczyńskiego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Drugie przesłuchanie Birgfellnera. Dubois i Giertych o zeznaniach biznesmena ws. Srebrnej
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 6 razy 4

  No ale czy spółka-córka Srebrnej, Nuneaton, która wystawiła m.in. ową sławetną fakturę na półtorej bańki - odprowadziła VAT? Jeśli nie, to w obu "firmach" powinna zjawić się policja skarbowa i pozamykać w PiS-du całe to szemrane towarzycho, z żoliborskim Bobem Budowniczym na czele. Kaczyści drą mordy o rzekomych przekrętach VAT-owskich, ale w przypadku własnej karuzeli powsadzali mordy w kubeł i udają, że to nie ich ręka.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  Nikt nie wie więcej od naczelnika, którego nie ośmielają się przesłuchać. A przecież sprawa jego najbardziej dotyczy.

 • eski57

  Oceniono 3 razy 1

  - … adwokat J. Dubois ; „sposób prowadzenia przez prokuraturę diametralnie się zmienił..”
  – NO BO kto chwali publicznie ! prokuraturę po pierwszym dniu przesłuchań , że była bardzo wnikliwa… i TO w takich czasach i w czyjej sprawie !! ?

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  Noto jak to jest z Z tą fakturą była zewidencjonowana w księgach w 2018 roku czy nie.Jedna i druga firma tą fakturę powinna mieć zapisaną .Austryjak jak wystawił to czy odprowadził podatek VAT bo takie jest prawo Unii Europejskiej i Polskie.A jak nie no to będą jeszcze odsetki i kara.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Ja zaplace ja uiszcze ja chetnie Pan zwroce pieniadz tylko powiedz mi Pan za co ja mam placic... i nawet jak ja na tem strace to co ja mam nie zpalacic. Tylko gdzie te rachunki za towar od Lipszyc na weksel od Lipman ? I ty mnie nie mow ze nie ma pod zastaw za przelew od Sztolcman, ty idz.d0 michnik i giertych i ty im powiedz o co sie ciebie rozchodzi.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Ze zacytuje mecenasa benułojta 'mojklient domaga sie zaplaty za wyprodukowane dokumenty'
  Wstrzasajace

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX