Nowacka mówi, że nie chce wojny z Kościołem. "Te 3 lata pokazały niezdrową relację PiS z klerem"

Te trzy lata rządów PiS pokazały ich niezdrowe relacje z klerem oraz demoralizację prawicy narodowej - oceniła Barbara Nowacka w TOK FM.

Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej w styczniu ogłosiła, że przygotowała ustawę, która doprowadziłaby do rozdziału Kościoła z państwem. - Jeżeli w Polsce powie się coś, co nie będzie wiernopoddańcze, to od razu się mówi, że to wojna z Kościołem - przyznała Nowacka. Jak dodała, chodzi jej o "normalną rozmowę". - O tym, że jedna instytucja ma wielką władzę, niezgodnie z wszystkimi zasadami moralnymi. Te trzy lata rządów PiS pokazały ich niezdrową relację z klerem oraz demoralizację prawicy narodowej. Trzeba o tym spokojnie mówić, to nie atak przeciwko wierzącym i przyzwoitym ludziom – wyjaśniała liderka Inicjatywy Polskiej.

Nowacka podkreśliła, że reformy wymaga sposób nauczania religii w szkole. - Nie powinniśmy płacić za lekcje formacji wiary w szkołach. Nikt tego nie kontroluje. Te lekcje powinny wyglądać tak, że o uczy się o wierze, o religii – tłumaczyła Nowacka.

Liderka Inicjatywy Polskiej wyjaśniała, że opozycja nie powinna atakować się wzajemnie, bo przez to może przegrać walkę wyborczą z PiS. - To jest nasz wróg, nasz przeciwnik polityczny i trzeba zrobić wszystko, żeby odsunąć go od władzy. PiS zatrzymuje cały postęp. Odsuwa nas od Unii Europejskiej. Koalicja Obywatelska, w której byliśmy, działa na poziomie samorządowym. Patrzymy z nadzieją i ufnością w przyszłość.– oceniła Barbara Nowacka. 

Chcesz widzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Barbara Nowacka o relacjach PiS z klerem
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 9 razy 3

  paradoksalnie Wiosna podniosła notowania Nowackiej i innych jak np. Muchy w PO - to jedyne twarze nie bojące się powiedzieć (i tak bardzo cichutko), że katolstwo jest be. Jeśli pozostaną tym kim są - atrakcyjnymi listkami figowymi GS - szkoda ich i szkoda czasu na nie. Jeśli PO nie zdeklaruje się otwarcie wobec katolstwa (za lub przeciw) - krzyżyk na drogę. Panie niech lepiej uciekają do Wiosny.
  Sytuacja katolstwa w Polsce dojrzała już do postawienia spraw na zasadzie albo-albo. Na ściemę i półśrodki nie ma już miejsca. Mam w d...e jak pseudo-tk (też mi autorytet...) oceni jednostronne wypowiedzenie konkordatu pod kątem zgodności takiego kroku z konstytucją - to TRZEBA zrobić.
  Z MAFIĄ SIĘ NIE NEGOCJUJE - KIEDY TO DO WAS DOTRZE???!!!
  WON z katolstwem !!!!

 • ag180464

  Oceniono 1 raz 1

  ......DEMOKRACJA ??????.............dziś wszyscy KOMUNIŚCI ZŁODZIEJE I GRZESZNICY stają się wierzący.................
  ......a prawowici i porządni porzucają wiarę RELIGII

 • mm0427

  Oceniono 3 razy 1

  PiS i tak nie przegra, PO nie wygra, można wreszcie głosować na innych graczy. Szkoda, że Nowacka przyłączyła się do Schetyny.
  Po co nam nowa Polska Zjednoczona Partia....? Co to za logika demokratyczna? Przecież w demokracji nie chodzi o wygraną ale o konsensus między przedstawicielami różnorodnych grup. A my co? Namawiamy się do odtworzenia porządku z czasów PRL tylko w wersji oficjalnie rozmodlonej????

 • getz54

  0

  Wojna z kościołem jest wcale niepotrzebna, jak kazda zresztą wojna. Wystarczy ze silne, sprawiedliwe, i praworządne państwo będzie egzekwowało od niego prawa i obowiązki wynikające z ustaw, kodeksów, i zadziała w stosunku do kościoła nieuchronnośc stosowania prtawa. To wszystko, Koniec i kropka.

 • tomaselli

  Oceniono 3 razy -1

  Wiecie co wam powiem ...Nowacka sama nie wie czego chce !

 • axermann

  Oceniono 3 razy -1

  Baśka ale się postarzałaś przez ostatnie lata, kobito ogarnij się zadbaj trochę o siebie!!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy -6

  Moze te zlepki komorek przestaly by wreszcie wtracac sie w sprawy polskie, to nie jest wasza sprawa z kim sie przyjaznimy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX