Mecenas Dubois o "kopercie" Kaczyńskiego. "Gramy w grę, co jeszcze przeskrobał prezes PiS"

Mój klient składa niezmiernie logiczne zeznania, popierając je rzetelną opowieścią o wszystkim, co się działo w zakresie spraw, w których uczestniczył - przekonuje mecenas Jacek Dubois, reprezentant Geralda Birgfellnera.

Jacek Dubois, pełnomocnik austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, komentował piątkowy artykuł "Gazety Wyborczej". Dziennik ujawnił fragment zeznań Birgfellnera. Austriacki biznesmen opowiadał śledczym o korupcji, której miały się dopuścić władze Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego, z prezesem PiS-u na czele. Kaczyński miał nakłaniać biznesmena do przekazania 50 tys. zł dla księdza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna; chodziło o budowę drapacza chmur w Warszawie.

- Jeżeli one trafiają do księdza, a ten jest we władzach fundacji, to możemy to rozpatrywać w kategoriach przestępstwa menadżerskiego. Jeżeli nie, to możemy na to patrzeć jako na wprowadzenie mojego klienta w błąd. Taka sprawa powinna być przedmiotem zainteresowania organów ścigania – mówił mecenas Dubois.

Politycy PiS solidarnie podważają wiarygodność zeznań Birgfellnera. - Od dwóch tygodni gramy w grę: co jeszcze przeskrobał prezes PiS. Gazeta coś ujawnia, ludzie obrani w togi obrońców Kaczyńskiego mówią, że to nieprawda i nie ma dowodów. A potem gazeta pokazuje dowody. Idąc tym prawem serii, to podejrzewam, że Gazeta będzie kontrować i będziemy grać tak w nieskończoność – ocenił Jacek Dubois.

Reprezentant Birgfellnera broni swojego klienta. - Składa niezmiernie logiczne zeznania, popierając je rzetelną opowieścią o wszystkim, co się działo w zakresie spraw, w których uczestniczył - podkreślił. Prawnik ma zastrzeżenia do pracy prokuratury. - Ja już w środę wiedziałem, że protokoły przeciekły, bo już dziennikarz z PAP do mnie dzwonił, który je doskonale znał. Prokuratura powinna zająć jakieś stanowisko w tej sprawie – podsumował Dubois.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (161)
Koperta Kaczyńskiego. Jacek Dubois o zeznaniach Birgfellnera
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 43 razy 37

  Daliśmy Wam 500+, a wy niewdzięcznicy kraść w spokoju nie pozwalacie ...

 • magellan31

  Oceniono 41 razy 37

  teraz ruch Pana Zero, powinien zwołać konferencję i machając kukiełką prezesa krzyczeć w ekstazie, że już nigdy, nikt przez JK oszukanym nie będzie

 • tabularsnail48

  Oceniono 33 razy 31

  To dość oczywiste, że partia nie chce komentować, bo jak wyjdą i powiedzą, że to są gołosłowne twierdzenia Austriaka, a w poniedziałek rano Gazeta opublikuje nagrania, to będzie kolejny klops.
  Coś czuje, że najlepsze dopiero przed nami!

 • logo2

  Oceniono 27 razy 23

  Świetny ruch Wyborczej. Najpierw napisali o łapówce, a dopiero gdy pisiory zaprzeczą Gazeta wydrukuje stenogramy z taśmy.

 • gryfb

  Oceniono 26 razy 22

  Komentarza PiS-u na razie brak, bo najjaśniejszy pan się zes...nu jeszcze nie zbudził.

 • klassa

  Oceniono 21 razy 21

  Właśnie Kaczorek na oczach całej Polski stracił cnotę, No cóż, trochę póżno.

 • safelogica

  Oceniono 20 razy 18

  Kaczyński jest inteligentny ale do pewnego poziomu, ma mierne doświadczenie życiowe i dlatego popełnia poważne błędy strategiczne. Jego polityka opiera się na założeniu, że propaganda wszystko wciśnie i wszystkim, partia to zbiorowisko idiotów wasali, oddanych bezgranicznie i gotowych ponieść śmierć za sprawę albo na rozkaz, a procedury, cele uczciwość perspektywy rozwojowe to gadka szmatka dla prawdziwych inteligentów, a w jego przekonaniu frajerów. Tyle że Polska to nie PIS partyjka a właściwie mafijka. Jarosław nie przykladał żadnego znaczenia do zasad, przepisów i procedur. On chciała dwa wieżowce, pomnikowe i nie widzi poza celem niczego, on nie rozumie co mu się zarzuca. Uważa, że wszystkich interesach jest podobnie, jakiś właściciel żąda a grono wasali biega jak ze sraczką jak dogodzić szefowi. Kredyt? Jaki kredyt, pieniądz ma być, pozwolenia? jakie pozwolenia? Wstawi się swoich ludzi w tryby i swoja kamaryla będzie żyć, nawet sejm nie będzie potrzebny. I pominął okoliczność, iż wasale mogą okazać się głąbami, defraudantami, dewiantami a wyrzuceni wasale zamiast popełnić samobójstwo będą wrogami vide Dorn, Marcinkiewicz. Zarówno Lech jak i Jarosław mają też słabość do sekretarek, natychmiast się spoufalają i awansują sekretarki na szczyty. Niejaka Fotyga była sekretarką, niejaka Elżbieta Jakubiak, niejaka Barbara Skrzypek

 • damtek

  Oceniono 20 razy 18

  Politycy zarabiają tam bardzo skromnie,ale dysponują fortunami. Biedne społeczeństwo,biedne państwo i formalnie biedni politycy. Za to bogate są ich dzieci,kierowcy,ochroniarze.
  Jest takie państwo.Ukraina.W te stronę prowadzi nas Kaczyński
  Sławomir Nitras/twitter

 • jtby

  Oceniono 22 razy 18

  TWowarzysz Balbina ma pecha, bo tu chodzi o obywatela Austrii. Gdyby chodziło o Polaka, to tow. min. Ziero Zierożyński już dawno wziąłby go do aresztu wydobywczego i przetrząsnęli by każde miejsce, w którym potencjalnie mógłby schować oryginały nagrań i sprzęt.
  Czuję, że obie strony idą na przewlekłość. W końcu wybory do PE nie są aż tak interesujące i nie mają praktycznie żadnego znaczenia dla krajowej polityki, jak parlamentarne. Asy z rękawa zaczną być wyciągane przed jesiennymi.
  Trafiła jednak kaczka na kamień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX