Prawicowa koalicja Jurka i Jakubiaka ma się rozrosnąć. "Wybory do PE to bitwa, ale wojna będzie na jesieni"

Marek Jakubiak zapowiada, że koalicja, którą tworzy z ugrupowaniem Marka Jurka, może się powiększyć. - Federacja dla Rzeczypospolitej i Prawica Rzeczypospolitej rozmawiają z kolejnymi formacjami w sprawie wspólnego startu w eurowyborach - powiedział były współpracownik Pawła Kukiza.

- W eurowyborach wystartujemy w koalicji z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka; zbieżność nazw nie jest przypadkowa – powiedział Marek Jakubiak. - Cele mamy bardzo podobne, choć różnice charakterologiczne dość poważne. Myślę, że odniesiemy tutaj sukces. Rozmawiamy w tej chwili z dwoma ugrupowaniami. Mam nadzieję, że te rozmowy będą owocne. Ujawniać kto to jest nie będę, dlatego że to jest kwestia negocjacji i podjęcia przez nich decyzji – dodał.

Start w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego to nie wszystko. Jakubiak z Jurkiem chcą wspólnie walczyć także w wyborach do Sejmu i Senatu. -  Wybory do europarlamentu to jest bitwa, ale wojna będzie na jesieni – ocenił były polityk Kukiz'15.

Poseł, pytany przez dziennikarzy o to, co kim nie byłby w stanie współpracować, wskazał na Platformę Obywatelską. Z pozostałymi byłby gotów rozmawiać. - Bycie politykiem to nie znaczy zamknąć się we własnej skorupce i zbudować sobie sektę polityczną. Tylko otwartość polityka powinna polegać na tym, że poprzez działalność własnego ugrupowania powinno się prowadzić politykę dla Polski, nie dla siebie – stwierdził Marek Jakubiak.

Polityk zdobył poselski mandat z listy Kukiz'15, ale z ugrupowaniem rozstał się w listopadzie 2018 roku. 

Marek Jurek przypomnimy, dostał się w 2014 roku do PE dzięki porozumieniu z Prawem i Sprawiedliwością - politycy jego ugrupowania startowali z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Wybory do europarlamentu. Koalicja Jakubiaka z Jurkiem ma się rozrastać
Zaloguj się
 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 3

  Świetny pomysł :) Jak każdy, który odbiera głosy pisowi ;)

 • stef0909

  Oceniono 2 razy 2

  To wiejski folklor!

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Ta niezwykle egzotyczna koalicja Papuasów z Masajami to pole popisu dla antropologów. Szczątkowe resztki ultrakatolików od Jurka, pod rękę z nędznymi popłuczynami po LPR, czyli ONR, RN, MWP, szambo Jakubiaka.
  Demokracja na to pozwala, i bardzo dobrze. Poznamy z imienia i nazwiska tych uciekinierów ze słoików z formaliną, poznamy nasze zagrozenie z wyglądu, będziemy mogli określic poszczególne jednostki chorobowe. Wy chyba nie macie pojęcia czym jest Unia Europejska, nie znacie załozeń traktatu unijnego podpisanego rówwniez przez Polskę. Unia panie Marek i panie Jakubiak, to nie jest szambo które przypadkowo wybiło, ekosystem dla dewotów i faszystów. Zeby uniknąc takiej intelektualnej kompromitacji na oczach Europy, jakiej doświadczył Legutko, wzywany przez pana Verhofstadta do pozostania na sali obrad i posprzątania po sobie, dajcie sobie spokój. Oszczędzcie Polsce wstydu, nie zasłuzyła sobie na to. Jestem pewien, ze jak powiększycie swoją egzotyczną koalicję o innych dewiantów i paranoików wasze poparcie spadnie do zera, 0,00. Zdarza się.

 • krytek-7

  Oceniono 1 raz 1

  Niech sie Jakubiak zajmie lepiej produkcja Ciechana,napoju o walorach smakowych konskej uryny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX