Nowoczesna podjęła decyzję w sprawie przystąpienia do Koalicji Europejskiej

W piątek na zebraniu zarządu Nowoczesnej zdecydowaliśmy, że Nowoczesna będzie współtworzyć Koalicję Europejską - poinformowała w piątek na konferencji prasowej szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

- Ważne jest, żeby z Polski była silna reprezentacja tych sił, które są proeuropejskie i chcą budować silną UE, chcą zadbać o silną pozycję Polski w UE - mówiła Lubnauer.

- Z tego powodu dzisiaj na spotkaniu na zebraniu zarządu Nowoczesnej zadecydowaliśmy, że Nowoczesna będzie współtworzyć projekt Koalicji Europejskiej, koalicji sił prodemokratycznych, które chcą wspólnie wystartować do wyborów do PE, po to, żeby głos Polski w UE był szczególnie mocno słyszalny- dodała szefowa Nowoczesnej.

Lubnauer podkreśliła, że zarząd Nowoczesnej podjął w tej sprawie decyzję jednomyślnie.

Poinformowała również, że nie ma jeszcze decyzji, co do ewentualnych kandydatów Nowoczesnej w nadchodzących wyborach do PE, a decyzje będą podejmowane wspólnie z koalicjantami.

W sobotę decyzję w tej sprawie ma podjąć PSL. W najnowszym sondażu IBRiS dla Radia Zet powiększona o właśnie Nowoczesną i ludowców Koalicja Europejska miała wyższy wynik w wyborach do europarlamentu niż Prawo i Sprawiedliwość

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
Nowoczesna podjęła decyzję w sprawie przystąpienia do Koalicji Europejskiej
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    0

    Te zera istnieja juz tylko dzieki wyhodowana przez eskimosow w Polsce rasy psa pawlowa, ktory reaguje piana na ustach na dzwiek PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX