"Jeśli emeryt zdecyduje się na pierwsze dziecko...". Twitter komentuje obietnice, którymi sypał Jarosław Kaczyński

30-40 mld w skali roku - na tyle oszacował koszty wprowadzenia postulatów zgłoszonych przez Jarosława Kaczyńskiego premier Mateusz Morawiecki. Komentatorzy, którzy swoimi przemyśleniami dzielą się na Twitterze, są sceptyczni.

"Nie widzę tego w budżecie państwa. Czeka nas potężna nowelizacja ustawy budżetowej, bo mamy kilkadziesiąt miliardów złotych nowych wydatków. Jedni powiedzą impuls fiskalny przed spowolnieniem, inni nieodpowiedzialna polityka budżetowa przed spowolnieniem" - napisał Bartek Godusławski z "Dziennika Gazety Prawnej". Ironizował również, że "jeśli emeryt zdecyduje się na 1. dziecko to sporo w tym roku dostanie od rządu".

Wątpliwości wobec pokrycia kosztów wprowadzenia propozycji PiS wyraził również Robert Gwiazdowski: "Żeby prezes Kaczyński mógł coś komuś dać, premier Morawiecki musi to komuś odebrać - a są to ci sami ludzie".

W podobnym tonie pisał Konrad Piasecki: "To się szykuje taka licytacja na święto mikołajowe obietnice jakiej polskie kampanie jeszcze nie widziały... Dług publiczny i deficyty budżetowe zachwycone".

Dominika Wielowieyska zwróciła uwagę na licytację, która odbywa się na linii władza - opozycja. "Jestem rozczarowana: liczyłam, że dostanę 1000 zł na każde dziecko, bo 500 zł na każde dziecko obiecała mi już Platforma i Robert Biedroń. Kto da więcej? I pamiętam, że PiS obiecał mi w 2015 roku 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku. Może prezes Kaczyński zapomniał o tym powiedzieć?" - napisała.

"Można mieć różne zdanie na temat @pisorgpl, ale jako jedyni proponują cokolwiek konkretnego (można się z tymi propozycjami oczywiście zgadzać lub nie) i jeszcze to realizują" - komentował z kolei Przemysław Bator. 

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS zadeklarował wprowadzenie od lipca tego roku dodatku 500 plus również na pierwsze dziecko, "trzynastkę" dla emerytów, obniżenie podatków, a wręcz skasowanie PIT dla pracowników poniżej 26. roku życia. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Konwencja PiS i worek obietnic od Jarosława Kaczyńskiego. Komentarze na Twitterze
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 8 razy 4

  Niektóre emerytury są całkiem znośne 5-6 tysięcy złotych. Z jakiego powodu ci emeryci mają dostać ekstra 1100 zł? Od trzydziestu lat nie widziałem tak chamskiego kupowania głosów. Ta pazerna sekta zagraża państwu i musi zostać rozwiązana.

 • pn-ski

  Oceniono 8 razy 4

  Lepiej nie dawać pincet z krzyżykiem na pierwsze dziecko, bo jeszcze takie licealistki jak Pawłowicz się uaktywnią...

 • vito60

  Oceniono 7 razy 3

  Festiwal obietnic w najbogatszym kraju Europy trwa. Biedne Niemcy szykują się na nadchodzący kryzys.

 • mazzini890

  Oceniono 7 razy 3

  Jarek zaczyna rozdawać kasę jak Bokassa.

 • wawxx

  Oceniono 7 razy 3

  A mnie emerytowi marzy się nie dodatkowe 1100 zł, tylko obniżenie inflacji do 0, o deflacji 1% jak za Pana Tuska przez grzeczność nie wspomnę. Dostanę wtedy dużo więcej. Bez trudzenia i łaski Jaśnie Wielmożnego PPJK

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  A może prezes obieca coś jeszcze emerytom, żeby nie musieli brać kredytów w parabankach? Może wspomni o nauczycielach, którzy czekają na podwyżki od uśmiechniętej minister? Może da grosz domom opieki, żeby pielęgniarki nie uciekały, a starzy, schorowani, mieli godne życie? Może odpowie na pytania, dotyczące planów i działań deweloperskich?

 • rms020

  Oceniono 3 razy 1

  ja to bym obiecał
  aby przebić wszystkich
  każdemu szóstkę w lotto
  oczywiście mocą stosownej ustawy
  uchwalonej nocną porą

 • iskander36

  Oceniono 3 razy 1

  "Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, powiedział dziennikarzom po konwencji, że wszystkie propozycje programowe, które dzisiaj zostały zaprezentowane, wynikają z możliwości budżetowych" W swej skromności zaponiał dodać, że jeszcze chwilę temu uważali, że nie stać Polski na takie świadczenia. WYPADA TYLKO TRZYMAĆ KCIUKI, ŻEBY SB-eckie KWITY NA "GNIJĄCEGO" ODNALAZŁY SIE CUDEM W JAKIEJS SZAFIE, A WTEDY "NASZ KRÓL POLSKI, CO ROZDAJE - JAK POWIEDZIAŁA SZYDŁOWA-PREZENTY" OBIECAŁ DAĆ KAŻDEMU PO MERCEDESIE I WILLI Z BASENEM. Ciekawość, że przed wyborami do Europarlamentu nikt z tych gnojków nie powiedział ile szkół w Syrii wybudowała Kępa czy z iloma matkami niepełnosprawnych spotkała sie Szydło. Nikt nie zapytał o plany w Europarlamencie Obatela (może dlatego, że nieczęsto tam bywa pilnując tyłka prezesa), czy o zamiary Zalewskiej zaszczepienia w Europie nowego kształtu edukacji bazując na doswiadczeniach krajowych (a, przepraszam, przecież postanowiła spier...ić przed finałem). Zwracam uwagę wahającym wyborcom..... Olejcie Gnijącego. Obieca wszystko byle nie stać się Jarosławem K.

 • rms020

  Oceniono 5 razy 1

  sądząc po obietnicach
  jesteśmy najbogatszym państwem w Europie
  a wręcz jesteśmy mocarstwem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX