Eksperci o wynagrodzeniu dyrektor komunikacji i promocji. "Zaskoczeniem jest nieadekwatność kwoty do wykonywanych obowiązków"

Janusz Jankowiak z Polskiej Rady Biznesu zwraca uwagę na to, że dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji w NBP zarabia więcej niż dyrektorzy bardziej merytorycznych jednostek banku centralnego. Szef departamentu zajmującego się promocją zarabiał w 2018 roku, średnio, blisko 50 tysięcy złotych.

Stanowisko szefowej Departamentu Komunikacji i Promocji w Narodowym Banku Polskim piastuje Martyna Wojciechowska.

Z opublikowanej w środę przez NBP listy płac wynika, że to właśnie dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji zarabiał (brutto) najwięcej spośród dyrektorów wszystkich  departamentów banku centralnego - średnio prawie 50 tysięcy złotych brutto miesięcznie. 

To przykuło uwagę Janusza Jankowiaka. - Promocja banku centralnego tak naprawdę odbywa się poprzez dobrą politykę, którą ten bank prowadzi. To buduje reputację. Natomiast cała reszta promocji to nie jest działanie o charakterze merytorycznym - tłumaczył ekspert z Polskiej Rady Biznesu. 

'Nieadekwatność"

Dr Anna Czarczyńska z Akademii Leona Koźmińskiego przyznała, że sama wysokość pensji dyr. Wojciechowskiej nie jest zaskoczeniem, bo media spekulowały na ten temat od tygodni. 

- Natomiast zaskoczeniem jest nieadekwatność kwoty do wykonywanych obowiązków - podkreśla.

Jeszcze w styczniu kierownictwo NBP przekonywało, że Martyna Wojciechowska zarabia nieznacznie więcej, niż wynosi średnia na stanowisku dyrektora, czyli niewiele ponad 36 tysięcy złotych miesięcznie.

Czytaj też: Rozmowy na szczycie o NBP. Adam Glapiński w Pałacu Prezydenckim

Ujawnienia zarobków w NBP to skutek wejścia w życie przepisów o jawności wynagrodzeń w banku centralnym. Ustawę w poniedziałek (25 lutego) podpisał prezydent Andrzej Duda.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
Zarobki w NBP. Eksperci komentują wynagrodzenie Martyny Wojciechowskiej
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 26 razy 24

  Pixi i Dixi muszą zarabiać! A Jinx w tym czasie pilnuje dziury - więc też musi!

 • ps11111ps

  Oceniono 18 razy 16

  "Money for nothing and ci... for free" ....

  A Glapcio i caly rząd są "in Dire Straits"

 • e50504

  Oceniono 19 razy 15

  Ta akcja to jest poziom Ukrainy, bo w Moskwie takie kwiatki to chociaż ukrywają po departamentach i wyciszają, a tutaj jeszcze ten pisowski folwark się chwali, a lud to wszystko kupuje.

 • ml2403

  Oceniono 14 razy 12

  Dlaczego zarabiają więcej niż dyrektor Wydziału Ryzyka Operacyjnego czyli pewnie jednego z najważniejszych wydziałów NBP?. Można tu przytoczyć fragment wiersza Andrzeja Waligórskiego : Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie a suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie. Czy ten suseł zwariował? - spytał dzięcioł śledzia.
  Nie - śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia.

 • def11

  Oceniono 14 razy 12

  Partia z czegoś wieże zbudować musi :)

 • pe_ro

  Oceniono 13 razy 11

  "Zaskakuje nieadekwatność kwoty" - a skąd wiecie jakie usługi świadczy blondyna Glapińskiemu, że twierdzicie, że nie jest warta tej kwoty? Zresztą Glapcio widać lubi wersję "na naleśnika" bo obie panie są do siebie podobne.

 • c.t.k

  Oceniono 13 razy 11

  Może do końca nie wiemy jakie są to obowiązki, ale Glapiński cały czas jest w dobrym humorze, żartuje...

 • feldkuratkatz

  Oceniono 14 razy 10

  Nie czepiajcie się, za te pieniądze to ona mu po prostu łaskę robi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX