Wybory do europarlamentu. Najnowszy sondaż: PiS przegrywa z Koalicją Europejską

Mandaty podzieli między siebie pięć list wyborczych. Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie Parlamentu Europejskiego, najwięcej zdobędzie Koalicja Europejska. W europarlamencie znajdą się też radykałowie z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja. Z opublikowanego dziś sondażu wynika, że wśród wyborców największą popularnością cieszy się Koalicja Europejska. Na KE, którą tworzą PO, SLD, PSL, Nowoczesna i Zieloni, chce głosować 37,5 procent wyborców, a to dałoby 21 miejsc w Parlamencie Europejskim.

Na drugim miejscu PiS -  36,3 procent (20 miejsc). Na trzecim Wiosna Roberta Biedronia -  10,6 procent, a to dałoby 5 mandatów w europarlamencie.

Próg wyborczy przekroczyłby też Kukiz'15, z wynikiem  7,3 procent (4 miejsca w PE) oraz Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy -  zadeklarowało 5,1 procent (2 mandaty).

Z sondażu wynika, że partia Razem może liczyć na 1,6 procent głosów. 

Czytaj też: Prof. Marciniak o wejściu SLD do Koalicji Europejskiej: Obecna sytuacja wymaga tego typu decyzji>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
Wybory do europarlamentu. PiS przegrywa z Koalicją Europejską
Zaloguj się
  • tomaselli

    Oceniono 2 razy 0

    Propaganda jak w "Trybunie Ludu" choc moim zdaniem bardziej nahalna i natretna.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 4 razy 0

    Coraz bardziej zaskakuje natomiast KE, ktora uznala przekop mierzei wislanej jako niezbedne poszerzenie szlakow komunikacyjnych UE. To dosc w poprzek oficjalnego stanowiska poko, ustawicznie sprzeciwiajacego sie niszczeniu tej unikalnej w skali swiatowej mierzei..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX