Kacper Płażyński przeprasza Aleksandrę Dulkiewicz. Za słowa, że została prezydentem Gdańska przez przypadek

Kacper Płażyński, który jest przewodniczącym klubu PiS w Radzie Gdańska i był kandydatem tej partii w jesiennych wyborach samorządowych, przeprosił Aleksandrę Dulkiewicz za stwierdzenie, że została prezydentem miasta "przez przypadek".

Aleksandra Dulkiewicz, prawniczka i samorządowiec, wygrała w niedzielę w I turze przedterminowe wybory prezydenta Gdańska uzyskując 82,22 proc. poparcia. Frekwencja wyniosła 48,6 proc.

Kacper Płażyński przeprasza Aleksandrę Dulkiewicz

Kacper Płażyński wygraną Dulkiewicz komentował wczoraj w TV Republika. Powiedział: "Ten tytuł przypadł jej przypadkiem. Nie sądzę, aby gdańszczanie wybrali ją w normalnych wyborach na tak odpowiedzialną funkcję". Dziś przeprosił za swoje słowa.

"Moja wypowiedź, że P. Aleksandra Dulkiewicz "została prezydentem przez przypadek" była niefortunna. Miałem na myśli oczywisty fakt, że gdyby nie tragiczna śmierć P.Adamowicza, A.Dulkiewicz w tych wyborach w ogóle by nie startowała. Pani Prezydent, proszę przyjąć moje przeprosiny" - napisał na Twitterze Płażyński.

Wybory w Gdańsku po śmierci Pawła Adamowicza

W niedzielę gdańszczanie wybierali prezydenta w wyborach przedterminowych. Były one wynikiem wygaśnięcia mandatu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O najwyższy urząd w Gdańsku ubiegali się: p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (bezpartyjny komitet "Wszystko dla Gdańska"); reżyser filmów dokumentalnych Grzegorz Braun, który startował z własnego komitetu wyborczego oraz działacz katolicki i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba z komitetu "Odpowiedzialni-Gdańsk". Dulkiewicz uzyskała 82,22 proc. poparcia. Drugie miejsce w wynikiem 11,86 proc. zajął Grzegorz Braun, Marek Skiba dostał 5,92 procent głosów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Kacper Płażyński przeprasza Aleksandrę Dulkiewicz. Za słowa, że została prezydentem Gdańska przez przypadek
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  <Miałem na myśli oczywisty fakt, że gdyby nie tragiczna śmierć P.Adamowicza, A.Dulkiewicz w tych wyborach w ogóle by nie startowała.>

  Gadanie, czy w tych wyborach by startowała, czy nie, nie ma żadnego sensu. Tych wyborów w ogóle by nie było, cymbale.

 • andrzej1.61

  Oceniono 1 raz 1

  Cały AWS i to początek TKM było wielką zbrodnią na Polsce a pański ojciec był tej bandyckiej organizacji ważnym elementem. On zachował może odrobinę przyzwoitości nie bratając się z Kaczyńskim pan nawet tej odrobiny moralności nie odziedziczył.

 • jarek0279

  0

  przez przypadek napiszę że K.P. jest p..dą

 • barbarakoss

  0

  To jest charakterystyczne. Pan Zybertowciz, p. Plazynski, bp. Michalik itd., itp. Najpierw mowia, potem jakoby ich nie zrozumiano, przekrecono, wyrwano z kontekstu.
  Przeciez widzimy i slyszymy: „w normalnych warunkach Gdanszczanie nie wybraliby p. Dulkiewicz na TAK ODPOWIEDZIALNE stanowisko“... I „tych wyborow by nie bylo, gdyby nie smierc Adamowicza“ wiec to ten „przypadek“. Jest roznica? Zasadnicza! A wystarczylo powiedziec: PRZEPRASZAM, to byla zla wypowiedz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX