Premier Morawiecki: Przez skutki wycieku VAT, z Polski wyjechało 2 mln ludzi

Zdaniem premiera, działania rządu PO-PSL, jak podniesienie VAT czy wieku emerytalnego, świadczą o tym, że był bezradny w walce z oszustwami.

- Podatek VAT jest jak paliwo dla statku, kradzież czy wyciek tego paliwa powodował, że statek - Polska - płynął wolniej, a pasażerowie go opuszczali - oświadczył w piątek Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej luce VAT. W ten sposób straciliśmy 2 mln obywateli, którzy wyjechali z kraju - dodał.

Nasi poprzednicy musieli łatać tę dziurę, zabierając z OFE 155 mld zł, podnosząc wiek emerytalny i VAT do 23 proc. - mówił Morawiecki, dodając, że te działania świadczą o ich bezradności. Szukali "w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów" - stwierdził. Zdaniem szefa rządu, ubytek wpływów z VAT był tak "gigantyczny", że mógłby przez sześć lat finansować program 500+.

Morawiecki stwierdził też, że uszczelnienie przez rząd PiS systemu VAT to bardzo dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców, bo nie muszą stawać do nierównej konkurencji z oszustami, którzy nie płacili VAT-u. - Przywróciliśmy warunki konkurencji - stwierdził szef rządu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Morawiecki: Przez skutki wycieku podatku VAT, z Polski wyjechało 2 mln ludzi
Zaloguj się
 • king1932

  Oceniono 4 razy 2

  Nie wiem u jakiego specjalisty bywa morawiecki ale czas zacząć powazne leczenie psychiatryczne. Łączenie wszystkiego z vatem oraz egocentryzm tego człowieka to jedyne tematy jego wypowiedzi. Brak słów. Tak to jest gdy zamiast fachowców o pieniadzach rozmawiają historycy, a i to z niewielkim dorobkiem naukowym.

 • rzydeta

  Oceniono 1 raz 1

  Kogo jeszcze - z wyjątkiem ogłupionej przez kur-wizję sekty smoleńskiej - obchodzą kolejne łgarstwa faceta, wielokrotnie skazanego prawomocnie za kłamstwa?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Nie tylko przez krymiinalna dzialanosc obecnie totalniackiej opozycji poziom zycia Polakow byl zanizony. Choc oczywiscie za gro przerazajacych niewyobrazalnych strat ponosi kwota VAT. Choc ogolnie caly okres postpeerelu mozna okreslic mianem czasow saskich to w przypadku rzadow totalnickiej partii berlinskiej, w zakresie finansow mozna przyrownac do dzialan mennicy krolewieckiej Ephraima-Itziga, ktora na polecenie rzadu Fryderyka bila falszywa monete sasow. Skala naduzyc podobna bo przypomnijmy z pieniedzy tych powstal zespol palacowy Sansouci w Potsdamie i sfinansowano wojny slaskie.

 • jabbaryt

  Oceniono 1 raz -1

  9/10. Nie daje najwyższej noty panu /Morawieckiemu, gdyż twierdzi on, że rząd PO-PSL był niedolny. To bląd. Rząd PSL-PO był jak najbardziej udolny tylko jego celem było okradanie Polaków, nieszczenie polskiej gospodarki i firm oraz wysyłka taniej siły roboczej na zachód. Rząd PO-PSL był jak najbardziej udolny i bardzo dobrze realizował swoje cele.

 • marekan20

  Oceniono 3 razy -1

  Cale rządy Platformy Obywatelskiej to jedno wielkie oszustwo. Nie spelnili prawie zadnej obietnicy wyborczej. Mieli nie podnosic podatkow, a podnieśli, tak samo z wiekiem emerytalnym...
  Czy naprawdę ludzie juz zapomnieli jak wyglafaly ich rzady?? Jak mozna glosowac na koalicje europejska, ktora tak naprawdę jest nową nazwa tej samej platformy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX