Krzysztof Brejza nie rozumie nagonki na homoseksualistów. Mówi o "patopolityce" PiS-u

Krzysztof Brejza przypomniał, że PiS sam nie wymyślił atakowania środowisk LGBT. - To jest skopiowanie tego, co robi się w Rosji - mówił w TOK FM. Poseł PO ocenił, że politycy PiS-u mają obsesję na punkcie seksu.

Krzysztof Brejza ocenił, że to, co Jarosław Kaczyński mówił, w czasie sobotniej konwencji PiS, o stołecznej karcie LGBT to "obsesje i wymysły".  - Co jest złego w deklaracji podpisanej przez Trzaskowskiego? Tam nie ma żadnej edukacji dzieci. Mowa jest, żeby w szkołach były zaufane osoby, do których o wsparcie mogą zgłosić się osoby homoseksualne. To są Polacy, których państwo też powinno wspierać - komentował poseł PO.

Jak dodał, nie rozumie tej nagonki na homoseksualistów. - To jest skopiowanie tego, co działo się w Rosji. W 2011 roku po wyborach, gdy były protesty sił demokratycznych, to Putin też mówił, że to środowiska homoseksualne. Wypuszcza się z butelki dżina nienawiści i się szczuje. Teraz to homoseksualiści, byli sędziowie, uchodźcy, dziennikarze. Przecież to nie jest jakaś postpolitka, to jest patopolitka - recenzował gość Poranka Radia TOK FM.

Czytaj także: Deklaracja LGBT+. Co jest w treści dokumentu?>>>

Jak podkreślił poseł, to co robi Prawo i Sprawiedliwość, to dzielenie społeczeństwa. - Napuszczanie grup społecznych na siebie. U nich (w PiS) jest jakaś obsesja na punkcie seksu. Jak się słucha Jarosława Kaczyńskiego, tego straszenia edukacją seksualną, to też wynika z obsesji na tym punkcie. Skrajne manipulowanie i straszenie ludzi jest podłe - oceniał poseł PO.

Ile da PO?

Jan Wróbel pytał, czy jeśli PO dojdzie do władzy, to da nauczycielom 1000 zł podwyżki. - W czasach rządów PO w latach 2007-2015 pensje nauczycieli wzrosły o 50 procent i to w czasie kryzysu gospodarczego. Polska przeszła to mądrą polityką rządu Platformy. Udało nam się podwyżki nauczycielom zapewnić. Uważam, że owoce wzrostu gospodarczego powinny być sprawiedliwie rozdawane wszystkim grupom społecznym. Nie powinny być rozrywane przez asystentki NBP - odpowiadał Brejza. 

Prowadzący stwierdził, że poseł nie chce odpowiedzieć wprost na jego pytanie. - Umiem poznać, kiedy uczeń mnie bajeruje. To jest mowa trawa - recenzował surowo Wróbel. 

Czytaj także: "Panie premierze, zapraszamy do Krakowa". Działacze nauczycielskiej "Solidarności" okupują siedzibę kuratorium>>>

- Nie może być tak, że są pieniądze na "drugie pensje" dla ministrów, a nie ma dla nauczycieli - przekonywał Brejza, nawiązując do słynnych nagród wypłacanych regularnie członkom rządu Beaty Szydło. To Brejza ujawnił ten proceder. 

Polityk Platformy podkreślił, że rozumie i popiera strajk nauczycieli. - Żaden rząd nie traktował tak nauczycieli - podkreślił.

"Wysyłam do nich listy i pytania, one wracają"

Jan Wróbel pytał posła Brejzę o jego aktywność w sprawie wyjaśniania przez Prawo i Sprawiedliwość okoliczności katastrofy smoleńskiej. Poseł odpowiadał, że "chcę dopytywać czy PiS doszedł już do prawdy". -  Gdzie jest komisja Antoniego Macierewicza? Jakie kompetencje miał pan Berczyński i gdzie jest? Ile wydano na bzdurne eksperymenty, np. wysadzania garaży? Wysyłam do nich listy i pytania, one wracają. Listonosz nie może się tam do nich dobić - mówił polityk PO.

Atakował też prokuraturę. - Miał być zespół międzynarodowych biegłych. Czy słuchacze coś o tym słyszeli przez rok? Ich narracja - wiara w spiski, przesądność, sprawstwo sił nieczystych - wskazywała, że według nich miał być tam zamach. A od roku nic o tym nie mówią - przekonywał poseł w rozmowie z Janem Wróblem.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (82)
Krzysztof Brejza o "patopolityce" PiS i karcie LGBT. "U nich jest jakaś obsesja na punkcie seksu"
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 17 razy 9

  Czy zna ktoś pisowskiego dzbana, który w otwarty i przejrzysty sposób opowiada się za ściganiem pedofilów? Prokurator Piotrowicz nazywa pedofilię "niewinnym ciumkaniem".... Prezes, obrońca rodzin polskich, który śpi z kotem i ogląda rodeo, to zapewne ma świetne doświadczenia seksualne i zna się na masturbacji.
  Znamienne dla mnie jest to, jak pisowcy z dumą podkreślają swoją hetero seksualność. Taka Grodzka słucham to co to jest? "sodomita? facet? baba? no co?" Oni nie! oni to w 100 % prawdziwi faceci. Tacy co i przyłożyć potrafia, bo baba bita, to.... Do burdelu wyskoczą, a co? albo zastanawiają się "czy można zgwałcić prostytutkę?". O tak! tacy bohaterowi jak Dzbany, obronią polskie rodziny przed europejskim, pedalskim zwyrodnieniem.

 • kemor234

  Oceniono 14 razy 8

  Przed wyborami to właśnie homoseksualiści mają zastąpić ... uchodźców.
  Wzorem lat poprzednich PIS WSKAZUJE WROGA !!!! Wroga ojczyzny, rodzin i dzieci.
  TERAZ BĘDZIE "JEDNOCZYŁ" NARÓD DO WALKI Z TYM WROGIEM. Oby nie polała się krew ...

 • sector23

  Oceniono 13 razy 7

  Całe to PiSowskie wzmożenie seksualne, to nic innego jak realizacja niespełnionych fantazji nocnych prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. To objawy maniakalnego wyparcia własnej orientacji seksualnej i ku przestrodze kolejnych pokoleń - brak coming out wtedy kiedy powinien i jeszcze mógł to zrobić. ale jak to u prezesa całej Polski - cały naród musi spłacać jego rachunki i deficyty.

 • biesczad1

  Oceniono 14 razy 6

  Wszyscy posłowie i posłanki PiSu mówią jednym głosem o "masturbujących się dzieciach" - a normalnych Polaków ich erotyczne fantazje zupełnie nie interesują!!!

 • getz54

  Oceniono 16 razy 6

  To nie jest obsesja na punkcie seksu, sądzę ze jest to objaw silnej tęsknoty za normalnym seksem. Im bardzo doskwiera samotnośc przy uprawianiu seksu. PiS to jest zgraja niezwykle brzydkich, zakompleksionych ludzi.
  Juz sama myśl o uprawianiu seksu z inną osobą budzi w nich paniczny lęk, jak u pani poseł P. Nawet skarzy się do sądu na otrzymanie takiej propozycji spędzenia wolnego czasu. Kurdupel z duzą nadwagą bełkocze coś o piciu piwa z puszki i oglądaniu pornoli w internecie. Jaki intelekt taki sex. Marszałek Sejmu, zywe Zombie, na widok którego nawet psy kulą pod siebie ogon ze strachu, a kury uciekają na drzewa, tęskni za młodą ładną twarzą, na której nawet podczas krótkiej rozmowy nie zobaczy obrzydzenia swoim wyglądem, pani poseł z radia m. przypominająca królową matkę pszczołę, zajmująca dwa krzesła w ławie sejmowej, spoglądająca spod byka na młodych, pięknych, uśmiechniętych posłów i posłanki z opozycji. Dopóki oni tam są nie będzie zgody na środki antykoncepcyjne, aborcję uszkodzonych płodów, związki partnerskie, nauki o seksie w szkołach. Seksu będą uczyli wyłącznie księza w konfesjonałach, na plebaniach, za ołtarzami, po cichu, po ciemku, szybko, i ani mru, mru, o tym co się stało. Te świętojebliwe brzydale nie mogą wygrac ponownie wyborów, urządzac naszego zycia
  na swój jedynie znany sposób, pogardzac uśmiechniętymi, pięknymi, młodymi ludzmi, dopieszczac obłudnie kler, jak to robi Jurek, Gowin, Zalek, Ziobro, Macierewicz, i wyznaczani kolejno do kontaktów z mediami dyzurni partyjni agitatorzy.

 • jael53

  Oceniono 6 razy 4

  W odróżnieniu od mitycznych uchodźców, temat jest nośny. Przecież strach pomyśleć, co by się działo, gdyby dzieci wiedziały, co je spotyka i nie wstydziły się na to skarżyć. Przypominam, że na 5 nieletnich ofiar molestowania 4 spotyka to w bliskim otoczeniu - w domu, sąsiedztwie i szkole.

 • wolak007

  Oceniono 7 razy 3

  Antysemityzm, rasizm, homofobia... to podstawy nieetyczne obecnego reżimu?...

 • karolhenryk

  Oceniono 13 razy 3

  Krypto homoseksualiści są pierwsi w zwalczaniu homoseksualizmu.
  To normalny trend. Zawsze największymi wrogami są ci którzy ukrywają to kim są.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX