Grzegorz Pietruczuk o opiniach PiS o karcie LGBT: To narracja Putina

- Robienie podziałów w społeczeństwie jest czymś okropnym, ostatnia dekada doprowadziła do tego, że rodziny nie potrafią usiąść przy jednym przy stole wigilijnym - mówił w TOK FM Grzegorz Pietruczuk z "Wiosny".

- Trudno to komentować, to narracja, którą możemy zobaczyć w krajach na wschód od Bugu, narracja Putina, że winna jest Unia i LGBT. PiS też to wybrał i pogłębia to podziały społeczne. PiS wynosi na sztandary te wszystkie zachowania, które nie są naszą narodową chlubą. Chodziłem do szkoły w Szwecji i miałem koleżanki i kolegów z 10 krajów, to była świetna szkoła, uczyliśmy się, że ludzie są równi - mówił na antenie TOK FM Grzegorz Pietruczuk z "Wiosny", burmistrz warszawskich Bielan. Skomentował słowa Adama Bielana o tym, że karta LGBT narzuca szkołom ideologię, narusza konstytucję, a jak się czyta zalecenia WHO, to "włos się na głowie jeży". 

- Robienie podziałów w społeczeństwie jest czymś okropnym, ostatnia dekada doprowadziła do tego, że rodziny nie potrafią usiąść przy jednym przy stole wigilijnym. My przedstawiamy pozytywną wizję i mówimy: budujmy fajny kraj - dodał Pietruczuk.

"Popieram strajk nauczycieli"

- Całym sercem popieram strajk nauczycieli. Skoro różne grupy społeczne dostają środki, to dlaczego nie nauczyciele? Jeśliby chodziło o górników, to PiS by się bał. Brakuje nauczycieli na rynku, ludzie nie chcą iść do tego zawodu - stwierdził a propos zbliżającego się strajku nauczycieli. Zapewnił, że w Warszawie specjalnie powołany sztab kryzysowy w trakcie strajku będzie starał się zapewnić opiekę dla dzieci w ośrodkach sportu i domach kultury. - Jeśli teraz nauczyciele nie dopną swego, to przez kolejne lata nic nie dostaną - skwitował. 

"Mobilizujemy nieaktywnych wyborców"
- Kto chce głosować na Wiosnę? Zabierają państwo PO, Kukizowi, Zjednoczonej Lewicy - mówiła Karolina Lewicka przedstawiając najnowszy sondaż. 

- I mobilizujemy wyborców, którzy nie głosowali w poprzednich wyborach, dzięki temu możemy odsunąć PiS od władzy i zbudować progresywna koalicję. A PiS najbardziej boi się mobilizacji, frekwencji, bo im wyższa, tym ma słabszy wynik w wyborach. Dlatego mobilizacja jak największej rzeszy wyborców jest ważna - stwierdził Pietruczuk. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Grzegorz Pietruczuk o opiniach PiS o karcie LGBT: To narracja Putina
Zaloguj się
 • oberschl

  Oceniono 3 razy 1

  Kochasz Watykan ?
  jesteście patriotami Polski czy Watykanu ?

 • oberschl

  Oceniono 3 razy 1

  Gdzie został wysłany komentarz spod moich klawiszy ? Do cenzora ?
  Mafia to Watykan.Ojczyzne wolna racz nam wrócic Panie ….. tak ...wolna od Watykanu !

 • oberschl

  Oceniono 3 razy 1

  Kogiel mogiel można mixowac na różne sposoby , a i tak pozostanie żółtą febrą.
  Możecie się na smierc zagadać w różnych tematach - i nic z tego nie pozostanie.
  Jak długo będziecie rozmawiać o BISKUPACH ( to mafia - sic!) i pedofilii w MAFII , tak długo nic się nie zmieni w tej watykańskiej kolonii.
  Nam brakuje efektu , jaki Europa
  ( ta , która obecnie jest 'DEMOKRATYCZNA' i poglądowo pluralistyczna oraz SOLIDARNA ( w PL to była tylko nazwa , a i tera ta nazwa solidarnosc została przejeta przez Watykan ))
  uzyskała na skutek rewolucji finansowej ( przestali płacic haracz na watykańska mafie ) 1618-1648.
  Zerwali z żółta flagą watykańska . Habsburgom opadły pióra !

  Wyzwółmy Polske spod watykańskiej okupacji. Co Wy na to ? To dopiero była by rewolucja.
  Tyle pieniędzy pozostało by W kraju.
  Tyle rozmów nie trzeba by było w ogóle już podejmowac.

  Takich problemów jakie codziennie omawiacie w audycjach nie maja od 400 lat ani Czesi , Duny,Szwedzi,Norwegowie ani Angole , Niemcy , Rosjanie itd. itp.
  tylko Włosi pozostali stolica wszelkich mafii.
  Tak jak " Białe dłonie " i IRA - mafie katolickiej Irlandii , która dopiero co w referendum wyzwoliła się przynajmniej od zbrodniczego zakazu aborcji.
  watykan to mafia , a mafia to problemy.

 • kopandol

  0

  Narracja Putina ?
  Ależ oczywiście i tak zwanemu "narodowi" to się podoba bo tak na prawdę niewiele go od astrachańskiej dziczy nie różni.

 • zuuuraw

  Oceniono 4 razy -2

  Czyli zdaniem Pietroczuka Polska jest unikatem w świecie gdyż w takich USA wyborcy Trumpa i Clintonowej z jednej rodziny siadają razem do stołu w Święto Dziękczynienia ?
  Panie Pietroczuk, wszyscy mamy TV, dostęp do internetu i wszyscy widzimy jak kochają się wyborcy przeciwnych bloków we Francji, w Anglii, Belgii czy Niemczech, więc przestań pan bredzić i straszyć PiS-em

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -3

  Przeciez od samego poczatku wasza ideologia byl podzial i roznicowanie dochodow, od samego poczatku swoich zalosnych rzadow wbijaliscie ludziom, iz nie sa rowni. Czego wy jeszcze czerska chcecie wmowwic nam ze to my doprowadzilismny do takich rozwarstwien spolecznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX