Jakub Stefaniak o karcie LGBT+: Ja bym nie podpisał. To symboliczny gest, który nic nie wnosi

W deklaracji LGBT + są zapisy kontrowersyjne dla naszych rodaków - tak Jakub Stefaniak z Polskiego Stronnictwa Ludowego uzasadniał w Wywiadzie Politycznym TOK FM brak poparcia dla tego dokumentu.

Deklarację podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To ogólny dokument dotyczący antydyskryminacyjnej polityki miasta, jest w nim mowa między innymi o edukacji seksualnej.

- Ja bym tej deklaracji nie podpisał - mówił Jakub Stefaniak w rozmowie z Rochem Kowalskim. Dodał, że temat karty LGBT+ nie dotyczy wyborów europejskich i że być może nie został podjęty w odpowiednim czasie, bo daje prezesowi PiS polityczny oręż. 

- Dziś kluczowym tematem jest uregulowanie tematu związków partnerskich, nie potrzeba wykonywać symbolicznych gestów, żeby to zrobić. Co innego głosowanie za ustawą która ma konsekwencje prawne, a co innego robienie symbolicznych gestów które nic nie wnoszą. Co innego jest bycie tolerancyjnym, co innego jest podpisanie takiej karty, która ma tak naprawdę charakter symbolicznego zobowiązania - mówił polityk. 

Dodał: - Proszę zobaczyć, co dziś robi PiS. Walczy z masturbacją. A PSL? Walczy o jak największy budżet w Unii dla Polski.

Deklarację LGBT + krytykują między innymi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS-u Jarosław Kaczyński stwierdził, ze jest ona atakiem na rodzinę.

Episkopat wezwał do wycofania budzących wątpliwości biskupów rozwiązań w karcie, bo - jak twierdzi polski Kościół - zgodnie z Konstytucją każdy ma prawo żądać ochrony dziecka przed - cytując - demoralizacją.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Jakub Stefaniak o karcie LGBT+: Ja bym nie podpisał. To symboliczny gest, który nic nie wnosi
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 3 razy 3

  To niebywałe, nie myślałem ze będę mógł byc za coś wdzięczny bolszewikom. Ale ich konsekwentna polityka dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji PSL, mająca uwolnic wreszcie ten kraj od tych niebywałych szkodników podoba mi się. Tak jak kościelna komisja majątkowa PSL rozkradł to biedne państwo. Uwłaszczył swoje rodziny
  na majątku państwowych spółek, sprywatyzował agencje, wyprowadził majątek. I zrobił to przy pomocy zacofanych, niewykształconych, wystraszonych potomków chłopów pańszczyznianych, co to pana dziedzica w rękę całowali za pozwolenie wejścia do lasu po chrust. Teraz pan Stefaniak cynicznie kolejny raz utrwala ten ciemnogród w lęku przed gender, LGBT o którym nawet nie mają pojęcia. On liczy na ich głosy wyborcze, w zamian obiecuje, ze pan Buczek i Jezusiczek, nie będą spoglądali z krzyza i obłoków na suficie w kościółku,
  na gejów, lesbijki, roznoszących zarazki uchodzców z Afryki, ze dzieci do ślubu nie dowiedzą się o seksie, chyba ze wielebny uświadomi niektórych wybranych. Ohyda panie Stefaniak, i ten pana obleśny, fałszywy uśmiech.....

 • stork40

  Oceniono 1 raz 1

  ten chłopek ma rozum przeciętnego pisslamisty

 • kotkluska2016

  Oceniono 1 raz 1

  Chamski cynizm tego wiejskiego chłopka-roztropka poraża do imentu. Takich trzeba miotłą brzozową z polityki wymiatać.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Ci to by wszystko podpisali, lacznie z rozbiorami.

 • rms020

  Oceniono 5 razy 1

  a ja bym podpisał
  obiema rękami

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 2 razy 0

  Spokojna twoja poczochrana Jakubie. Im szybciej zniknie Wiosna Biedronia, tym szybciej będzie mógł Schetyna zarzucić konserwatywna kotwice. A wtedy gejów się przegoni, a może i nawet wybatorzy.

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  - taki młody , a już klerykał w dodatku tchórzliwy ………...

 • pinio67

  Oceniono 4 razy 0

  ja bym na psl nie głosował. To taki pusty gest, który nic nie wnosi. Poza tym, że głosuje się na proboszczowych lizidupków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX