Rafał Trzaskowski upomina Pawła Rabieja po słowach o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Po fali komentarzy dotyczących wywiadu Pawła Rabieja dla "Dziennika Gazety Prawnej", wiceprezydenta Warszawy upomniał Rafał Trzaskowski. Chodzi o słowa dotyczące adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej i wiceprezydent Warszawy w rozmowie z Igorem Mazurkiem dla "DGP" najpierw stwierdza, że jest bardzo sceptyczny w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne, za to jest zdecydowanie za małżeństwami dla takich par. Przyciśnięty przez dziennikarza następnie mówi: "najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci".

Ta wypowiedź wywołała falę komentarzy i dyskusję wśród polityków i dziennikarzy.

W końcu zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Sam zainteresowany na Twitterze poinformował, że w wywiadzie prezentował wyłącznie swoje opinie, a nie ratusza czy Nowoczesnej, czy Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Rafał Trzaskowski upomina Pawła Rabieja po słowach o adopcji dzieci przez pary homoseksualne
Zaloguj się
 • pomyslowygajowy

  Oceniono 4 razy 2

  Strategia małych kroków

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Trzaskowski tylko pwoedzial rebe nie tak szybko powoli gotuj te zabe, powoli zanim uznaja iz dwoch pedalow adoptujacych dziecko i zabawaiajacych sie z nim we wspolnym lozku to nie jet nic w sumie takiego zlego, przeciez go nie krzywdxa prawda tylko sie gladza po sisusiakach i jest fajno i wesolo rodzinnie. Slowem rebe niech sie goj nie ugotuje zanim go nie oswoisz ze zlem ze zlem bowiem nalezy oswajac powoli musi zapuscic swoje korzenie musi sie rozwinac jak nowotwor, a smierc to w sumie przeciez tez nic takiego .

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy -2

  Według danych ze stycznia 2019 prawo 31 państw traktuje małżeństwa osób tej samej płci na równi z małżeństwami osób różnej płci. Adopcja przez związki jednopłciowe jest legalna w 27 państwach i niektórych regionach Meksyku. Polecam Trzaskowskiemu, żeby zajął się tramwajami i parkingami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX