Joanna Scheuring-Wielgus dwójką na warszawskiej liście Wiosny Roberta Biedronia. "To zaszczyt"

- Witaj w domu, witaj w Wiośnie - tak Robert Biedroń witał w Wiośnie posłankę Joannę Scheuring-Wielgus. - To dla mnie i dla Wiosny zaszczyt, że Joanna dołączy do naszej drużyny - dodał. Konferencja dotycząca startu polityczki z list Wiosny odbyła się przed budynkiem polskiego episkopatu.

Wybór miejsca nie jest przypadkiem: Scheuring-Wielgus od dawna angażuje się w kwestie dotyczące ujawniania informacji na temat pedofilii w Kościele.

Jak poinformował Robert Biedroń, w Wiośnie wszyscy jednogłośnie głosowali za kandydaturą posłanki. Podkreślił, że Scheuring-Wielgus wystartuje z drugiego miejsca na warszawskiej liście jego partii w wyborach do europarlamentu.

- Jestem przekonany, że także będąc w Parlamencie Europejskim, Joanna będzie kontynuowała to trudne zadanie uzdrawiania Polski, z tego wszystkiego, co przez 30 lat naszej demokracji nie zostało zrobione. W końcu trzeba wziąć miotłę i to pozamiatać, jak robi się wiosenne porządki. To robi Joanna od wielu lat - oświadczył lider Wiosny.

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka ugrupowania Teraz!, jest z Torunia, gdzie ma mocną pozycję. Jednak listę Wiosny w tym okręgu otwierać ma, według medialnych spekulacji, Wanda Nowicka, która przed laty działała w Ruchu Palikota. Była też, z ramienia tego ugrupowania, wicemarszałkinią Sejmu.

Teraz!, ugrupowanie, które współtworzy Scheuring-Wielgus, popiera Koalicję Europejską. Ale postawa posłanki, w kwestiach dotyczących pedofilii w Kościele, była dla KE problemem. Bo koalicje współtworzy np. PSL, a ludowcy słyną  z konserwatyzmu.

Scheuring-Wielgus, przypomnijmy, w lutym wraz z przedstawicielami fundacji "Nie lękajcie się" przekazała papieżowi Franciszkowi raport dotyczący tuszowania przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich w polskim Kościele katolickim. Jest też autorką mapy, pokazującej przypadki takiego wykorzystywania w Polsce. 

Sheuring-Wielgus jest również bardzo zaangażowana w feminizm, zawsze bierze udział w demonstracjach i protestach poświęconych prawom kobiet. 

Była też parlamentarzystką, która najaktywniej popierała protest niepełnosprawnych w Sejmie w kwietniu 2018 roku. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Scheuring-Wielgus z numerem 2. na warszawskiej liście Wiosny Biedronia
Zaloguj się
  • matts06

    Oceniono 1 raz 1

    Neoliberałka w partii która miała być centrolewicowa, super... Fajnie się zapowiadało, był entuzjazm, niestety z balonika uszło już sporo powietrza i uchodzi coraz więcej. Jako lewicowiec coraz dalej mi do Wiosny Biedronia, zagłosuję na nią tylko w ostateczności, bo i tak jest mniejszym złem niż POPiS, ale póki co zostaje jeszcze Lewica Razem, która ma ok.3-4% i zawsze jakieś szanse na przekroczenie progu. Ideowo to w tym momencie jedyna lewica, Wiosna mogła być fajną centrolewicową partią, która jest Polsce potrzebna, niestety stała się zbieraniną ludzi o poglądach neoliberalnych po lewicowe, a z takiej zbieraniny jak przyjdzie co do czego, to nic dobrego nie wyniknie. Szkoda.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    szojring no nie, no nie, no nie wiekszej wiochy w polityce na ten moment nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX