Leszek Miller: Politycy Wiosny nie są żadnymi "świeżynkami" ani nie wzięli się z niepokalanego poczęcia

- Teza, że politycy partii Roberta Biedronia wzięli się z niepokalanego poczęcia i nigdy o niczym nie decydowali, jest fałszywa - ocenił Leszek Miller, były premier i kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu, który był gościem Karoliny Lewickiej w Poranku TOK FM.

Były premier pytany o słowa polityków Wiosny, którzy krytykują Koalicję Europejską m.in. za to, że wprowadza "stare ekipy" do Parlamentu Europejskiego, powiedział: "Z uporem godnym lepszej sprawy liderzy Wiosny sprawiają wrażenie, że wzięli się nie wiadomo skąd i nie mieli nigdy udziału w polityce. To jest nieprawda".

Przypominał, że w czasie kiedy był premierem, Krzysztof Śmiszek pracował w jego administracji, w biurze pełnomocnika ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn. - Zresztą pani (Sylwii) Spurek również - dopowiedział. Przypomniał też, że przez cztery lata w Sejmie siedział niedaleko lidera Wiosny Roberta Biedronia. 

- Nie chcę sprawiać przykrości wielu moim kolegom i koleżankom, którzy dzisiaj są w Wiośnie i nie są żadnymi "świeżynkami". Jednak ta teza, która ma uwieść wyborców, że "my się wzięliśmy przed chwilą, jesteśmy z niepokalanego poczęcia i nigdy o niczym nie decydowaliśmy", jest po prostu fałszywa - ocenił stanowczo były premier.

Przypomnijmy, Miller startuje do PE z listy Koalicji Europejskiej, z miejsca drugiego w okręgu wielkopolskim.

500 Plus - za, a nawet przeciw?

Karolina Lewicka pytała byłego premiera o spójność Koalicji Europejskiej, która z jednej strony zapewnia, że nie zabierze Polakom świadczeń przyznanych przez Prawo i Sprawiedliwość, a z drugiej - słowami Katarzyny Lubnauer - przekonuje, że Polski nie stać na 500 Plus na pierwsze dziecko (szefowa Nowoczesnej zapowiedziała, że jej partia najprawdopodobniej zagłosuje przeciwko temu pomysłowi). 

- Mam nadzieję, że 6 kwietnia, kiedy odbędzie się pierwsza konwencja KE, to od tego czasu wszyscy, którzy zaangażowali się w ten projekt będą mówić podobnym głosem. W każdej kampanii to bardzo ważne, niezależnie od tego, czy ktoś to akceptuje, czy nie - stwierdził Miller. 

Co z brexitem?

Były premier był pytany również o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i wciąż nieznany scenariusz brexitu. - Nikt Wielkiej Brytanii nie wypychał z UE. Co więcej, mieli od początku szereg przywilejów, w tym m.in. układ z Cameronem, że nie muszą uczestniczyć w integracji europejskiej. Żyli jak "pączek w maśle", ale poddali się różnym demagogom i populistom, którzy mówili, że bez UE będzie lepiej. Teraz zobaczą - ocenił.

Według Millera, brexit to lekcja również dla polskich władz. - Ona pokazuje, co się dzieje z krajem, który wchodzi na tę niebezpieczną ścieżkę. Wielka Brytania jest teraz ośmieszona - stwierdził.

Zdaniem byłego premiera, nasz kraj powinien pogłębiać integrację europejską. - Polska zupełnie inaczej wygląda po 1 maja 2004 roku, dzięki funduszom unijnym i zmianom, które dzięki nim nastąpiły. Przed nami stoi teraz pytanie, czy chcemy być w centrum UE czy poza nią - mówił.

Miller zaznaczył, że ma wiele żalu do rządów, które po 2004 roku nie podjęły tematu przyjęcia euro. Kiedy Lewicka przypomniała, że znaczna część Polaków jest przeciwko euro, Miller odpowiedział: - Gdyby dziś jakaś ekipa próbowała przedstawić euro jako szansę, a nie zagrożenie, to udałoby się to zmienić.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
Leszek Miller: politycy Wiosny nie są żadnymi "świeżynkami"
Zaloguj się
 • wudeer

  Oceniono 20 razy 10

  atak na Wiosnę trwa, wszystkie media na pokład. musimy wiecznie taplać się w błocie wojny POPiSowej

 • wpac

  Oceniono 13 razy 7

  Ogórka pamiętamy! Ostatnie wybory też.

 • wiosnanasza

  Oceniono 16 razy 6

  myler ty Ogórku jeden ty ,
  tej obrazy nie zapomnimy tobie

  --
  Dni Ateizmu 2019
  Warszawa , 29-30 III , - pt , sob , nd
  program :
  -koalicjaateistyczna.org
  -lyszczynski.com.pl

 • pan.szklanka

  Oceniono 15 razy 5

  Za to Leszek jak dziewica konsekrowana. Pal licho PZPR i Samoobronę. Facet uległ szantażowi Kościoła przed referendum unijnym, wysłał wojsko do Iraku na podstawie sfabrykowanych dowodów, potraktował Polskę jako kraj trzeciego świata dając Amerykanom zielone światło na "rozszerzone techniki przesłuchań".
  Warto również pamiętać, że to za Kwaśniewskiego i Millera zaczęto ludzi zamykać w więzieniach za 0.5 grama marihuany. Lewica jego mać...

 • larsek

  Oceniono 9 razy 3

  Oj boja się w POPIS-ie WIOSNA. I dobrze. Na jesieni WIOSNA ucywilizuje polska politykę i skończy wojnę POPIS-u,

 • asr1

  Oceniono 9 razy 3

  Widzę bezwstydnego politykiera który poprzez ogórek a później razemz nowacką i próg 8% utorował pisowi drogę do władzy !!! Milcz Miller czas na azyl !!!

 • stork40

  Oceniono 15 razy 3

  towarzysz Miller gotowy - brawo Koalicja Europejska, jeszcze jedno nie zapomnijcie o pissowcu Marcinkiewiczu, biedak jest w potrzebie, nie wystarcza na regulowanie zobowiązań dla niejakiej Isabel. Kompromitacja, nie dziwcie się że obecne szkodniki wygrają europejskie wybory.

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ma nic głupszego niż "rekomendacja" dla partii politycznej typu "oni jeszcze nie rządzili", krótko mówiąc amatorzy niemający pojęcia o rządzeniu pchają się do władzy. Gdyby jakikolwiek fachowiec z innej branży chwalił się "jeszcze nigdy tego nie robiłem" zostałby w najlepszym wypadku wyśmiany, a polityk amator postrzegany jest przez wielu jak zbawca.

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 6 razy 2

  I dobrze, że nie są świeżynkami. Mają już doświadczenie w polityce. Co do 500 plus to PiS rozdaje na prawo i lewo, bo potem inni będą mieć z tym problem. PiS to głupki do kwadratu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX