O czym Donald Tusk rozmawiał z Grzegorzem Schetyną w Brukseli? Żakowski pyta Sławomira Neumanna

W czwartek Donald Tusk spotkał się w Brukseli z Grzegorzem Schetyną. Sławomir Neumann, przewodniczący klubu PO-KO, mówił w TOK FM, że rozmowa dotyczyła m.in. tego, w jaki sposób Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał byłego lidera PO.

Prowadzący Poranek Radia TOK FM, Jacek Żakowski, pytał Sławomira Neumanna, przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej o czwartkowe (28 marca) spotkanie Grzegorza Schetyny z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Zdjęcie rozmawiających ze sobą byłego i obecnego lidera PO opublikował na Twitterze Schetyna. A do tego opatrzył je tajemniczym komentarzem: "A tymczasem w Brukseli...". To wywołało falę domysłów, czego mogła dotyczyć ta narada. 

- To było bardzo dobre, kilkugodzinne spotkanie. To bardzo ważna rozmowa, która dotyczyła fundamentalnych spraw. Puenta: Odpowiedzialność za Polskę - podkreślał gość TOK FM. 

- Wraca Donald Tusk na prezydenta czy nie wraca? - dopytywał dziennikarz. 

- Na razie są wybory europejskie. Donald Tusk jest też, tak jak my, żywotnie zainteresowany dobrym wynikiem Koalicji Europejskiej - nie chciał zdradzić szczegółów przewodniczący, choć zaznaczył, że rozmowa "była o wszystkim". 

Dodał, że nakreśliła ona "trochę ramy współpracy na przyszłość". 

Donald Tusk pytany o start w wyborach prezydenckich: Nie mówię definitywnie "tak"

Spotkanie Schetyna-Tusk. "A imperator słucha"

Żakowski zwrócił uwagę na złośliwości dotyczące przekazu wizualnego, płynącego ze zdjęcia, które zrobiono szefowi PO i przewodniczącemu Rady Europejskiej: "Grzegorz Schetyna pojechał złożyć meldunek, a imperator słucha". 

- Grzegorz Schetyna odda buławę? Czy to był temat tej rozmowy? - chciał wiedzieć dziennikarz.

- Nie, absolutnie. To była dobra rozmowa o tym, jak Koalicja Europejska może wykorzystać potencjał Donalda Tuska i jak widzimy rolę Donalda Tuska w przyszłości. Mówimy o tym od wielu miesięcy. O tym, że byłby dobrym, wręcz idealnym, kandydatem Koalicji Europejskiej na prezydenta w wyborach 2020 roku - zaznaczył polityk. 

- O tym też panowie rozmawiali: jak się układa kalendarz wyborczy i co należy krok po kroku robić, żeby ten efekt, nad którym pracujemy był osiągnięty - mówił, tłumacząc, że chodzi o wygranie najpierw wyborów do PE, potem polskich wyborów parlamentarnych, a następnie wyborów prezydenckich w Polsce. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Jacek Żakowski rozmawiał ze Sławomirem Neumannem także o zarzutach wobec PO o populizm, strajku nauczycieli i źródłach energii w Polsce. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (33)
O czym Donald Tusk rozmawiał z Grzegorzem Schetyną w Brukseli? Żakowski pyta Sławomira Neumanna
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 15 razy 3

  Kaczyński wie, że z Tuskiem może wygarać jedynie wprowadzając w Polsce zamordyzm, nepotyzm, korupcję i autorytaryzm. Czyli robiąc z Polski Białoruś.

 • paultura

  Oceniono 5 razy 3

  Najmocniej przepraszam ale Wasza rozmowa jest dowodem kompletnego niezrozumienia sytuacji. Zdania typu: przybliżmy szkołę rodzicom, dajmy dołom możliwość decydowania to jakaś populistyczna papka utopii. Kochani, rodzice nie mają w żaden sposób chęci decydować. Chcą oddać szkole dziecko/pannę/młodzieńca i mieć spokój. Na samych spotkaniach z rodzicami po wprowadzeniu e-dziennika frekwencja jest rzędu 0-4%. :-)

 • mariami

  Oceniono 4 razy 2

  Wysyp wsciekłych trolli. Już samo zdjęcie tak ich rozjusza? Już aż tak jest niebezpieczne? :)

 • stanislawperkoz

  Oceniono 12 razy 2

  Co tu jeszcze ukraść po tym pisie? Czy coś dla nas zostanie?

 • marcin1948

  Oceniono 5 razy 1

  Nie lepiej napisać : Żyd pyta żyda ?

 • cciammajdan

  Oceniono 15 razy 1

  Nie dajmy się ogłupić. Tylko Donald Tusk jest szanowanym politykiem na arenie światowej, nie tylko europejskiej. Proszę mi powiedzieć gdzie zapraszany jest Kaczyński? Prawda jest taka drodzy państwo, że Donald Tusk to wielki kreator polskiej polityki oraz polityki europejskiej, oczywiście wraz z panią Merkel. Teraz szkalują, ale za jakiś czas będą Donaldowi Tuskowi pomniki stawiać. To polityk mądry, ideowy, niepatrzący na swoje korzyści, czy korzyści Platformy Obywatelskiej, ale na interes Polski i Polaków. Ludzie czy nie widzicie, że Platforma wraz z premierą Kopacz i Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem oraz komisarką Bieńkowską to jedyne osoby godne zaufania na całej scenie politycznej? Nie widzicie, że robią wszystko by społeczeństwu żyło się dostatnio. Wolę, by rządziła PO i żyć w dostatnim i dobrze zarządzanym kraju. Przecież wzrost gospodarczy i dobrobyt, jaki mamy po roku 1989, to zasługa ludzi związanych z Platformą Obywatelską, a wcześniej z Unią Wolności i Unią Demokratyczną i ROADem! Członkowie Platformy Obywatelskiej, którzy dotąd sterowali państwem, to ludzie z najwyższymi kompetencjami. Już mam dość wpisów ludzi z PiS, którzy są aferzystami. Platforma starała się wyprowadzić kraj z długów, w jakie wpędził nas PiS, gdy ministrem finansów była Zyta Gilowska. Zobaczcie jak kraj rozkwitał za rządów Platformy Obywatelskiej: mamy autostrady, mamy metro, mamy nowe stadiony, przychodził do Polski kapitał zagraniczny. Przychodził, bo widział, że u steru są kompetentni i wiarygodni ludzie. Ludzie, którzy zawsze dotrzymują obietnic. Proszę was o odrobinę refleksji - zacznijcie myśleć propaństwowo i w kolejnych wyborach oddajcie swój głos Platformie Obywatelskiej. W przyszłości nie warto marnować swojego głosu na partie, którym zależy tylko na stanowiskach. Dlatego gromkie nie mówimy: PiS, Korwin-Mikkemu i Kukizowi. Widzę, że jesteście nieoczytani i nie słuchacie programów informacyjnych. Włączcie sobie tvn24 i wszystkiego, co wam napisałem dowiecie się z konferencji prasowych organizowanych przez p. Tuska i z wywiadów np. z panem posłem Niesiołowskim. Uważam, że pan Szczurek był genialnym ministrem finansów, bo Polski (jako jedynego kraju!) nie dotknął kryzys. Faktem jest, że ceny odrobinę wzrosły, ale nie oszukujmy się: płace też rosną. Jaka była średnia krajowa 8 lat wstecz a jaka jest dzisiaj? Temu chyba nikt nie zaprzeczy. Przypomnijcie sobie jak ceny rosły za czasów Kaczyńskich! Czytając niektóre wpisy w Internecie widzę, że niektórzy tylko opluwać umieją, bez żadnych argumentów. Ale to jest przypadłość PiS i jego niedouczonych prostych zwolenników. Bądźcie uczciwi wobec siebie i innych i odpowiedzcie na te pytania:
  1.- Czy przez ostatnie 8 lat rządów PO nie żyło wam się lżej?
  2.- Czy nie jest tak, że w budżecie domowym po każdym miesiącu możecie więcej odłożyć dzięki rządom PO?
  3.- Czy nie widzicie, że politycy PO prezentują się w mediach są dobrze ubrani ładnie i mądrze się wysławiają?
  4.- Czy nie pamiętacie tego sukcesu gdy, premier Tusk wraz z PO rządził całą Unią Europejską, oczywiście z panią Merkel, a to ogromnie podnosi wizerunek Polski na zewnątrz?
  5.- Czy nie widzicie, że Platforma Obywatelska jest to jedyna partia, której dobro Polski i Unii Europejskiej leży na sercu bardziej niż własne interesy?
  W TVN24 POCHANKE, MIECUGOW I SOBIENIOWSKI, A W NEWSWEEKU LIS MÓWIĄ, ŻE NA PIS GŁOSUJĄ LUDZIE SŁABO WYKSZTAŁCENI, WIĘC ZASTANÓWCIE SIĘ CZY CHCECIE BYĆ DO TEJ GRUPY ZALICZANI - I TO TYLE W TEMACIE!

 • f1909

  Oceniono 4 razy 0

  Jak dalej odnosić na Polskę !

 • czonek22

  Oceniono 4 razy 0

  o pierdołach piszecie zamiast o tym, że dzisiaj padł Epuap i steki tysięcy przedsiębiorców nie mogą podpisać elektronicznie sprawozdań za ubiegły rok, a ustawowy czas na to mija 31 marca 2019. Za nie wypełnienie obowiązku grożą ludziom kary.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX