Zbigniew Ziobro krytycznie o decyzji KE: Chciałbym zapytać Timmermansa, czy chce przywrócić procedurę, która chroniła sędziów złodziei

- Powołaliśmy Izbę Dyscyplinarną, która za zadanie ma stosować równą miarę wobec wszystkich obywateli, a nie inną miarę wobec tych, którzy uważają się za nadzwyczajną kastę - powiedział Zbigniew Ziobro pytany o wszczęcie wobec Polski postępowania o naruszenie prawa unijnego.

W środę Komisja Europejska wszczęła wobec Polski postępowanie o naruszenie prawa unijnego, wysyłając pismo z formalnym zawiadomieniem. Sprawa dotyczy "nowego systemu dyscyplinarnego dla sędziów". KE zwróciła uwagę, że system ten nie gwarantuje niezależności i bezstronności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Decyzję Brukseli krytykuje minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Powołaliśmy Izbę Dyscyplinarną, która ma za zadanie stosować równą miarę wobec wszystkich obywateli, a nie inną miarę wobec tych, którzy uważają się za nadzwyczajną kastę i tych, którzy są zwykłymi obywatelami - powiedział Zbigniew Ziobro.

Ziobro o sędziach przestępcach

Minister w rozmowie z dziennikarzami długo przytaczał przykłady sędziów, którzy mieli naruszać prawo. Wspomniał m.in. o sędzi, który "miał ukraść części do wiertarki i został uniewinniony przez Sąd Najwyższy". Powiedział, że za pośrednictwem dziennikarzy chciałby zadać pytanie wiceprzewodniczącemu KE Fransowi Timmermansowi, czy - kwestionując działanie Izby Dyscyplinarnej - "chciałby przywrócić poprzednią procedurę, które chroniły sędziów złodziei i sędziów przestępców".

Pytany zaś o zarzuty dotyczące braku bezstronności Izby Dyscyplinarnej i Krajowej Rady Sądownictwa (wybieranej przez Sejm), Ziobro powołał się przykład Niemiec. - Czy pan Timmermans wie, jak wybierani są sędziowie do sądów federalnych w Niemczech? Czy zgłosił w związku z tym zastrzeżenia? - pytał minister.

- O ile wiem, tam sędziów federalnych powołują wyłącznie politycy, a w polskiej radzie sądownictwa sędziów powołują przede wszystkim sędziowie, którzy mają większość. To prawda, że są wybierani przez Sejm, ale na tym kończy się wpływ Sejmu na tychże sędziów - przekonywał Ziobro.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Ziobro pyta Timmermansa, czy chce przywrócić procedurę broniącą sędziów złodziei
Zaloguj się
 • ercu

  Oceniono 4 razy 4

  No ze dwóch czy trzech by się znalazło złodziei wśród sędziów, ale mnie bardziej Zbyszku interesują złodzieje wśród Twoich kolegów partyjnych.

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 3

  Czy to nie ten Ziobro, którego partia zrobiła sobie kongres za pieniądze wyłudzone od Unii na konferencje klimatyczna? Jakim cudem on jeszcze nie siedzi? Co??? Jest prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości?

 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 3

  Jak na razie ten kaczystowski twór zajmuje się ściganiem sędziów, którzy ośmielili się wydać wyroki nie po linii partyjnej, towarzyszu Zero. A także tych, którzy mieli czelność przyjąć nagrodę z rąk znienawidzonego przez PiS-dzielców prezydenta Gdańska, zamordowanego przez kaczystowskiego oszołoma, którego (odpowiednio zindoktrynowanego) wypuścił z pierdla odpowiedzialny za więziennictwo drech pobierający pensję wiceministra sprawiedliwości, pogoniony w PiS-du ze stolicy.

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 2

  Może by tak Ziobro ujawnił przestępców

  zasiadających w rządzie i ławach poselskich ?

  Przestań, baranie, od lat posługiwać się

  tymi samymi śmierdzącymi już onucami!

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 2

  .
  taaaa……. a jeszcze inny sędzia, panie Ziobro, pier*dnął w pakamerze i uszło mu to na sucho..... Tak więc złamanie konstytucji przez PiS było w pełni uzasadnione.
  .

 • androsak

  Oceniono 6 razy 2

  a co chroni Ziobrę przed sankcjami za nieprawne użycie funduszy unijnych na cele partyjne, co chroni Kaczyńskiego w aferze "srebrnych wież " ?

 • krzycho45-0

  Oceniono 2 razy 0

  Polska nie będzie wolna, dopóki część poplecznków Kaczyńskiego nie trafi do więzień.

 • zulavdh

  Oceniono 2 razy 0

  Ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX