Rząd nie chce porozumienia z nauczycielami? Mucha: To nie jest w jego interesie

Porozumienie z nauczycielami nie leży w interesie rządu. Nie chcą, żeby kolejna grupa społeczna dostała to, czego żąda - mówiła w Wywiadzie Politycznym TOK FM Joanna Mucha, posłanka PO-KO.

W środę odbywają się kolejne tury rozmów strony rządowej ze związkami zawodowymi nauczycieli. Na razie porozumienia nie widać. Obie strony cały czas obstają przy swoim.

Joanna Mucha, posłanka PO-KO, nie spodziewa się, żeby doszło do porozumienia. - Bo to nie leży w interesie rządu, żeby kolejna grupa społeczna uzyskała to czego żąda, bo natychmiast podniosłyby się kolejne protesty. Dlatego próbują przeczołgać nauczycieli – mówiła posłanka. Oceniła, że propozycje z którymi wicepremier Beata Szydła przyszła na negocjacje były "żenujące". - Można to określić jako: oddamy wam to, co zabraliśmy. Takie podwyżki przez obniżki – dodała Mucha.

Jak podkreśliła, nie spodziewa się ustępstw ze strony rządu. - Będzie eskalacja. Podjęta zostanie próba przeprowadzenia egzaminów przy pomocy katechetów, pedagogów czy emerytów – mówiła posłanka.

W jej opinii, rząd przyjmuje stanowisko, że "nauczyciele muszą zostać złamani". - Bo tylko złamany nauczyciel będzie uczył według tej "foremki", której chce PiS. Wówczas wdrażałby wszystko, czego chciałby rząd – podsumowała Joanna Mucha.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Strajk nauczycieli. Rząd nie chce porozumienia z nauczycielami? Mucha: To nie jest w jego interesie
Zaloguj się
 • irenevonbrick

  Oceniono 4 razy 0

  Nie znam biednego nauczyciela żeby mu było tak źle.Ja,jeżeli mi nie pasuje kasa za robotę idę dalej i szukam lepszej i nikogo nie szantażuję strajkiem.Roboty jest w ciul.Tylko ci na budżecie żądają większej kasy a ja będę za to płacił i ty też internauto.Będą dodatkowe podatki,opłaty i itd.

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy -2

  Rząd jest na przegranej pozycji, jednak zwycięstwo,

  zależy od determinacji nauczycieli, bo rząd może

  przeprowadzić egzaminy wynajmując na kilka dni

  "egzaminatorów" z ulicy, ale z nimi nie zrealizuje

  rocznego programu nauczania !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX