Wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej. "Zasługuje na miejsce w oślej ławce"

- Anna Zalewska jest osobiście odpowiedzialna za chaos w edukacji. Nie zasługuje na przeprowadzkę do Brukseli tylko na spakowanie tornistra i miejsce w oślej ławce - ocenił Sławomir Neumann. Klub PO-KO składa wniosek o wotum nieufności dla szefowej MEN.

- Akcja ewakuacja trwa na całego, niech się wali, pali, zamknąć oczy i uciec, i może jakoś to będzie. Dzisiaj bardzo wyraźnie mówimy: nie, nie będzie. To nie przejdzie. Polacy są mądrzy - nie doceniacie ich. Pani Zalewska nie da rady uciec do Brukseli, bo po prostu Polacy jej nie wybiorą. A my najpierw rozliczymy minister Zalewską ze zniszczenia polskiej szkoły - powiedział Grzegorz Schetyna na konwencji regionalnej Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu.

Anna Zalewska, przypomnijmy, otwiera listę kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

- Anna Zalewska jest osobiście odpowiedzialna za chaos w edukacji. Nie zasługuje na przeprowadzkę do Brukseli tylko na spakowanie tornistra i miejsce w oślej ławce - mówił w Sejmie Sławomir Neumann.

Poseł PO-KO pytany, czy planowana rekonstrukcja rządu nie uprzedzi rozpatrywania wniosku o wotum nieufności wobec Zalewskiej, powiedział, że nie obchodzi go to, choć - jak podkreślił - "ten rząd i ten PiS musi odejść".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Strajk nauczycieli. Klub PO-KO składa wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej
Zaloguj się
  • marudna.maruda

    Oceniono 1 raz 1

    Jaka tam odpowiedzialność? Ministry przychodzą, rządzą i odchodzą z sowitymi nagrodami. Kruk krukowi itd. W każdym resorcie. Gdyby wreszcie któryś/ aś poniósł konsekwencje, może zastanawialiby się następni, na ile warto szarżować. Nie wiem, w jaki sposób Zalewska mogłaby uporządkować bałagan ( a raczej bu..el). Może lepiej odsunąć od wszelkich działań i niech kto inny sprząta. Bo u niej co krok to gorzej. A prezes i tak docenia...

  • skandy5

    Oceniono 1 raz 1

    Odpowiedzialnośc karna! Żadne tam - wypełniałam tylko rozkazy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX