Komentarze (99)
Paweł Kowal o rocznicy katastrofy smoleńskiej: Nikt na wyższym szczeblu nie pofatygował się na miejsce
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 4

  Wygrali płaskoziemcy, a ten się dziwi że nie przedstawili dowodu...

 • opt

  Oceniono 8 razy 4

  Każdy normalny Polak wie, że bezpośrednią i jedyną przyczyną katastrofy była bylejakość firmowana przez jakiegoś generała w kokpicie. Każdy kto słyszał nagrania z kokpitu wie o co chodzi i jak zlekceważono komunikaty ostrzegawcze.
  Inne wersje tworzą cwani politycy i baranki boże, którym w głowach kocą się króliki.

 • utinamfalsus

  Oceniono 6 razy 4

  Przyczyna katastrofy była jedna : STYROPIANOWY BURDEL NA KÓŁKACH !

 • billyboy1943

  Oceniono 8 razy 4

  tAM NIE JEŻDĄ BO TYCH SZOPEK NIKT BY NIE OGLĄDAŁ-A TU ,NA MIEJSCU -A JAKŻE-MSZE,MARSZE ,WIEŃCE I MINY POGRZEBOWE!!

 • jare_jare

  Oceniono 8 razy 4

  "Legenda o zamachu stała się częścią mitu politycznego jednego środowiska politycznego, połowy społeczeństwa. Trauma odchodzi, zostaje mit i nikt nie potrafi powiedzieć, jak naprawdę było."

  Bardzo dobre podsumowanie. Nie tylko tematu smoleńskiego, ale ogólnej jakości polityki polskiej (z dużym naciskiem na samozwańczych "prawicowców").

 • nutka7.17

  Oceniono 10 razy 4

  Samotny Karaczan Kłamczyński z jednym ze swoich wiernych zadymiarzy smoleńskich, niejakim Maciorą Świrońskim doszli, w imieniu i z pomocą całego PiSlamu, do ściany.

 • iskander36

  Oceniono 3 razy 3

  Podkomisja smoleńska pana Berczyńskiego nic nie straciła na wiarygodności, aby to udowodnić - podsumujmy jej ustalenia:

  1. „Dostaliśmy informację, że będziemy mogli w ramach podkomisji przesłuchać jedynego świadka zamachu:

  To pilot automatyczny Tupolewa, który uciekł i ukrywał się 7 lat na Uralu.”

  2. "SAMOLOT NIE MÓGŁ SIĘ ODWRÓCIĆ DO GÓRY NOGAMI BO SAMOLOT NIE MA NÓG."

  3. "Dialogi z filmu "Smoleńsk" stanowią niezbity dowód, że wypadek w Smoleńsku był zamachem"

  4. „W trakcie prac zespołu ekspertów jednomyślnie ustalono, że katastrofa była zamachem, pozostaje znaleźć dowody.”

  5. "Na ścieżce dźwiękowej z czarnej skrzynki słychać dwa bezgłośne odgłosy wybuchu oraz krakanie blaszanych ptaków, to dowód, że one naprawdę istnieją".

  6. „W Tupolewie wybuchła bomba z tłumikiem. To dlatego załoga nic nie słyszała i lecieli dalej jakby nigdy nic.”

  7. „W trakcie badań świadków zamachu, operator kamery ze „Smoleńska” przeciął kajdanki i zbiegł, gdy kazano mu rozebrać się do połowy w celu zbadania go.”

  8. „Polski Związek Hodowców Drobiu potwierdził nam, że blaszane ptaki istnieją. Są w całości wykonane z blachy – jak nam wyjaśniono.”

  9. „Zderzenie z drzewem badano na tekturowym modelu w skali 1:1 o właściwościach lotnych zbliżonych do oryginału. Wynik jest nieznany, bo model po poświęceniu rozpadł się.”

  10. „Ustaliliśmy, że kontrolerzy lotu źle mówili po rosyjsku, załoga musiała znajdować komendy w słowniku powiedzeń lotniczych. Było to ekstremalnie trudne, ponieważ nie znali cyrylicy.”

  11. „Nie mieliśmy możliwości technicznych odczytania danych z czarnych skrzynek, ponieważ były pomarańczowe. Pomogło dopiero opakowanie ich w czarną imitację tektury.”

  12. „Nasi eksperci wykazali, że fala wybuchu jest szybsza od dźwięku podobnie jak ręka jest szybsza niż oko, co potwierdza każdy gracz w trzy karty z bazaru.”

  13. „Podkomisja zgłosiła jeden wniosek do Urzędu Patentowego. Samoloty z namalowanymi oknami są bardziej wytrzymałe niż te z prawdziwymi.”

  14. „Okna są wytrzymalsze niż kadłub, dlatego wkrótce opatentujemy samolot złożony z samych okien, konkretnie szyb. Nazwaliśmy go „szybowiec””

  15. "Eksperci lotniczy podejrzewali ingerencję sił nieczystych, ale zostały one umyte razem z wrakiem i już są czyste. Na ślad naprowadził nas fakt, że rosyjskie mapy miały cztery wyraźne rogi"

  16. „Podczas przeglądania danych filmowych zauważyliśmy podejrzaną osobę podającą się za dyplomatę. Z powodu podobieństwa nazwaliśmy ją „Jerzy Z.” i skierowaliśmy ze zdjęciami do prokuratury.”

  17. „Do zbadania sposobu zapisu wybuchów użyliśmy gumowego modelu jaszczurki. Ustalono, że po oderwaniu ogona zapis jest w nim niemożliwy. Eksperci lotnictwa twierdzą, że jaszczurki nie mają możliwości zapisywania sygnałów w ogonie, służy on im do machania. To wyjaśnia sprawę braku dźwięku wybuchów.”

  18. „Wszystkie mapy terenu jakie dostała strona polska były odwrócone do góry nogami co zmusiło załogę do podchodzenia do lądowania z drugiej strony lotniska.”

  19. Podkomisja smoleńska ustaliła niezbicie, że istnieją dowody na zamach: "Dowody na zamach zostały całkowicie zniszczone co jest dowodem na to, że istniały".

 • Mar Rian

  Oceniono 5 razy 3

  Tak tragedia przekuto na kasę i farse

 • lamerka

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Kowal, ale czego jeszcze chcial sie Pan dowiedziec? Bo moim zdaniem pozostala tylko jedna kwestia do wyjasnienia na 100% (bo jest jasna tylko w 99,99%) - jakimi slowy Jaroslaw K. sklonil Lecha K. do samobojczego i zabojczego (dla 95 osob) ladowania. A tego dowiemy sie po ujawnieniu nagran wiadomej rozmowy. Kiedy to nastapi, trudno powiedziec. Poki co Putin zdaje sie nie byc zainteresowany, bo to doskonale narzedzie szantazu. Amerykaie tez zreszta maja swoje powody (moze tez szantaz?).
  No to troche jeszcze poczekamy.

 • ubudubu4

  Oceniono 5 razy 3

  To pan Kowal nie czytał raportu Millera i MAK? Co za otumanionych ekspertów gości TOK FM?
  Miał za zadanie popluć? A to przepraszam........................

 • vinogradoff

  Oceniono 7 razy 3

  Czy to nie SKANDAL, ze minelo 9,- lat od katastrofy a zdaniem srodowisk ,, OKOLOMOHEROWOBERETNICOWYCH ,,nadal niczego nie wyjasniono i trwaja intensywne badania?

 • tani_dran

  Oceniono 7 razy 3

  Nowy rząd doszedł do prawdy i stulił japę w tym temacie

 • beamas1053

  Oceniono 7 razy 3

  Przez tego karalucha jarkacza o Katyniu nie mówi się wcale.

 • rzydeta

  Oceniono 2 razy 2

  Były kaczystowski funkcjonariusz, przez lata nurzający się z lubością w PiS-dzielskim bagnie, dopiero teraz zorientował się, że sekta smoleńska to banda cynicznych skuhwysynów? Czcigodny pan były wiceminister - cytując klasyka - "rżnie głupa".

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Juz najwyzszy czas skończyc ten chocholi taniec nad trumnami ofiar tej katastrofy. Nakazuje to zwykłe, ludzkie poczucie wstydu za to teoretyczne państwo, ten zapyziały zakątek Europy wepchnięty pomiędzy Rosję i Niemcy.
  Który z uporem maniaka chce budowac swoją wielkośc na zamierzchłej, zafałszowanej przeszłości.
  Smoleńsk, to 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego.
  Smoleńsk to pijany dowódca wojsk lotniczych w kochpicie samolotu.
  Smoleńsk to brak wyznaczonych lotnisk zapasowych.
  Smoleńsk to warunki atmosferyczne uniemozliwiające jakikolwiek lot i lądowanie w tym miejscu.
  Smoleńsk to zapakowanie do jednego samolotu wszystkich najwazniejszych osób w państwie wbrew przepisom.
  Smoleńsk to ,,zabawa na Titaniku,, do samego końca, stewardesy rozdawały piwo na pokładzie do końca.
  Smoleńsk to stan umysłu Jarosława Kaczyńskiego i jego brata.
  I jak w takiej sytuacji szukac winnych, domagac się ich ukarania, skoro wszyscy winni tej katastrofy od samego początku tej tragedii do rozpaczliwego polecenia pull-up, pull- up, i terrain ahead, terrain ahead, wydanego przez system ostrzegania TAWS w samolocie, zginęli na miejscu ? Jedyne co mozna teraz zrobic, to pod osłoną nocy, w poczuciu wstydu, ze spuszczoną głową, pościągac z pomników Lecha K. głównego odpowiedzialnego za śmierc 95, zaproszonych przez siebie na inaugurację kampanii prezydenckiej ludzi. A jego chorego brata odsuną od kierowania partią i państwem. Od czegoś naprawianie Rzeczpospolitej trzeba zacząc.

 • do100jnik

  Oceniono 4 razy 2

  nie powiem, żeby było coś odkrywczego w pańskiej opinii, cały pisi żal to tylko polityka i resztę mają w dvpie i wiadomo o tym od kwietnia 2010r., ale dobrze że w końcu ktoś o tym głośno mówi

 • lamerka

  Oceniono 6 razy 2

  A teraz wyobrazmy sobie taka sytuacje: kpt. Pietruczuk nie odmawia wykonania rozkazu Lecha K. i leci do Tbilisi, majac na pokladzie poza Lechem K. prezydentow jeszcze 3 panstw.
  Po drodze zostaja zestrzeleni (celowo, albo przez pomylke, prawde mowiac obojetne) przez Rosjan.
  Czyja to bylaby wina? Na pewno nie tego czlowieka z mania wielkosci i brakiem wyobrazni. Na 100% winny bylby rowniez Tusk.
  A jak minister obrony narodowej odznaczyl Pietruczuka za wzorowa postawe, wylal sie ocean hejtu i na niego i na odznaczonego.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  PRL ciag dalszy: polskie pospolstwo ludowe.

 • nici.s

  Oceniono 6 razy 2

  samolot spadł przez rozkazy żyjącego bliźniaka, wiec póki żyje prawda nie będzie ujawniona

 • vinogradoff

  Oceniono 6 razy 2

  Jestem pewien, ze najlepszym testem w procesie postepowania rekrutacyjneg Kandydatow na Wazne stanowiska wymagajace samodzielnego myslenia, byloby tylko jedno pytanie za to diagnostyczne a wiec,, Jak Pani Czy Pan ocenia katastrofe smolenska , co bylo jej przyczyna?,, Odpowiedz zawiarajaca uzasadnienie swojej oceny bylaby wystarczajaca podstawa do oceny PRZYDATNOSCI Kandydata do pracy. Byloby to wydatne uproszczenie i skrocenie procesu rekrutacyjnego a takze obnizenie jego kosztow bo Kandydata mozna by zdiagnozowac po jednym pytaniu ile bylby WART jako Pracownik na waznym stanowisku.

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  Rzad PiSowski ma czas na doscie do prawdy. Pare dekad. Sprzedajne spoleczenstwo przekupione za 500+.

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz 1

  Za to wszystkie hieny pofatygowały się po nadzwyczaj hojne odszkodowania. Rodziny sprawców wzięły najwięcej.

 • gebe14

  Oceniono 1 raz 1

  właśnie to jest najśmieśniejsze.. nawet jaruś nuie poleciał na miejsce gdzie zginął jego brat . to człowiek honoru ? hahahahahahahahahah

 • Anna Skowron

  Oceniono 5 razy 1

  Nieudacznicy nieudacznicy nierozumni głupi cyniczni ///dązni tylko WŁADZY .taki jest ten Wspaniały Nieskazitelny ,prawy i sprawiedliwy klan ..a teraz prezydent ułaskawia taką niesławną postać .
  Brawo ...Prawo i Sprawiedliwość !!!!!

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 1

  Do Smoleńska poleciał aktor, który miał w Katyniu robić za Marszałka Piłsudskiego i pokazać Putinowi, ze jeszcze się z nim porachujemy.
  Ciekawi mnie, czy tym samolotem leciała jego kasztanka i czy Rosjanie oddali zwłoki kobyłki.

 • glowny_pasazer

  Oceniono 5 razy 1

  A w Smoleńsku to był zamach!!! :D :D :D

 • Nelson Puszysty

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Kowal, powolny pan jesteś w dochodzeniu do wniosków. Inna rzecz, że tzw. konserwatyści nigdy szczególnie lotni nie byli

 • vinogradoff

  Oceniono 5 razy 1

  Jak wiemy i to nie od dzis to w badaniu katastrofy smolenskeij rzecz wcale nie idzie o to aby wyjasnic przyczyne katastrofy i badania zakonczyc ale zeby WYJASNIAC i to DLUUUUGO bo to doskonala amunicja do szczelania w Opozycje spod zanku PO i tych Nowoczesnych znad Morza Azorskiego.Przy okazji Czlonkowie Komisji maja pensje a Firmy jakie prowadza rozmaite badania i expertyzy na zlecenie Komisji maja okazje do zarobku.

 • bogucjusz

  Oceniono 7 razy 1

  PO 9 latach wiary w PiSuarne obietnice Kowal czuje się oszukany... Refleks leniwca, IQ rozwielitki...

 • say69mat

  0

  Prawda jest brutalna. Mianowicie, biorąc pod uwagę uwarunkowania historyczne, Pan Prezydent RP Lech Kaczyński oddał w imieniu RP, pokłon pomordowanym oficerom ... do samej ziemi. Ponieważ, nie dokonaliśmy kwerendy historycznej czasów IIRP, pozwalającej zrozumieć, że pokój zawarty z bolszewikami w 1921. Jest praprzyczyną tragedii naszych oficerów w Katyniu. Ponieważ podpisując pokój, wypromowaliśmy opcję polityczną, która wyniosła pokonanego - w trakcie Bitwy Warszawskiej Stalina - do władzy. Umożliwiając, w konsekwencji, bolszewicką wendettę, za klęskę poniesioną w trakcie Bitwy Warszawskiej.

 • azibii

  0

  "Pijany Yenerał i Ląduj dziadu" i wszystko w tym temacie...

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  - uważałem p. Kowała za inteligentnego człowieka , uznającego Raport K. Millera za wiarygodny , a ON czeka na m-we śledztwo ? ! - Wstyd ! - załączam , może TO przybliży …. - … - „namawialiście mnie , żeby zrezygnować z tego wyjazdu do Katynia . Mogłem was posłuchać , katastrofa by się nie wydarzyła”. !! - powiedział J. Kaczyński .
  Min Sikorski też odradzał ten wyjazd …, że zaraz po trzech dniach …. , Kto zadecydował , żeby do jednego samolotu tylu dostojników Państwa i Dowódców wojska zapakować ? Dowódcą lotu był gen Błasik – Dowódca lotnictwa … , był komunikat z wieży lotniska , że NIE ma warunków do lądowania ……

 • eski57

  Oceniono 4 razy 0

  - uważałem p. Kowala za inteligentnego człowieka , uznającego Raport K. Millera za wiarygodny , a ON czeka na m-we śledztwo ? ! - Wstyd ! - załączam , może TO przybliży …. - … - „namawialiście mnie , żeby zrezygnować z tego wyjazdu do Katynia . Mogłem was posłuchać , katastrofa by się nie wydarzyła”. !! - powiedział J. Kaczyński
  - Min Sikorski też odradzał ten wyjazd …, że zaraz po trzech dniach …. , Kto zadecydował , żeby do jednego samolotu tylu dostojników Państwa i Dowódców wojska zapakować ? Dowódcą lotu był gen Błasik – Dowódca lotnictwa … , był komunikat z wieży lotniska , że NIE ma warunków do lądowania ……

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 0

  Prawda to tylko Kowalowi potrzebna Prezesowi ona po cholerę Prawda jakby sie ziściła nie miała by juz żadnej wartość Bo co nam po wiedzy że nic nie było Dochodzenie do prawdy to całkiem inna sprawa Wtedy to jest oręż Raj do którego zmierzamy i jest esencja religii Prezes to wie a durna opozycja nie i gra w grę której nie można wygrać od lat 10 Nie krzyczcie sprawdzam bo sprawdzić sie nie da Przejdźcie nad wypadkiem do porządku dziennego Przestańcie uczestniczyć w obrzędach religijnych

 • vinogradoff

  Oceniono 7 razy -1

  Nalezy byc bardziej rozczarowanym panem Kowalem, bylym Vizeministrem i to Spraw Zagraniczynch a nie obietnicami PiS o ktorych bylo od poczatku wiadomo, ze jesli Komisja pana Macierewicza bedzie obstawc za teza Zamachu a nie katastrofy to ZMUSI Rosje do prowadzenia swego sledztwa tak dlugo aby korzystac z prawa do odmowy wydania wraku samolotu Polsce aby nie pozbawic sie mozliwosco OBRONY w przypadku gdyby Komisja oglosila, ze byl to zamach a Rosja nie mailby dowodu rzeczowego w swej dyspozycji coby dac takiej tezie ODPOR. To skutkuje tym, ze mamy do czynienia z typowa styuacja jak w tej spiewce,, Zlapal Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za LEB trzyma,, a wiec Komisji apna Antoniego wcale nie zalezy na zworcie wraku bo dzieki temu moze swoje slictfffo prowadzic jeszcze dluugo az do emerytury prowadzacych a Rosja nie moze wydac wraku bo pozbawila by sie mozliowsci obrony przed odlotowymi HIPOTEZAMI. Dla Komisji pana Antoniego brak wraku w Polsce jest doskonalym wytlumaczeniem ze swojego slictffa zakonczyc nie moze i o to tu idzie. O tym bylo wiadomo nawet dla Licealistow a pan Kowal DR. habilitowany tego nie ogranial? I to jest to najwieksze ROZCZAROWANIE gdyz od Vizeministrow Narod ma prawo oczekiwac wiecej niz od Licealistow.

 • polak66maly

  Oceniono 5 razy -1

  strasznie naiwny ten Kowal. A przeciez dobrze zna to towarzystwo.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy -2

  Paweł Kowal ręki Putinowi nie podał.

 • brzmski

  Oceniono 5 razy -3

  żeż...h... kowal, ups... kuj kowal, kuj!!!

 • keram01

  Oceniono 7 razy -3

  Dobrze wiecie co się stało w Smoleńsku.To był spektakularny finał upadku państwa Polskiego jaki zaczął się w 1990 roku.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -5

  Komisja MAK przekazala inforamcje o 100G jako energii niszczacej wrak podajac jednoczesnie bez krepacji parametry hamowania kadluba czyli predkosc przy domniemanej brzozie 270km/h, podawana przez MAK predkosc uderzenia w podloze 250km/h na odcinku 80m z tego nie ukreci sie wiecej jak 2-3G to energia niewystarczajaca do spowodowania takiej dekonstrukcji kadluba, ludzie przestancie tworzyc zabobony, sprawa jest na ten moment niewyjasniona i przypuszczam iz nie uda sie ustalic co tam sie faktycznie stalo.

 • bjern

  Oceniono 7 razy -5

  Prawda jest znana. Był zamach. Tylko powiedzenie o tym głośno = wypowiedzenie Rosji wojny. Czy naiwny Kowal udaje czy jest naiwny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX