"PiS popełnił potężny błąd". Wielowieyska uważa, że ignorowanie strajku nauczycieli zaszkodzi rządzącym

- Tak upokorzona grupa zawodowa na pewno będzie się czuła zmobilizowana do tego, żeby głosować przeciwko rządowi. I w tym sensie politycznie PiS popełnił potężny błąd, dopuszczając do wybuchu protestu na tak dużą skalę - oceniła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Od tygodnia trwa strajk nauczycieli.

Choć nauczycielski protest wkracza w drugi tydzień, to rządzący nie zmiękczają swojego stanowiska. Nie ma nowych propozycji płacowych. A to, co proponuje rząd, jest nie do zaakceptowania dla Związku Nauczycielstwa Polskiego. Największy nauczycielski związek apeluje o rozmowy z udziałem mediatora.

Według wielu komentatorów rząd obrał kurs na przetrzymanie i wyczerpanie strajkujących.

Dominika Wielowieyska skrytykowała w TOK FM stanowisko Prawa i Sprawiedliwości. - Rząd i tak jest już bardzo stratny z powodu tego strajku. Dlatego, że nie ustępując, zostawia olbrzymią grupę zawodową wściekłą i upokorzoną. A to nie będzie bez wpływu na wynik wyborów - oceniła w Poranku Radia TOK FM. Jak podkreśliła dziennikarka, upokorzenie nauczycieli będzie miało wpływ na wybory, choć wśród samych pracowników szkół i przedszkoli nie ma zapewne zbyt wielu wyborców PiS-u. - To nie zmienia faktu, że w tej grze chodzi bardziej o mobilizację przeciwników PiS. A tak upokorzona grupa zawodowa na pewno będzie się czuła zmobilizowana do tego, żeby głosować przeciwko rządowi. I w tym sensie politycznie PiS popełnił potężny błąd, dopuszczając do wybuchu protestu na tak dużą skalę - uważa Wielowieyska.

Strajk nauczycieli. Drugi tydzień

Strajk nauczycieli trwa od 8 kwietnia.  Początek drugiego tygodnia nauczycielskiego strajku zaczyna się od egzaminów ósmoklasistów, do którego ma przystąpić blisko 380 tysięcy uczniów.

MEN zapewnia, że sprawdzian wiedzy powinien się odbyć bez większych przeszkód. O 9 mają się zacząć egzaminy z języka polskiego.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Strajk nauczycieli. Wielowieyska: PiS popełnił potężny błąd
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 6 razy 4

  Wielowiejska od 4 lat co tydzień odkrywa i oznajmia co tym razem zaszkodzi PiSowi. Na razie nie trafiła ani razu, ale nie przeszkadza jej to stawiać z dużym poczuciem pewności kolejnych hipotez. Pani Dominiko proszę się nie poddawać.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz 1

  Akuraj opinie Pani Wielowieyska nie maja znaczenia od wielu, wielu lat, a dokladniej od roku 2012 , gdy na lamach GW proponowala likwidacje Karty Nauczyciela i jeszcze wysuwala postulaty 40 godzinnego dnia pracy dla tej grupy zawodowej. Minelo wiele lat i tym razem pisze cos innego. Artykuly na zamowienie , wiadomych srodowisk, z rzetelnym dziennikarstwem nie majace nic wspolnego. Tak wlasnie dzialala "Trybuna Ludu" i moskiewska "Prawda".

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  W Anglii jest 300 tyś Nauczyciel w Polsce 600 tyś
  Anglik pracuje ok 9 godz,Polak ok 5 godz.
  Zamiast uczyć, zajmują się biurokracją. Nauczyciele w innych krajach spędzają z uczniem od 30 do 80 proc. czasu więcej niż w Polsce.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  0

  Tylko niech pani redaktor nie zapominia, że w tym kraju od książki bardziej ceni się kropidło, tak że może być z tym różnie

 • irenevonbrick

  Oceniono 2 razy 0

  JEŻELI PIS POPEŁNIA BŁĄD TO DLACZEGO MA TAKIE POPARCIE.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 0

  Widac juz wscieklosc totalniactwa iz strajk nie wplywa na codziennosc nie udal sie sparalizowac panstwa i z kazdym dniem spoleczenstwo moze sie przekonac iz w zasadzie strajk 700 tys. nauczycieli w dobie technologii sieciowych nie ma zadnego znaczenia. Tsk przy okazji rada dla rzadu na przyszlosc by uniknac podobnych sytuacji pomyslcie o zinternetyzowaniu egzaminow.

 • getz54

  Oceniono 6 razy -2

  Dla bolszewików wazniejsze od strajku nauczycieli jest w tej chwili ochronienie Kaczyńskiego przed turnusem rehabilitacyjnym na Rakowieckiej. Ochronienie spółki ,,Srebrna,, przed kontrolami ABW, CBŚ, NIK, Urzędu Skarbowego, bo to ta spółka finansuje mafijne interesy Kaczyńskiego, bo to ta spółka jest głównym beneficjentem wcześniejszych przekrętów od afery FOZZ poczynając. A nauczyciele ? Rehabilitanci ? Lekarze rezydenci, budzetówka ? A pies im mordę lizał.

 • joserodriguez

  Oceniono 3 razy -3

  Żaden błąd. Nauczyciele to wąska grupa inteligencka, niepotrzebna tej władzy. Inwestycja w oświatę obroci się przeciwko PiS, 500 czy 100 na krowe koze czy chomika wrecz przeciwnie.

 • skandy5

  Oceniono 7 razy -3

  Co mnie obchodzom jakieś inteligenciki? Byleby dostał 100+ na kunia - mam ich 200 w mojej beemie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX