Komentarze (114)
Zniesienie 30-krotności składek ZUS. Min. Jadwiga Emilewicz: To może sprawić, że duża grupa pracowników wyjedzie z Polski
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • von_rosen

  Oceniono 3 razy 1

  Powtarzam po raz kolejny - Polska nie potrzebuje przedsiębiorców!
  Wszystko zapewni Partia i Kościół!

  Cała władza w ręce Rad! (parafialnych)

 • lucusia3

  Oceniono 1 raz 1

  Niech ta pani mówi tylko o ekonomii, bo jak wchodzi w kwestie kulturowe, to jest naprawdę żenujące. Po tej rozmowie większość szacunku do niej, jako do osoby, mi przeszła. Ekonomistka, może OK.

 • six_a

  Oceniono 3 razy 1

  aktualizacja planu okradania chyba????

 • jakuz3

  Oceniono 5 razy 1

  A może tak oddać ubezpieczonym także pieniadze z ZUS. Dlaczego " reforma" ma tylko działać w jedną stronę? Zmuszanie grzywną do przenoszenia oszczędności z OFE do ZUS (gdzie część moich skladek i mój NIP stały się "niewidoczne") to szantaż. Przypominam , że od 2018r. wplacamy składki do Z US z uzyciem jednego rachunku i to ZUS decyduje w jaki sposób je zaksieguje.

 • 5rrrr

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Gowin poprze, tylko się nie będzie cieszył.

 • ktos2014

  Oceniono 5 razy 1

  Ci co piszą o zniesieniu progu trzydziestokrotności Zus tak naprawdę zazdroszczą tym którzy dobrze zarabiają
  wcale nie dotyczy to osób które zarabiają takie krocie , a są to informatycy, programiści fachowcy wysokiej klasy itp Dla nich naprawdę nie jest problemem przeprowadzka za granicę
  co do planu

  po jednej stronie 5 kiełbasy wyborczej wygrać za wszelka cenę po drugiej zwyczajne wyciąganie forsy i okradanie podatników i tak owo rozdawnictwo jest finansowane z naszych pieniędzy, pieniędzy pracujących ciężko Polaków
  a rozdawane bardzo często nierobom, leniom pasożytom w imię czego ? zupełnej obsesji pewnego małego starszego pana z syndromem wyparcia

 • kap_jeden

  Oceniono 5 razy 1

  "Płonie Francja, której już nie ma… Symbolicznie w Wielkim Tygodniu" - po masowych odkryciach pedofilii katolickiego kleru i uświęcenia marszu Polskich faszystów na Jasnej Górze katedra się zapaliła ze wstyd za Watykan, nie zapaliła się Francja:)

  Zrozum to człowieku proszę, zrozum tez ze składamy sobie życzenia Wesołych Świąt z Polakami, Chińczykami, Arabami, Japońcami i innymi i masz jakiegoś świętoszkowatego pecha i nerwy na wierzchu które widza jakieś zabranianie sobie tego :)

 • eddy_the_head

  0

  Nie był płacony podatek od środków OFE? To znaczy, że nie były wliczane do limitów podatku dochodowego te środki?

 • crimson86

  Oceniono 4 razy 0

  Ja Panią bardzo proszę, aby jako pierwsza wyjechała i zabrała ze sobą kilku partyjnych kolegów. Najlepiej na Białoruś albo do Wenezueli.

 • kokokotek

  Oceniono 2 razy 0

  jak sie pisze brednie to moze lepiej sie przyznac ze nic tam nie ma niz brnac i nadawac swoim slowom jakies epokowe znaczenie, co?. A tak w ogole to nie wcale nie " oddajemy do dyspozycji" . w dyspozycji to będa (jak dobrze pojdzie) jak potencjalny dysponent dozyje wieku emerytalnego. jak dobrze pojdzie, tzn ktos znowu po drodze nioe odczuje potrzeby siegniecia do tych pieniedzy. wtedy ten wymieniony "Polak" zobaczy fige z makiem. łżecie panienko. nieładnie.

 • irenevonbrick

  0

  Rozmowa tych panów to jakieś bajki o przeszłości co było by gdyby.Brak słów i to był Minister repentant Polski czy siebie?

 • stef0909

  Oceniono 4 razy 0

  Jaki to gość to polityczna prostytutka!

 • ojabol

  Oceniono 6 razy 0

  Panie Krasko daj pan odpowiedziec gosciowi i wyjasnic a nie zatrzymywac w pol zdania jak agresywny rodzic zarzucajacy dziecko pytaniami zeby je stlamsic

 • wlkp88

  Oceniono 5 razy -1

  Gdzie Henia Bochniarz zarzadza LEWIATAN .To jest dopiero cyrk Pani z ideolgia socjalistyczna czlonkini PZPR w tym przypadku akurat ma zanaczenie W polsce jest szefowom Przedsiebiorców .To jest po prostu CYRK .To jak by Piroman został szefem straży Pożarnej.A podpisuje w Komisji Trojstronnej wszystko co jej podsuna aby pozniej zaprosic na wreczenie orderu usmiechu.I Pracodawcy i ich Pracownicy są głownymi Jeleniami pracujaćymi do 67lat z nanjiższą emerytura. Bo Pani za Buga mysli socjalistycznie aby mieli 40 letni emeryci mundurowi

 • pieknyinaczej

  Oceniono 3 razy -1

  Zniesienie 30-krotności składki na ZUS spowoduje ponownie bardzo duży odpływ do szarej strefy oraz znowu pracę za minimalną krajową a 3 razy tyle pod stołem .

 • 4boel

  Oceniono 2 razy -2

  Pieprzenie głupot. Biedny może mieć oskładkowaną i opodatkowaną każdą złotówkę dochodu, a bogaci są z tego zwolnieni. Takie rzeczy tylko w Polsce. Nic dziwnego, że młodzi spieprzają z tego kraju.

 • javall

  Oceniono 4 razy -2

  Krzyz na droge.

 • gorillaglu

  Oceniono 4 razy -2

  Pomijając wszystko, śmieszne jest to straszenie "wyjazdem na zachód". Kto miał dostać intratną propozycję z Niemiec czy UK już ją dostał, zostali ci, którzy albo się nie nadają na Zachód, albo nie chcą/nie mogą, tyle w temacie.

 • ri-pi

  Oceniono 4 razy -2

  Ktoś kto zarabia pow 30-krotności składek ZUS na pewno wyjedzie za granicę - być może będzie wolał zrywać truskawki. Co za głupoty ktoś mówi i pisze

 • klasyka.gatunkuuu

  Oceniono 3 razy -3

  Od początku sądziłem że premierem i ministrem finansów jednocześnie powinien być Morawiecki. Widocznie Emilewicz też tak sądzi. Za pół roku jej życzeniu stanie się zadość.

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 10 razy -4

  zniesienie 30 krotności ZUS od zarobków, będzie dotyczyło osób zarabiających miesięcznie powyżej 120 000 zł

  ile jest takich osób w Polsce ?

  jakie masowe wyjazdy

  ?

 • 2mek99

  Oceniono 5 razy -5

  Nie wiem ską tutaj opinie że najlepsi wyjechali na zachód a zostali nieudacznicy. Jest dokładnie na odwrót.
  Wyjazd człowieka z IT jest żadnym problemem. Dlatego Rumunia zniosła podatki dla programistów. I wcale nie musi jechać na Zachód. Może pojechać na Bali i cieszyc się słońcem i zdalną pracą (którą wykonuje już prawdopodobnie teraz).
  Wiele osób pracujących w centrach usług (300 tys. ludzi w kraju) może podjąć decyzję że nie chcą pracować w Polsce i wyjadą do Czech, Słowacji czy Rumunii. Bez tych najlepiej opłacanych specjalistów te centra zaczną się sypać i będą przenoszone do inncyh krajów - np. na Ukrainę.
  Sam nie miałbym żadnego problemu żeby wyjechać np. do Lwowa. Życie tańsze, kasa większe (PIT na Ukrainie jest dużo niższy niż w Polsce).
  Więc jeżeli Polskę stać na stratę 300 tys. etatów (5 razy więcej niż górnictwo) i dobrze opłacanych etatów no to idźmy w kierunku Grecji. Mądry Polak po szkodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX