PiS nie odpuszcza tematu euro. Prezes Kaczyński podpisał deklarację, którą rozesłał do liderów innych ugrupowań

- Wysłałem przed chwilą do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych, pana Schetyny i do pana Kukiza, projekt deklaracji, którą sam już podpisałem. Chodzi o to, żeby te formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwołał specjalną konferencję prasową, w siedzibie partii, by ogłosić, że podpisał deklaracje w sprawie euro. - To ponadpartyjna deklaracja, która odnosi się do interesów finansowych naszych obywateli. Chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu - mówił.

Jak wyjaśnił, chodzi mu o poziom gospodarczy prezentowany przez Niemcy.

- Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże jednak dojrzałość polskiej kasy politycznej, bo w tym wypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraju i jego obywateli. Ten interes jest tutaj całkowicie spójny - dodał Jarosław Kaczyński.

Dziennikarze nie mogli zadać żadnych pytań prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński po przedstawieniu oświadczenia ws. deklaracji złożył życzenia świąteczne.

Wyborcza gra euro

Temat euro w kampanii wyborczej wywołał sam prezes, swoim sobotnim wystąpieniem na konwencji w Lublinie. - Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom - mówił. I zastanawiał się, czy na przyjęciu europejskiej waluty zyska polska gospodarka. -  Bardzo wątpliwe - odpowiadał na postawione przez siebie pytanie.

Przypomnijmy, że podczas wcześniejszych konwencji wyborczych PiS z Jarosławem Kaczyńskim zajmowali się Kartą LGBT+ podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jarosław Kaczyński: Wara od naszych dzieci>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Jarosław Kaczyński podpisał deklarację o euro. Rozesłał ją do liderów innych ugrupowań
Zaloguj się
 • ostjan

  Oceniono 7 razy 3

  I niech cała opozycja podpisze, że nie wypowie wojny Rosji, dopóki Polska nie osiągnie przewagi militarnej.

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 2

  cały szwindel kaczyńskiego polega na tym że od zawsze schetyna tak to widział, zresztą nikt nie chce na siłę tutaj zmiany waluty - od zawsze tak to opisywali, najpierw musimy spełnić warunki i dokonać zmian w konstytucji - on to robi na pokaz - tylko najgłupsi z głupich rozumieją to inaczej...

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 5 razy 1

  1/ Temat jest dęty po pierwsze dlatego, że Polska nie spełnia kryteriów przystąpienia do strefy euro. I długo ich spełniać nie będzie.
  2/ Temat jest dęty po drugie dlatego, że Polska nigdy nie dogoni w rozwoju gospodarczym Niemiec. Dlaczego? Bo wymagałoby to zupełnie innego modelu gospodarki. Modelu opartego o tworzenie projektów a nie ich realizowanie. Modelu opartego o projektowanie np. samochodów a nie ich montowanie. Polska jest przecież obecnie niczym więcej niż fabryką realizującą to co inni wymyślili.
  Zmiana modelu gospodarczego jest niemożliwa także dlatego, że obecnie doświadczamy "rozwalania" systemu oświaty i szkolnictwa wyższego. Kierunek zmiany będzie skutkować kształceniem nie inteligencji a majstrów od montażu!

 • atyn

  Oceniono 5 razy 1

  A może Euro spowoduje, że Polska dogoni Zachód szybciej. A może to nie ma większego znaczenia, bo nie walutą się konkuruje tylko realną wartością wyrobów i usług. A może Euro w Polsce to mniej władzy dla Glapy i mniej kasy dla jego Dworek.

 • atyn

  Oceniono 5 razy 1

  Niech Kaczyński oświadczy, że nie leczy się psychiatrycznie choć powinien

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Panie dojrzały politycznie prezesie, a co pan sądzi o strajku nauczycieli i jakie rozwiązanie pan proponuje? Może pora zmierzyć się oko w oko z protestującymi, a nie wysługiwać się kobietami? Przecież wg najlepszej ze zmian miejsce kobiety w kuchni, zwłaszcza przed świetami.

 • pepe098

  Oceniono 2 razy 0

  "Mówimy europejskie płace, a nie europejskie ceny" To gdzie one są?

 • kopandol

  Oceniono 4 razy 0

  Kiedy dogonimy Europę....
  Buuuuhhhhaahhhhaaaaaaaaa ........
  A niby kto niby ma to uczynić?!
  To stado otumanionych religią półgłówków zwane eufemistycznie "narodem" ?!
  Litościiii......

 • gblo

  Oceniono 4 razy 0

  Rzecz w tym, że Polska nigdy nie dogoni i nie osiągnie poziomu państw Zachodu. Nie ma takich pieniedzy, technologii, zasobów, bazy naukowej nie wspominając o mentalności buraczano- kartoflanej oczadzonej kadzidłem. Grecja od wielu lat jest członkiem UE i nigdy nie osiągnęła poziomu rozwiniętych państw zachodnich. I nie osiągnie, tak jak Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX