Marsz narodowców w Warszawie. Sąd uchylił zakaz prezydenta Trzaskowskiego

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wydany przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego zakaz planowanego na 1 maja Marszu Suwerenności - poinformował w niedzielę na swoim twitterze poseł Jacek Wilk (koło Konfederacja).

Marsz jest organizowany przez środowiska narodowe, m.in. przez wystawiającą listy w wyborach do PE Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy. Organizowany jest pod hasłem "Stop dyktatowi Berlina i Brukseli". - 1 maja to dzień, który nie niesie ze sobą dobrych skojarzeń. Komunistyczne święto wraz z organizowanymi przez lata pochodami pierwszomajowymi oraz wejście Polski do eurokołchozu, to dwa wydarzenia, które źle zapisały się na kartach naszej historii. My zamierzamy to zmienić! - piszą na portalu społecznościowym organizatorzy wydarzenia.

1 maja przypada 15-lecie polskiego członkostwa w Unii Europejskiej. Marsz ma zacząć się o 13 na Placu Zamkowym.  Ratusz w uzasadnieniu decyzji o zakazie marszu wskazywał, że teren placu Zamkowego, gdzie chcieli się zebrać manifestujący, został wcześniej zarezerwowany przez Kancelarię Prezydenta w związku z obchodami święta 3 maja - podała gazeta.pl.

 Uchylenie zakazu Trzaskowski skomentował w niedzielę na Facebooku. "Sąd zdecydował, że marsz narodowców 1-go maja może się odbyć, mimo wcześniejszego zgłoszenia innego wydarzenia w tym samym miejscu i zagrożenia bezpieczeństwa. To ewidentna luka w prawie. Teraz duża odpowiedzialność spoczywa na policji i kierownictwie MSWiA, żeby wszystkie wydarzenia odbyły się pokojowo - napisał prezydent miasta.

Jak poinformował PAP Kamil Dąbrowa, rzecznik ratusza, władze Warszawy po otrzymaniu decyzji sądu i jej uzasadnienia rozważą wniesienie zażalenia.
 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Marsz narodowców w Warszawie. Sąd uchylił zakaz Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Spalta hammana i patrzta co czersko napisze.
  Https://www.youtube.com/watch?v=jiZXDdl7Vbo

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy -2

  No niestety, ktoś, nie wiadomo z jakiego powodu,

  te faszystowskie szumowiny namaścił...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX