Brudziński odpowiada Trzaskowskiemu: Polska policja nie jest od oceniania, które zgromadzenia popiera, a które nie

Narodowcy 1 maja przejdą przez Warszawę. Sąd Apelacyjny oddalił we wtorek zażalenie władz stolicy na decyzję sądu niższej instancji, który uchylił wcześniej wydany przez ratusz zakaz organizacji Marsz Suwerenności.

Chodzi o marsz pod hasłem "Stop dyktatowi Berlina i Brukseli" organizowany przez wystawiającą listy w wyborach do europarlamentu koalicję Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, Młodzież Wszechpolską i stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Do postanowienia sądu apelacyjnego odniósł się kandydat Konfederacji w wyborach do europarlamentu Krzysztof Bosak. "Właśnie po raz drugi wygraliśmy w sądzie z Rafałem Trzaskowskim. Zakaz wydany dla Marsz Suwerenności 1 maja już prawomocnie uchylony!" - napisał na Twitterze Bosak.

We wtorek w Poranku Radia TOK FM prezydent Rafał Trzaskowski zastrzegał, że jeżeli podczas marszu pojawią się hasła ksenofobiczne, rasistowskie i faszystowskie, rozwiąże zgromadzenie. - W Warszawie nie ma miejsca na brunatne marsze. To jest miejsce wyjątkowe, uświęcone krwią - mówił. Zaapelował też do policji, aby reagowała na wszelkie tego typu incydenty.  

Do słów prezydenta Warszawy odniósł się minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

"Pan Prezydent Trzaskowski od kilku dni wzywa polską policję do zdecydowanych działań wobec zagrożenia ze strony rzekomych 'faszystów', którzy mają 1 maja maszerować ulicami Warszawy. Zapewniam, że policja zawsze kieruje się bezpieczeństwem wszystkich obywateli, również tych którzy uczestniczą w legalnych manifestacjach. Polska policja nie jest od oceniania, które zgromadzenia Trzaskowski popiera, a które nie" - napisał we wtorek na Twitterze.

Dodał też, że "jeżeli ratusz posiada wiedzę o manifestacji nielegalnej, powinien zawiadomić prokuraturę. "Apeluję i proszę o rozsądek i spokój" - czytamy we wpisie ministra.

Przypomnijmy, decyzję o zakazie marszu władze Warszawy argumentowały zajęciem placu Zamkowego (gdzie zaplanowano zgromadzenie) przez Kancelarię Prezydenta, która organizuje tam uroczystości z okazji 3 maja. W związku z tym od 30 kwietnia na placu będą trwały prace przygotowawcze. Stołeczny urząd zwracał ponadto uwagę, że 1 maja w Zamku Królewskim odbędzie się organizowane przez Kancelarię Premiera spotkanie szefów rządów państw Unii Europejskiej.

W niedzielę przewodniczący koła poselskiego Konfederacja Jacek Wilk przekazał na Twitterze, że warszawski sąd uchylił zakaz przeprowadzenia Marszu Suwerenności. W poniedziałek stołeczny ratusz złożył zażalenie na to postanowienie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Marsz narodowców w Warszawie 1 maja. Brudziński odpowiada Trzaskowskiemu
Zaloguj się
 • irenevonbrick

  Oceniono 4 razy 2

  Polska Brygada NL (PL Poolse Brigade), w ramach wydarzenia, pragnie utworzyć polski blok, aby pokazać, że migranci też mają własne zdanie, które powinno zostać zauważone.

  Strajk ma na celu walkę z problemami, z którymi borykają się rodacy przebywający w Holandii: Mówimy STOP temu, co się dzieje w Holandii. Nie pozwolimy na łamanie naszych praw pracowniczych, nie pozwolimy na oczernianie naszego wizerunku w mediach NL, żądajmy szacunku dla nas jako pracowników. Niech ten dzień przejdzie do historii jako dzień bez polskiego pracownika w NL, bądźmy solidarni, niech nikogo w tym dniu nie zabraknie, niech pracodawcy zobaczą, jak to jest nie mieć naszych rąk do pracy

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy -2

  Gdzie w prawie polskim zdefiniowane są "tradycyjne wartości"

  i ich wyższość nad innymi prawami ? ? ? ? ?? ? ?

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy -3

  Trzeba koniecznie wyjaśnić przed pochodem, żeby policja wiedziała, czy swastyka lewoskrętna tez jest zakazana.
  Za lewoskrętną witaminę C pan znachor sprzedający lewe farmaceutyki ma nieprzyjemności.

 • getz54

  Oceniono 5 razy -5

  ,,Jajo,, jak zwykle robi sobie jaja, zeby chociaz cień uśmiechu zagościł na obrzmiałym, wystraszonym obliczu pryncypała. Policja nie jest od oceniania, tak samo jak ,,Jajo,, nie jest w PiS-ie od myślenia, a rolnicy od wypełniania PIT-ów których nie rozumieją. W tym tekturowym państwie nikt nie jest od czegoś, im się po prostu nalezą pieniądze. Swoją drogą fajnych kolegów sobie znalazł ,,Jajo,, juz nie ,,Starucha,, ani kapusia ,,Miśka,, tylko Brauna, Marca, dziadka Korwina, Bosaka, i ich intelektualne zaplecze z MWP, ONR, Wstyd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX