Biedroń do Kaczyńskiego: Dlaczego za rządów PiS policja nie puka o 6 rano do sprawców przestępstw pedofilii?

Lider Wiosny chce wiedzieć, kto wydał decyzję o uniemożliwieniu projekcji filmu "Tylko nie mów nikomu". Działacze chcieli wyświetlić obraz na fasadzie budynku, przylegającego do Katedry Polowej WP w Warszawie. Do akcji wkroczyła policja.

Wiosna chciała w miniony poniedziałek pokazać film "Tylko nie mów nikomu" w dwóch miastach. Projekcja w Gdańsku, na domu metropolity gdańskiego abp. Leszka Sławoja Głódzia, doszła do skutku. Inaczej było w Warszawie.

Jak mówił dziś Robert Biedroń, projekcja filmu braci Sekielskich została uniemożliwiona "nie przez radykałów religijnych, nie przez fanatyków, ale przez funkcjonariuszy państwa". - To policjanci swoimi ciałami zasłonili projektor, uniemożliwili projekcję, doprowadzili do zatrzymania projektora, co już jest przykładem tego, po której stronie stoi rząd - powiedział lider Wiosny. Polityk chce wiedzieć, kto podjął taką decyzję. - Żądamy wyjaśnień, kto podjął decyzję, żeby uniemożliwić projekcję tego filmu. Czy zamieszani w to są biskupi? Czy kuria warszawsko-praska żądała interwencji w tej sprawie? Kto podejmował decyzje, na jakiej podstawie? Skoro wiemy, że policja stwierdziła, że była próba wyświetlenia filmu, a nie wyświetlenie filmu. Ten film nie został ostatecznie wyświetlony, więc na jakiej podstawie zatrzymano ten sprzęt? - pytał.

Robert Biedroń pytał też prezesa PiS o działania wobec osób, które miały dopuścić się czynów  pedofilnych. - Panie prezesie Kaczyński chcielibyśmy się dowiedzieć, jak to jest, że za rządów PiS policja nie puka o 6 rano do drzwi sprawców przestępstw pedofilii, a macie ich podanych na tacy, w tym filmie z imienia i z nazwiska padają winni tych przestępstw, a puka do ludzi, którzy są artystami, którzy korzystają z wolności słowa - mówił, nawiązując do sprawy Elżbiety Podleśnej.

Przypomnijmy, policja weszła do domu aktywistki rano 6 maja. Podleśna została przewieziona do Płocka, gdzie na komendzie spędziła kilka godzin. Powodem było to, że przygotowała i rozwiesiła na drzwiach jednego z kościołów w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczą wpisaną w aureolę.

Czytaj też: Elżbieta Podleśna: Na koszach na śmieci były nazwiska hierarchów kościelnych, nie wizerunek Matki Boskiej. Aktywistka zapowiada zażalenie>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Biedroń do Kaczyńskiego: Dlaczego za rządów PiS policja nie puka o 6 rano do sprawców przestępstw pedofilii?
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 2 razy 2

  Nie będzie pukać jak będzie też rządziła PO. POPiS to jedna paczka zmieniająca się przy korycie.

 • getz54

  Oceniono 3 razy 1

  Nikt ich nie budzi rano, bo są dobrze zabunkrowani w tych swoich plebaniach. A straz marszałkowska chodzi z szablami i bronią długą, Fritzl czuje się tam bezpieczny.

 • matts06

  Oceniono 3 razy -1

  Że też ja jeszcze parę tygodni temu rozważałem głosowanie na niego... Niedobrze mi się robi jak widzę, jak cynicznie gra tym filmem, by zdobyć 1-2% poparcia więcej. Zrobił wczoraj szopkę, która wiadomo było jak się skończy i wiadomo też, że nie chodziło mu o wyświetlenie tego filmu, a to całą aferę jaka będzie gdy przyjdzie policja, co się musiało stać. Teraz tym gra, próbując zbić kapitał polityczny. Rzygać się chce, a hasłem pana Biedronia miało być 'Inna polityka jest możliwa", jak widać na pewno nie w wykonaniu Wiosny.

 • zapatero333

  Oceniono 4 razy -2

  Pieeerrrrrrrdoń, Pieeerrrrrdoń...gruchały gołąbki na dachu, aż ktoś gruchnął z PiStoletu, i poszły gołąbki do piachu.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -2

  Czyzby ta wojna o sadownictwo miala jakis zwiazek z afera pedofilska w Slupsku?

 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy -3

  Do przyjaciół idzie się o stosownej porze, z zapowiedzianą najczęściej telefonicznie wizytą. Dlatego.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -3

  Docieramy do zrodel calego tego zla czyli wladzy sadowniczej, bo zapytam jak mogly zginac akta sprawy Bierdonia matkobijcy, dlaczego sady masowo uniewinniaja oskarzonych o pedofilie i dlaczego panstwo przez tyle lat bylo bezsilne wobec patoloigii trawiacych ten postpeerelowski odrazajacy bardaki.Dlaczego? dlaczego? dlaczego? srodowiska postubeckiie tak bezwzglednie sprzeciwiwja sie reformie trzeciej wladzy i utrzymanie jej poza kontrola spoleczna.

 • robertes777

  Oceniono 6 razy -4

  Kto jest bez grzechu? Dlaczego nie zdarzyło się Tobie popełnić takiego grzechu?; bo nie znalazłeś się w tym miejscu, w tym czasie, wśród tych ludzi. Czy uważasz, że jesteś mocny, że nie jesteś podatny na tego typu bodźce? Przecież Ty nie jesteś seksualny – każdy człowiek jest. To że ten problem zaistniał wśród duchownych, to jest przykre. To że występuje wśród wielu rodzonych ojców dzieci, nauczycieli, trenerów, lekarzy w szpitalach dziecięcych, duchownych innych wyznań, nawet wśród ukazywanych za krystalicznie czystych ŚJ, to wszystko jest bardzo przykre i trzeba uznać za naganne. To jest ciężki grzech całego Kościoła, a nie tylko duchownych. Ja się zastanawiam (bo padają głosy, że przecież ksiądz powinien być wzorem) czy wzorem i autorytetem nie powinien być również ojciec, nauczyciel itd. Każdy człowiek jest słaby; „kto uważa, że stoi niech baczy żeby nie upadł”. Może trzeba popatrzeć na to inaczej – dlaczego ksiądz czy nauczyciel patrząc na moją i Twoją rodzinę albo jakość naszej pracy, nie nawraca się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX