Siedziba PiS na Nowogrodzkiej sprzedana. Nowy właściciel postawi tam hotel?

Siedziba PiS została sprzedana. Izraelska spółka, będąca właścicielem budynku, w którym mieści się siedziba partii Jarosława Kaczyńskiego, sprzedała nieruchomość polskiej spółce hotelarskiej ? dowiedziało się w środę Radio ZET.

Jak czytamy w artykule na stronie radiozet.pl, nowy właściciel chce tam docelowo zbudować hotel, ale na razie zapewnia, że przez kilkanaście miesięcy dla dotychczasowych najemców nic się nie zmieni.

Radio ZET informuje jednocześnie, że według ich ustaleń nowym właścicielem Nowogrodzkiej została spółka Q Hotel, która zarządza pięcioma hotelami w kraju. Firma złożyła dziś w sekretariacie PiS list o uspokajającej treści. Takie samo pismo trafiło także do innych najemców.

Jak podkreślił w rozmowie z rozgłośnią Radosław Altheim, dyrektor zarządzający Q Hotel, nieplanowane są obecnie natychmiastowe kroki, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. - W tego typu przypadkach proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy - dodał.

- Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę między 6-7 milionów euro. Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna, która jest biznesowym zapleczem Prawa i Sprawiedliwości - czytamy dalej.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Siedziba PiS na Nowogrodzkiej sprzedana. Nowy właściciel postawi tam hotel?
Zaloguj się
  • getz54

    Oceniono 3 razy -1

    No i wyrwią chwasta z korzeniami, albo go przesadzą obok altanki na Zoliborzu, mogą tam tez zakopac depozyt złozony tymczasowo na Wawelu, zmieści się. Dla takich chwil warto zyc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX