Jacek Żakowski do Barbary Nowackiej: Dziwię się, że "jedziecie" na Biedronia, a nie na PiS

Jacek Żakowski skrytykował Koalicję Europejskiej za atakowanie Roberta Biedronia. Zarzuty dotyczyły czasów, kiedy lider Wiosny był prezydentem Słupska. Chodzi o sprawę pedofilii w Słupskim Ośrodku Kultury. - Dyskusja polega na tym, czy urzędnicy dopełnili wszystkich koniecznych działań i kroków. Robert Biedroń, jako prezydent Słupska, był zobowiązany zadbać o to, aby to wszystko zostało dopełnione - tłumaczyła w imieniu KE Barbara Nowacka.

Prowadzący Poranek Radia TOK FM, Jacek Żakowski, pytał liderkę Inicjatywy Polska, Barbarę Nowacką, dlaczego Sławomir Neumann (KE) atakuje Roberta Biedronia w sprawie wyjaśnianych już wcześniej zarzutów, kiedy szef Wiosny był jeszcze prezydentem Słupska. Chodzi o sprawę skandalu pedofilskiego w Słupskim Ośrodku Kultury. 34-letni nauczyciel pracujący w placówce miał współżyć z dwiema dziewczynkami, inną molestować. Robert Biedroń zaznaczał wielokrotnie, że kiedy sprawa do niego trafiła, podjął wszelkie możliwe działania. 

- Po co Koalicja Europejska schodzi na taki poziom? - pytał dziennikarz TOK FM. I dodał, że atak Neumanna przypomina mu czasy, gdy PO i PiS rozmawiały o stworzeniu koalicji (po wyborach w 2005 roku - red.).

Wiosna na atak na lidera odpowiedziała pozwem.

Barbara Nowacka tłumaczyła, że wyciąganie takich konfliktów czasami nie ma sensu, ale od razu też dodała, że od Roberta Biedronia, osoby, która od lat zajmuje się prawami człowieka, wymaga się więcej. - Wiem to sama po sobie. Od Roberta Biedronia, tak samo, jak ode mnie, wymaga się wyższych standardów. Widzieliśmy wszyscy w mediach prokuratora, który powiedział, że nie wpłynęło do niego żadne zawiadomienie (od władz Słupska - red.). To co, prokuratura kłamie? Więc wyjaśnijmy to. Jeżeli tak, to oznacza, że PiS po raz kolejny używa prokuratury do celów politycznych. Nie wiem kto, kiedy i jakie złożył oświadczenie - mówiła polityczka.I podkreśliła, że jeśli ktoś zajmuje się prawami człowieka, to obowiązują go bardzo wysokie standardy moralne oraz natychmiastowe działanie. 

Zaapelowała też do wszystkich o więcej spokoju. - Zarówno do ludzi związanych z Wiosną, jak i do ludzi po tej samej stronie (co ja - red.), żebyśmy przestali się obrażać. Nie urządzali na siebie wzajemnie ataków, bo to nie ma żadnego sensu - stwierdziła.

Barbara Nowacka o zatrzymaniu Podleśnej: Tak działają państwa niedemokratyczne

"Dziwię się, że jedziecie na Biedronia, a nie na PiS"

Jacek Żakowski pytał więc, czy polityczka zaapeluje do Sławomira Neumanna, aby przeprosił Roberta Biedronia jeszcze przed rozprawą, czy też Koalicja Europejska będzie czekała na wyrok. - Ale za co ma przepraszać? Rozmowa jest tylko o tym, kiedy Robert złożył zawiadomienie. Neumann ma przepraszać za to, że prokuratura nie wie? - odpowiedziała Barbara Nowacka. 

- Za wprowadzenie do debaty tego wątku, takiego PO-PiS-owskiego w najgorszym stylu - tłumaczył dziennikarz.

- Wydaje mi się, że wątek wziął się także z rozmów w mediach, w tym rozmów Roberta - oceniła Nowacka, podkreślając, że nie jest to jednak dzisiaj temat w kampanii. Według niej najważniejsze jest to, czy strona prodemokratyczna odniesie sukces w wyborach. - Nie po to żeśmy protestowali, żeby, kiedy możemy wygrać tę naszą wojnę o prawa kobiet, o lepszą Polskę, o demokrację, by ten głos się gdzieś rozproszył - podkreśliła.

Sławomir Neumann: Kościół nie jest w stanie sam się oczyścić. Zbyt wiele osób z hierarchii kościelnej kryje pedofilię

- Tym bardziej się dziwię, że "jedziecie" na Biedronia, a nie "jedziecie" na PiS - stwierdził Żakowski. - Jak to? Całymi dniami, od rana do wieczora, pokazujemy, co robił i co robi PiS - odpowiedziała Nowacka i zaprosiła na Marsz dla Europy, który odbędzie się w sobotę (18 maja) w Warszawie.

Udział w imprezie zapowiedział Donald Tusk.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Jacek Żakowski do Barbary Nowackiej: Dziwię się, że jedziecie na Biedronia, a nie na PiS
Zaloguj się
 • maxym9

  Oceniono 14 razy 8

  Panie redaktorze - proszę nie nazywać Pan Legutki wybitnym intelektualistą. Nie widzę w nim niczego wybitnego. Wprost przeciwnie - jego wcześniejsze wypowiedzi szczególnie na forum Parlamentu Europ świadczą, że jest po prostu głupi

 • 11krzych

  Oceniono 9 razy 7

  Neuman, członek Plebanii Obywatelskiej, która od początku swojego istnienia wspiera jak może watykańskiego okupanta, oskarża Biedronia o ukrywanie pedofili.
  Śmieszni jesteście klesze lachociągi z PO.

 • patrycja212121

  Oceniono 6 razy 6

  To przykre, co wyprawia PO. Ale wiadomo, kościół dla PO jest ważniejszy niz własny kraj więc będą gnoic Wiosnę :(

 • eremka

  Oceniono 13 razy 5

  Zobaczymy jak "wygramy" sprawę kobiet kiedy KO wygra wybory. Przypominam że w KO jest również PSL który jest przeciwko prawom kobiet i świeckiemu państwu. I ciekawe co pani Barbara wtedy powie :)))

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 11 razy 5

  Pani Basia jedzie na tym samym wózku co PO, to i standardy ma peowskie.
  Niepotrzebne zdziwienie u pana redaktora.
  Czyżby pan redaktor zapomniał, jak ludzie Tuska załatwili Cimoszkę?

  Jeszcze trochę i pani Basia będzie szorowała kolanami na audiencjach u biskupów.
  Pani Basia ma co prawda serce po lewej stronie ale karierę w Polsce można zrobić w zasadzie już wyłącznie po prawej.
  "Taki mamy klimat."

 • kap_jeden

  Oceniono 4 razy 4

  kto z Millerem przestaje Ogórkiem sie staje.....
  jasne ze KE żre Biedronia bo sie boi że będzie języczkiem
  uwagi
  problem w tym , że jak zniszcza Biedronia to wzrośnie Kukizowi
  Schetyna, nie możesz już skończyć, gdyby nie Ty to już dawno PO byłaby nad PiSem

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 8 razy 4

  Niestety, w momencie zagrozenia dla kleru, PO staje ramię w ramię z PiSem i broni klech nawet kosztem kopania po kostkach sojuszników z Wiosny.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 9 razy 3

  Biedroń może odebrać KO część głosów i dlatego koryciarze z KO jadą ile mogą na Biedronia i "Wiosnę" . W walce o dostęp do koryta nie ma skrupułów.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 2

  Pani Barbarze dedykuję:
  PO i PiS: bliźnięta-bracia.
  Że jest inaczej, ktoś mnie przekona?
  Mówimy Donald, a w domyśle Kaczor.
  Mówimy Kaczor, a w domyśle Donald?

  Może pani powiedzieć, że mi się Maja...
  Życzę powodzenia kobietom POlskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX