Kolejna obietnica wyborcza PiS. Premier zapowiada stały, comiesięczny dodatek dla osób niepełnosprawnych

Jak mówił Mateusz Morawiecki, dodatek ma zostać wprowadzony w ciągu kilku najbliższych miesięcy i wyniesie prawdopodobnie 500 zł.

- Chcemy w najbliższych kilku miesiącach przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości prawdopodobnie 500 zł - zapowiedział premier podczas niedzielnej konwencji regionalnej w Krakowie.

Przypomnijmy: na 23 maja szykowany jest protest osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

- Polityka wobec osób z niepełnosprawnościami to był dla PiS był rzeczywiście problem i to chyba tak “wisiało” nad rządem. (...) Wydaje mi się, że fakt, że Donald Tusk wystąpił z tak mobilizującym elektorat przemówieniem sprawiło, że coś spektakularnego musiało pojawić się na konwencji PiS - komentowała w TOK FM prof. Ewa Marciniak.

Nie damy się przekupić

- To kolejny policzek dla naszego środowiska. Nie damy się przekupić - tak zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego skomentowała uczestniczka zeszłorocznego protestu w Sejmie Iwona Hartwich.

Podkreśliła, że czuje się zawiedziona traktowaniem niepełnosprawnych przez polski rząd. Zapowiedziała, że niepełnosprawni i ich rodziny nie zamierzają przekładać protestu.

- Jedyne co nas cieszy to fakt, że premier zauważył, że są te osoby powyżej 18 roku życia i że odrobił lekcje ze swojego kłamstwa. W ubiegłym roku twierdził, że osoby niepełnosprawne otrzymują 3 tys. zł. A dzisiaj wie o tym, że to jest głodowa renta socjalna - dodała.

Jak podkreślił w niedzielę premier, jego ugrupowanie dostrzega problemy zwykłego człowieka i stara się je rozwiązywać. "Staramy się poprzez skuteczne działanie doprowadzić do normalności (...) do tego, żeby rząd działał na rzecz możliwie wszystkich ludzi w Polsce, całego społeczeństwa" - wskazał Morawiecki.

"To jest coś, co my nazywamy bardzo prosto Europa, europejskość w konkrecie" - powiedział premier. Wyjaśnił, że "Europa w konkrecie" to dla PiS skuteczność, sprawność i sprawczość działań.

Zarzucił też swoim konkurentom politycznym, że mają "usta pełne frazesów". "Mówią dużo o Europie ale jakoś mało konkretnie mówią o potrzebach Polaków, mało konkretnie mówią o tym, co zrobią dla Polski, a jeśli już coś powiedzą, to są to słowa, które nie mają żadnej wiarygodności, a w polityce wiarygodność jest kluczowa. My tę wiarygodność reprezentujemy" - zaznaczył premier.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Kolejna obietnica wyborcza PiS. Premier zapowiada stały, comiesięczny dodatek dla osób niepełnosprawnych
Zaloguj się
 • anna.maj98

  0

  żądam 500 plus jako zwykły pracownik płacący zus jak niedostane to nie zagłosuje na PIS w żadnych wyborach każda grupa ludzi która bierze kasę z tak zwanego budżetu ma różne przywileje jak nauczyciele mondurowi itp kupa kasy za darmo a ja mam gołą wypłatę opodatkowaną jak bym była jakimś bogaczem sama ledwo wiążę koniec z końcem a państwo pis ma dla wszystkich oprócz tych co naprawdę utrzymują ten polski grajdół i płacą drakońskie podatki na ten niesprawiedliwy system żałuje że jak byłam jeszcze młodsza że nie wyjechałem bo państwo polskie nie oferuje uczciwym ludziom nic trzeba być ustosunkowanym czyli na stanowisku w budżetówce żeby jako tako żyć i mieć dużo dodatkowych apanaży wczesną wysoką emeryturę itp a jak się jest pracownikiem to w polsce jak w średniowieczu wszyscy na tobie żerują i nie widzą żadnego problemu z tego powodu bo im jest wygodnie i jeszcze narzekają że im mało płacą porównują swoje zarobki do krajów zachodu jak nauczyciele i mondurowi cały czas płaczą a to oni są dla zwykłych ludzi balastem nie wytwarzają żadnego pkp a konsumuą kilka razy więcej jak ci co go wytwarzają

 • przelot77

  0

  Obrzydliwe. Aż niewiarygodne, że mamy takich polityków. Cynicy bez krzty sumienia i honoru. I do tego katolicy, i swoje chrześcijańskie korzenie podkreślają na każdym kroku.

 • iskander36

  Oceniono 2 razy 0

  SIĘ ZGNIŁEMU KARTOFLOWI ODMIENIŁO W PARE DNI.... Było: "...tylko jest taka prośba o to, aby nas popierać, a nie przeszkadzać...", a dziś jest: "Jest w Polsce trudna, tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy nowe propozycje, mamy kolejny plus do naszej "piątki"" CHWDP-rezesowi

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Idź na całość, premierze. Wybory za chwilę, daj po 1500 każdemu z Polaków. Od niemowlęcia do starca. Nie zapomnij tylko dodać każdemu z nas porządnej sakwy na ten szmal, żeby bez problemu donieść do warzywniaka i kupić za 500 kilogram ziemniaków i koperek. Na zsiadłe mleko już niebawem nie wystarczy, jak w takim tempie będziecie rozdawać.

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Będę miał nareszcie pieniądze na pilgrzymkę do San Eskobar.

 • jezuitaitamta

  Oceniono 3 razy -1

  Pójdę do psychiatry po zaświadczenie, że jestem je6nięty, bo nie głosuję na PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX