Gowin: być może otwiera się przestrzeń do rozmów z PSL o wspólnych listach do Senatu

Być może otwiera się przestrzeń, żebyśmy porozmawiali z PSL o wspólnych listach do Senatu - ocenił w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin. Z kolei Miłosz Motyka z PSL w Wywiadzie Politycznym TOK FM zapewniał, że koalicja z PiS jest niemożliwa.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował po sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej partii, że podjęto uchwałę o budowie bloku na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaprosił ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe". Kosiniak-Kamysz poinformował, że na pewno PSL będzie chciało budować wspólną listę do Senatu.

Gowin na antenie TVP Poznań w poniedziałek zaznaczył, że zawsze pozytywnie wypowiadał się o liderze ludowców. "Uważam, że to jest odpowiedzialny i dobrze wykształcony polityk" - podkreślił wicepremier. "Cieszyłbym się, gdybyśmy kiedyś podjęli współpracę" - przyznał.

Jak zaznaczył, PSL "rzuca" dotychczasowe środowisko Koalicji Europejskiej, argumentując to jej radykalnym skrętem "w lewo" i tym, że nie ma w niej miejsca dla polityków PSL. "Jak się powiedziało 'A', to naturalnym krokiem jest powiedzenie 'B', czyli deklaracja gotowości współpracy ze Zjednoczoną Prawicą" - ocenił.

"Być może otwiera się przestrzeń, żebyśmy porozmawiali z PSL o wspólnych listach do Senatu" - powiedział Gowin.

"Żaden członek PSL nie ma takiego giętkiego kręgosłupa jak Jarosław Gowin"

Zastrzegł, że przestrzeń do rozmów o współpracy z PSL - jeśli się otworzy - to "raczej po wyborach". Zdaniem wicepremiera jednak niekonsekwencją ze strony ludowców byłoby mówienie, że ze środowiskami lewicowymi mogłoby współtworzyć listy do Senatu.

Z kolei według prezesa Forum Młodych Ludowców Miłosza Motyki, koalicja PSL z Prawem i Sprawiedliwością jest wykluczona, zarówno przed wyborami parlamentarnymi, jak i po nich. 

- Odpowiadam panu premierowi Gowinowi: żaden członek Polskiego Stronnictwa Ludowego nie ma takiego giętkiego kręgosłupa jak Jarosław Gowin - stwierdził w Wywiadzie Politycznym TOK FM Motyka.

- Żaden polityk z PSL nie przyłoży ręki do demontażu Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego czy samorządów. Nie ma mowy o żadnej koalicji - dodał. Polityk zarzucił też PiS, że jest partią niedemokratyczną i żeruje na podziałach społecznych i zapewnił, że PSL nie będzie chciało mieć z nią nic wspólnego.

Posłuchaj całej rozmowy z Miłoszem Motyką:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Gowin: być może otwiera się przestrzeń do rozmów z PSL o wspólnych listach do Senatu
Zaloguj się
 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 1 raz 1

  ten co mu nie starcza do pierwszego to niezły popisdoleniec ...
  ale trzeba przyznać, że głupa rżnie koncertowo!

 • oko2009

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin za stanowisko udaje, że nie widzi łamania przez PiS konstytucji. Udaje, że nie widzi, że Trybunał Konstytucyjny jest sądem do orzekania po myśli prezesa. Nie dostrzega wielu innych zbrodni łamania prawa, bo tak mu się opłaca.
  A co do PSL to tylko kwestia czasu żeby dołączyli do tej przestępczej działalności. Okres od 1990 roku dobitnie pokazał czym ta partia i jej działacze się kierują.

 • bihepi

  Oceniono 1 raz 1

  "Gowin: być może otwiera się przestrzeń do rozmów z PSL..."
  Być może, Gowin jest wiarygodny.
  Być może karzełek nie wyssie gumiaków, jak zrobił to z LPRem i Lepperem.

 • getz54

  0

  Innymi słowy błagania Partii Skundlonych Ludzi zostały na Ciemnogrodzkiej wysłuchane. Tylko Pawlak z Piechotkiem muszą oficjalnie poprosic PiS o bratnią pomoc, tak jak 40 lat temu prosił o nią ZSRR generał Jaruzelski.

 • rosswatowski

  0

  "Gowin: być może otwiera się przestrzeń do rozmów z PSL o wspólnych listach do Senatu" --- panie Gowin, ja to chyba zwymiotuję !!! hy "jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX